Články k tématu: EuroZprávy.CZ

Skandál na Slovensku: Otec donutil nezletilou dceru k sňatku, dostal za ni peníze

22.01. 08:00

Otec nezletilého děvčete z jižního Slovenska získal podle vyšetřovatelů za její nucený sňatek 3000 eur (bezmála 77.000 korun). Prokuratura v souvislosti s případem předložila návrh na obžalobu třech osob za obchodování s lidmi. Podle slovenských médií jim hrozí trest odnětí svobody od sedmi do…

Zemřela Marie Kyselková, proslavila se rolí princezny Lady

21.01. 15:02

Ve věku 83 let zemřela herečka Marie Kyselková, která se před 60 lety proslavila jako princezna Lada v pohádce Princezna se zlatou hvězdou. O jejím úmrtí dnes informoval server Blesk.cz. Film Martina Friče, v němž Kyselková hrála zlatovlasou princeznu prchající v myším kožíšku před králem…

Jaromír Soukup zakládá politické hnutí: Dám svoje jméno všanc, oznámil v televizi

16.01. 21:41

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy. Soukup se kolem politiky…

reklama

Vláda Mayové nepadla. Hlasování parlamentu o nedůvěře přečkala o 19 hlasů

Aktualizovali jsme 16.1.2019, 21:40, 16.01. 20:51

Britská vláda premiérky Theresy Mayové dnes večer podle očekávání přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Pro vyslovení nedůvěry vládě v Dolní sněmovně hlasovalo 306 poslanců. Vládu naopak podpořilo 325 zákonodárců. K vyslovení nedůvěry bylo potřeba 318 hlasů.

"Nastěhují sem uprchlíky." Le Penová zahájila kampaň kritikou Macrona a Bruselu

13.01. 21:25

Jako hlasování proti prezidentu Emmanuelu Macronovi a tradičním evropským stranám prezentovala dnes šéfka francouzské krajní pravice Marine Le Penová květnové volby do Evropského parlamentu (EP). Voliči mají podle ní při prvním hlasování od předloňských prezidentských voleb možnost vyjádřit svou…

Konec nepředstavitelných muk: V roce 1846 došlo k revoluci v medicíně

13.01. 20:13

Téměř každý z nás v průběhu života podstoupí nejméně jeden lékařský zákrok. Anestezie je sice byla v jistém slova smyslu využívána stovky až tisíce let před naším letopočtem, až v posledních 150 letech však došlo k revoluci, díky které jsou pro nás dnes operace bezbolestné.

Osud řecké vlády nejistý. Kvůli dohodě s Makedonií rezignoval ministr obrany

Aktualizovali jsme 13.1.2019, 16:30, 13.01. 14:09

Řecký ministr obrany Panos Kammenos dnes oznámil rezignaci a odchod své strany z vládní koalice. Učinil tak na protest proti dohodě, která má ukončit letitý spor o název státu sousední Makedonie. Informovala o tom agentura Reuters. Jaký bude mít rezignace důsledky pro fungování vládní koalice i…

Můžete se alergií nakazit? Lékaři přiznali znepokojivou věc

13.01. 12:45

Někteří lidé trpí alergií od narození, u jiných se rozvine v průběhu života. Většinou jde o nemoc závislou na vnějších podnětech, teprve nedávno ale lékaři zjistili, že alergii lze získat i jinak. A nový případ je značně znepokojil.

Předpověď počasí na noc a pondělí 14. ledna

13.01. 09:39

Po zadní straně tlakové níže nad Pobaltím k nám začne proudit studený vzduch od severozápadu, informuje portal.chmi.cz.

Jak se v Rusku zakazují demonstrace? Mediální projekt odhalil bizarní mašinérii

13.01. 09:00

Ruská ústava zajišťuje ruským občanům právo na „mírumilovné shromažďování“. Nicméně, ruské lokální úřady mají k dispozici dostatek možností, aby těmto shromážděním zabraňovaly. Až doposud proces, kterým jsou připuštěny a zakazovány demonstrace, byl obestřen tajemstvími, avšak mediální projekt OVD…

Máte větší pozadí? Ani nevíte, jak velkou máte výhodu, tvrdí studie

12.01. 18:49

Jedno velmi populární pořekadlo říká, že „ženská bez p*dele je jako týden bez neděle“. Větší pozadí má jednu zdraví prospěšnou funkci, dodávají teď vědci.

Spíte v ponožkách? Měli byste začít, tvrdí studie

12.01. 13:25

O tom, jak je spánek pro lidské tělo nezbytný a prospěšný, už bylo napsáno mnohé. Stejně tak se řadu let přetřásá, jak dlouho by měl klidný spánek trvat, v kolik by měli lidé chodit spát nebo kdy vstávat. Méně se už ale hovoří o tom, jak, či spíše v čem by lidé měli usínat.

