Články k tématu: Gazprom

Plynovod Síla Sibiře zahájil provoz. Rusko a Čína posilují strategickou spolupráci

02.12. 12:12

Prezidenti Ruska a Číny Vladimir Putin a Si Ťin-pching dnes prostřednictvím telemostu zahájili provoz plynovodu Síla Sibiře, prvního mezi oběma státy. Podle Putina se tím strategická spolupráce obou zemí dostává na novou úroveň a zvýší do roku 2024 hodnotu vzájemného obchodu na 200 miliard dolarů …

Vážný problém pro EU. Zůstane bez plynu? Rusko a Ukrajina se hádají

19.11. 09:34

Ruský návrh budoucí podoby smlouvy s Ukrajinou o dodávkách a tranzitu ruského plynu je nepřijatelný. Uvedl to podle agentury Reuters v noci na dnešek ukrajinský ministr energetiky Oleksij Oržel.

Gazprom nakonec od EK pokutu nedostane

24.05. 13:59

Brusel - Evropská komise (EK) se dohodla na vyřešení sporu s ruskou plynárenskou společností Gazprom. Komise dnes oznámila, že uložila firmě řadu povinností, které mají rozptýlit obavy z narušování hospodářské soutěže a umožnit volný tok zemního plynu za konkurenční ceny na trzích ve střední a…

reklama

Gazprom a Naftogaz začnou jednat o zrušení dohody o plynu

14.03. 18:03

Moskva/Kyjev - Ruský dodavatel plynu Gazprom chce v příštích dnech zahájit jednání s ukrajinskou státní energetickou společností Naftogaz o ukončení smluv o dodávkách a tranzitu plynu.

Ukrajina vrací úder. Zabavuje majetek Gazpromu na svém území

07.03. 21:45

Kyjev - Ukrajina začala po vyhraném procesu u stockholmského arbitrážního soudu konfiskovat majetek ruského plynárenského giganta Gazprom na svém území.

EK znepokojeně sleduje spor Ruska a Ukrajiny, obává se o dodávky plynu do EU

02.03. 17:44

Brusel - Kvůli rusko-ukrajinskému sporu by mohly být ovlivněny i dodávky plynu nejen na Ukrajinu, ale také do Evropské unie, obává se Evropská komise. Komise proto dnes informovala, že je připravena stát se prostředníkem ve sporu.

Ruský Gazprom zastavuje dodávky plynu na Ukrajinu, Kyjev vyhlásil krizi

02.03. 17:13

Moskva/Kyjev - Gazprom okamžitě "zahajuje proceduru výpovědi" smlouvy s ukrajinskou firmou Naftogaz o dodávkách a tranzitu zemního plynu. Ruský gigant zdůvodnil své rozhodnutí středečním verdiktem stockholmské arbitráže, který Gazpromu nařídil zaplatit Naftogazu 2,56 miliardy dolarů (53 miliard Kč)…

Ruský Gazprom díky mrazům v Evropě překonal exportní rekordy

26.02. 10:46

Moskva - Z mrazů, které trápí značnou část Evropy včetně Česká, má radost ruský Gazprom. Jen v sobotu putovalo do západní Evropy 655,2 milionu kubických metrů plynu. Podle agentury DPA s vysokou poptávkou roste i cena dodávek, hodnota 1000 kubických metrů plynu u rakouského Baumgartenu dnes činí…

Ruská jednička Gazprom téměř zdvojnásobil čtvrtletní zisk

29.11. 22:05

Moskva - Největší ruská plynárenská společnost Gazprom ve třetím čtvrtletí téměř zdvojnásobila čistý zisk na 200,5 miliardy rublů (73,5 miliardy Kč).

Maďarsko podepsalo dohodu s ruským gazpromem o napojení na Turkish Stream

05.07. 22:20

Budapešť - Maďarsko dnes podepsalo s Gazpromem dohodu o propojení země s plynovodem Turkish Stream. Projekt navrhlo Rusko před několika lety jako náhradu za nezdařený plán plynovodu South Stream.

Ruský Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06. 13:25

Moskva - Gazprombank (GPB) plánuje prodat svůj podíl na tureckém obchodníkovi komoditami Akfel Holding a samotný Gazprom hodlá prodat tamní pobočku Bosphorus gas. Tímto krokem by ruský energetický gigant z Turecka definitivně odešel a zůstala by mu jen role dodavatele zemního plynu.

Jednání Ruska a Číny o nových plynovodech byla pozastavena

07.06. 18:10

Peking - Ruský gigant Gazprom nyní staví plynovod z východní Sibiře do Číny - Síla Sibiře. Jednání o nových trasách se ale pozastavila. Peking znovu hodnotí svou potřebu energetických zdrojů.

Gazprom bude Slovensku dodávat plyn do roku 2050

11.04. 20:31

Moskva - Ruský dominantní vývozce zemného plynu Gazprom podepsal se slovenským přepravcem plynu Eustream rámcovou dohodu o přepravě suroviny slovenskou plynovodní sítí do roku 2050.

Gazpromu se daří: Vývoz plynu do Evropy stoupl ve čtvrtletí o 15 procent

01.04. 19:55

Moskva - Ruský energetický gigant Gazprom dnes oznámil, že vývoz ruského plynu do Evropy a Turecka v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl o 15 procent na 51 miliard metrů krychlových. Firma pokrývá 30 procent celkové poptávky po zemním plynu v Evropské unii.

Ruský Gazprom očekává zvýšení příjmů z vývozu plynu

05.03. 20:00

Moskva - Ruský Gazprom čeká letos růst příjmů z vývozu plynu na 35 miliard dolarů (890 miliard Kč) z loňských 30 miliard dolarů. Energetický gigant nyní staví plynovod Síla Sibiře, kterým má téct plyn ze sibiřských polí do Číny.

Gazprom předložil Evropské komisi návrhy urovnání monopolního sporu

27.12. 21:59

Moskva/Brusel - Ruský plynárenský gigant Gazprom předložil Evropské komisi návrhy, kterými chce urovnat spor ohledně údajných monopolních praktik podniku.

Soud EU pozastavil výkon rozhodnutí o plynovodu OPAL

27.12. 16:13

Varšava - Soudní dvůr EU pozastavil výkon rozhodnutí Evropské komise (EK) zrušit ruskému Gazpromu limit pro využívání kapacity plynovodu OPAL.

Ve stínu chřestících zbraní Ukrajina couvá? Plyn může ukončit krizi mezi Kyjevem a Moskvou

Aktualizovali jsme 27.11.2016, 19:04, 27.11. 11:49

Kyjev/ Moskva - Časopis Forbes ještě před několika týdny přinášel články, v nichž se ukrajinská společnost Naftogaz vyjadřovala ostře proti ruské společnosti Gazprom. Ukrajina nyní obrací a je ochotna prodiskutovat podmínky Gazpromu. Dokonce souhlasí vzít si za základ původní smlouvu z loňska,…

Gazprom snížil letošní plán těžby na rekordní minimum

14.11. 21:59

Moskva - Ruský plynárenský gigant Gazprom snížil letošní plán těžby zemního plynu na rekordní minimum 409,8 miliardy metrů krychlových.

Gazprom zvažuje zrušení projektu Nord Stream 2

26.10. 19:32

Moskva - Ruská plynárenská společnost Gazprom zvažuje, že odstoupí od dohody o plánovaném plynovodu Nord Stream 2, který po dně Baltského moře obejde stávající tranzitní země východní a střední Evropy.

Gazpromu klesl zisk, ale i tak překonal očekávání analytiků

10.08. 10:29

Moskva - Čistý zisk Gazpromu v prvním čtvrtletí meziročně klesl o pět procent na 362,3 miliardy rublů (136 miliard Kč). Dluh ruského plynárenského gigantu se díky silnějšímu rublu snížil.

Gazprom bude navyšovat těžbu o 8 procent

19.05. 10:50

Moskva - Gazprom hodlá letos zvýšit těžbu zemního plynu zhruba o osm procent na 452 miliard krychlových metrů. Loni ruský energetický gigant vytěžil 418,5 miliardy metrů krychlových plynu.

Evropa se bez našeho plynu neobejde, tvrdí Gazprom. Přes Ukrajinou můžou být ale problémy

26.04. 15:46

Bratislava - Podle předsedy představenstva ruského plynárenského koncernu Gazprom Viktory Zubkova nemá Evropa v dlouhodobém výhledu alternativu vůči dodávkám zemního plynu z Ruska. Tranzit přes Ukrajinu ale dle něj představuje riziko.

reklama
Fotogalerie