Články k tématu: Evropské hodnoty

Kdo rozkládá EU? na vině je nekontrolovaný Schengen i vstup zemí z východního bloku, ukáza studie

24.10. 16:55

Brusel - Občas se zdá, že cizí oko toho vidí víc než lidé, kteří žijí každý den uprostřed evropské politické nejistoty. Ve studii s názvem “Fractured Continent: Europe’s crises and the fate of the West,” se bývalý novinář pro Washington post William Drozdiak rozhodl podívat na věci, které dnes…

Jak zatočit s islámským extremismem? Evropské hodnoty mají plán

07.06. 17:45

Praha - Výkonný ředitel think-tanku Evropské hodnoty Radko Hokovský nabízí recept pro boj s islámským extremismem. Jako klíčové vnímá okamžité zatýkání radikálů a v dlouhodobém horizontu reformu islámu jakožto náboženství. Připouští, že chybou je i dogmatický multikulturalismus.

Hybridní hrozby mohou mít fatální dopad na demokracii, varuje Sobotka

18.05. 12:34

Praha - Pokud se nebude hybridním hrozbám věnovat dostatečná pozornost, mohou mít fatální dopady na demokracii. Česko je připraveno proti takovým hrozbám bojovat. Na konferenci o dezinformacích Stratcom summit, který pořádá nevládní instituce Evropské hodnoty, to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka …

reklama

Z Turecka začnou proudit tisíce nelegálních migrantů, bojí se Úsvit. Podle Zaorálka je Ankara stále partnerem

17.04. 15:02

Praha - Turecko podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) stojí po nedělním referendu o posílení pravomocí prezidenta na prahu zásadních politických změn. Zůstává ale důležitým partnerem pro Česko i pro EU a spojencem v NATO. Politolog Radko Hokovský z think-tanku Evropské hodnoty uvedl, že…

Zemanovi se nelíbí cenzura internetu. Kritizoval Evropské hodnoty

Aktualizovali jsme 26.12.2016, 16:34, 26.12. 13:47

Praha - Prezident Miloš Zeman v dnešním vánočním poselství odmítl pokusy cenzurovat internet a nepřeje si, aby se ministerstvo vnitra stalo novodobým Koniášem. reagoval tak na chystaný vznik centra určeného i pro boj s dezinformacemi v kyberprostoru.

Exdiplomat Kolář skončil v čele Iniciativy pro evropské hodnoty

07.09. 11:12

Praha - Bývalý diplomat Petr Kolář rezignuje na funkci předsedy dozorčí rady Iniciativy pro evropské hodnoty. Jako důvod uvedl, že nechce, aby úvahy o jeho možné prezidentské kandidatuře negativně ovlivnily činnost občanské iniciativy.

Zemana využívají ruská média, stojí ve studii. Co na to Ovčáček?

26.08. 12:22

Praha - Politické postoje prezidenta Miloše Zemana jsou ruskými médii využívány na podporu agresivní a expanzivní zahraniční politiky Kremlu, vyplývá z výsledků studie společnosti Semantic Visions, kterou dnes v Praze prezentoval think-tank Evropské hodnoty.

Co stojí za Zemanovým chováním? Odborník na něco přišel

Aktualizovali jsme 1.8.2016, 10:50, 01.08. 08:49

Praha – Podle některých odborníků prezident Miloš Zeman tíhne k Rusku. Evropské hodnoty jej dokonce označily za „trojského koně Kremlu“. Podle Josefa Šlerky, odborníka na analýzu dat ze sociálních sítí působícího na Karlově univerzitě, to ale tak snadné není.

Česko zaplavují desítky proruských dezinformačních webů, ukázala studie

Aktualizovali jsme 28.7.2016, 22:12, 28.07. 16:32

Praha - Nejnovější studie think tanku Evropské hodnoty se zaměřila na desítky dezinformačních prokremelských webů, které se na českém a slovenském internetu těší nebývalé popularitě. Jejich seznam spolu s podrobnou analýzou vypracovaly Evropské hodnoty v rámci iniciativy Kremlin Watch a zástupci…

Co má společného Ovčáček, Foldyna, Hašek a Škromach? Analytici našli znepokojivou spojitost

21.07. 17:32

Praha - Co mají společného hradní mluvčí Jiří Ovčáček, senátor Zdeněk Škromach nebo hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek? Všichni na svých účtech na sociálních sítích sdílí příspěvky proruských webů. Vyplývá to z nejnovější analýzy think tanku Evropské hodnoty.

Mluvčí Hradu Ovčáček poskytl rozhovor propagandistickému webu. Mluvil o referendu

01.07. 16:47

Praha - Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se netají svým zalíbením v prokremelských a konspiračních serverech. Rád je sdílí na svém facebookovém profilu a nyní jim poskytl i rozhovor.

Konec EU nenastává. Vystoupení Česka z EU je nesmysl, varují analytici

24.06. 08:42

Praha - Velká Británie odchází z Evropské unie a začínají se objevovat debaty o možném konci této organizace. Think tank Evropské hodnoty ale tvrdí, že žádný krach EU nenastává.

Generál Petr Pavel: Rusko je nebezpečné, uprchlická krize se jim hodí

17.06. 18:01

Reportáž – Dne 16. června se v Mramorovém sále pražského Paláce Lucerna konala diskuze s bývalým náčelníkem generálního štábu a předsedou vojenského výboru NATO generálem Petrem Pavlem, kterou organizovala Iniciativa pro evropské hodnoty.

Rusko vede informační válku. Jakou roli v ní hraje ČR?

28.04. 11:04

Brno - Česká republika vede informační válku s Ruskem. Zaznělo to na debatě s názvem Jak funguje ruská dezinformační kampaň v Česku?, kterou pořádali organizátoři z brněnské odnože organizace Evropské hodnoty a odborníci z Fakulty sociálních studií MU.

reklama
Fotogalerie