Předpověď počasí na noc a neděli 13. ledna

12.01. 09:43

V čerstvém severozápadním proudění bude přes naše území postupovat v noci na neděli okludující frontální systém a další frontální systém během nedělního odpoledne a večera, uvedl portal.chmi.cz.

Smrt nemusí být tak drastická jako ve filmu. Jak poznat, že někdo blízký odchází na věčnost?

Aktualizovali jsme 11.1.2019, 22:39, 08.01. 08:00

Hollywood má co vysvětlovat, alespoň co se smrti týče. Ve filmech jí totiž většinou provází násilí, trauma a hodně krve, jen několik snímků ji dokázalo vykreslit realisticky. Právě o takové smrti se Bianca Nogradyová rozhodla napsat knihu.

Babiš se chvástal přebytkem rozpočtu, záhy přišla ledová sprcha

Aktualizovali jsme 9.1.2019, 22:30, 07.01. 21:42

Ministerstvo financí minulý týden oznámilo, že hospodaření státu loni skončilo s přebytkem 2,9 miliardy korun. Jde tak o druhý nejlepší výsledek od roku 1996, v roce 2017 vykázal státní rozpočet schodek 6,2 miliardy korun a o rok dříve přebytek 61,8 miliardy korun. Schválený rozpočet na loňský rok…

Jak užívat antibiotika? Často děláme chybu, která se může tvrdě vymstít

07.01. 21:43

Už dlouho se mluví o tom, že svět čelí globální zdravotní hrozbě kvůli antimikrobiální rezistenci. Nadměrné užívání antibiotik je považováno za závažné nebezpečí, které zvyšuje šanci, že si bakterie vyvinou schopnost překonat i naše nejlepší léky. Podle vědců lidé v tomto směru dělají jednu zásadní…

Maláčová narazila: Návrh ČSSD na zvýšení životního minima ve vládě neprošel

07.01. 20:32

Sociální demokraté ve vládě zvýšení životního minima o 380 korun neprosadili. Návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) kabinet zamítl. Podle návrhu měla nejnižší uznaná částka pro život, která se využívá pro stanovení dávek, alimentů či nezabavitelného minima při exekuci,…

Neznámá historie dobývání Marsu. Jak dopadly předchůdkyně sondy InSight?

07.01. 18:09

V tomto týdnu uplynulo 20 let od startu druhé ze sond programu Mars Surveyor, který pro NASA skončil obrovským neúspěchem. Dnes už je jen připomínkou toho, že americký výzkum Marsu vždy nebyl tak úspěšný, jako je v současnosti.

Na Mléčnou dráhu se řítí jiná galaxie, Zemi vystřelí hluboko do vesmíru

Aktualizovali jsme 6.1.2019, 22:15, 05.01. 21:18

V sousedství naší Mléčné dráhy se nachází galaxie, která by se s ní mohla relativně brzy srazit. Tedy přinejmenším s ohledem na vesmírné časové měřítko. Nová studie britských vědců odhaduje, že by ke kolizi mohlo dojít asi za 2 miliardy let.

Naděje pro bývalé kuřáky? Malá změna v jídelníčku dokáže zázraky

02.01. 21:02

Strava bohatá na rajčata a jablka by mohla pomoci opravit poškození plic u bývalých kuřáků. Ukazují to nové výzkumy. Je ale důležité, aby jablka a rajčata byla čerstvá, u zpracovaných plodů zdravotní výhody mizí.

Zima udeřila v plné síle: Sněhová kalamita, teploty mrazivé. Čtěte předpověď

02.01. 18:02

Meteorologové očekávají, že během následujících dní bude do České republiky proudit chladný vzduch, zejména ve čtvrtek a v pátek očekáváme celodenní mráz takřka na celém území Česka, do konce pracovního týdne bude sněžit také s nížinách. A sněžit by mělo i o víkendu.

Nejsilnější atomová bomba světa: Jakou škodu by napáchal apokalyptický výbuch?

30.12. 10:04

Ruská atomová bomba Car je považována za nejsilnější zbraň, jakou kdy člověk stvořil. O historii jejího vzniku i o zbrani samotné už toho bylo napsáno mnohé, jak velkou škodu ale tato jaderná zbraň mohla napáchat, pokud by byla během války použita nad nepřátelským územím?

Narodili jste se v prosinci? Podle odborníků vás čeká mnohem lepší život, než ostatní.

30.12. 09:04

Lidé narození v prosinci by se klidně dali charakterizovat jako superhrdinové. Oproti ostatním totiž mají řadu výhod, dožívají se vyššího věku, jsou zdravější a také vitálnější. To ale není ani zdaleka vše.

10 událostí, které hýbaly Českem v roce 2018

29.12. 19:10

Dvoje volby, tragické katastrofy s několika oběťmi na životech i neobvyklé přírodní poměry. Server EuroZprávy.cz připravil přehled událostí, které během uplynulých 12 měsíců ovlivnily život lidí v České republice.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie