Články k tématu: Harvey Weinstein

23 let vězení. Weinstein si vyslechl trest za znásilnění a sexuální nátlak

11.03. 17:10

Na 23 let do vězení dnes poslal americký soud bývalého filmového producenta Harveyho Weinsteina, který byl v únoru uznán vinným ze znásilnění a sexuálního nátlaku. Informovala o tom agentura AP. Sedmašedesátiletému Weinsteinovi hrozilo za mřížemi až 29 let a obhajoba s ohledem na filmařovo zdraví…

Na chlípného Weinsteina se valí nová žaloba. Spáchal ďábelský trik, tvrdí herečka

24.10. 08:05

Americká herečka Rose McGowanová, která jako jedna z prvních v Hollywoodu veřejně obvinila tehdy ještě mocného filmového producenta Harveyho Weinsteina ze sexuálního obtěžování, podala na někdejšího filmového magnáta, jeho bývalé advokáty a soukromou detektivní firmu žalobu u federálního soudu za…

Americký producent Weinstein byl obviněn z dalšího sexuálního útoku

02.07. 21:03

New York - Americký filmový producent Harvey Weinstein čelí dalšímu obvinění ze sexuálního útoku. Nová obvinění dnes oznámil newyorský prokurátor Cyrus Vance.

reklama

Weinstein se dostavil na policii, aby si vyslechl obvinění

25.05. 14:55

New York - Americký filmový producent Harvey Weinstein se dnes dostavil na manhattanskou služebnu newyorské policie, aby se dobrovolně přihlásil a vyslechl obvinění. Jeho přesné znění není zatím známo, očekává se, že bude obviněn ze sexuálního útoku se sazbou do 25 let.

Nevěděla jsem, že můj manžel obtěžuje herečky, říká Weinsteinova manželka

11.05. 19:35

New York - Manželka amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina, módní návrhářka Georgina Chapmanová, připustila, že byla v minulosti velmi naivní. O sexuálních výpadech svého muže nevěděla, řekla americkému módnímu magazínu Vogue.

Pulitzerovu cenu získala newyorská média, které odhalila aféru chlípného producenta Weinsteina

17.04. 08:12

New York - Hlavní Pulitzerovu cenu dnes získal americký deník The New York Times (NYT) a časopis The New Yorker za odhalení sexuální aféry filmového producenta Harveyho Weinsteina, které zvedlo celosvětovou vlnu odporu proti sexuálnímu obtěžování žen.

Firma producenta Weinsteina obviněného ze sexuálního obtěžování zbankrotovala

20.03. 09:45

New York - Firma The Weinstein Company, jejíž bývalý šéf Harvey Weinstein byl obviněn ze sexuálního harašení a násilí, podala návrh na konkurz. O koupi projevila zájem dceřiná společnost soukromého investičního fondu Lantern Capital Partners.

Krachující Weinsteinovu firmu ženské investorky nepřevezmou, dluhy jsou příliš vysoké

07.03. 15:40

New York - Společnost The Weinstein Company skupina ženských investorek nakonec zřejmě nekoupí. Oficiálně byl dluh udáván ve výši 225 milionů dolarů (4,6 miliardy), ve skutečnosti ale činí 280 milionů dolarů (5,7 miliardy dolarů).

Firma producenta Weinsteina jde ke dnu, zvažuje podat návrh na konkurz

26.02. 12:22

New York - Mediální společnost The Weinstein Company zvažuje podat návrh na konkurz. Rozhovory o možném prodeji firmy, kterou spoluzakládal filmový producent Harvey Weinstein selhaly.

Kauza sexuálních útoků: Právníci producenta Weinsteina jdou do protiútoku

22.02. 09:26

New York - Filmový producent Harvey Weinstein (65) se obrátil na newyorský federální soud se žádostí, aby řízení s ním zastavil, protože údajné sexuální útoky na ženy se odehrály dávno. Obhájci rovněž zpochybňují tvrzení žalujících, že jim Weinstein vyhrožoval odvetou, kdyby si na něj stěžovaly.

Prokurátor žaluje Weinsteina i jeho společnost, zaměstnanci prý museli snášet sexuální obscénnosti

12.02. 08:47

New York - Generální prokurátor státu New York podal žalobu proti společnosti The Weinstein Company, Harvey Weinsteinovi a Robertu Weinsteinovi. Hollywoodský producent Harvey Weinstein (65) čelí obviněním, že sexuálně obtěžoval více než desítku žen.

Filmová producentka z USA spáchala sebevraždu. Trpěla bipolární poruchou

09.02. 11:17

Los Angeles - Americká filmová producentka Jill Messicková (50)spáchala sebevraždu. Matka dvou dětí, dlouhé roky trpěla bipolární poruchou a depresemi, ale podle rodiny na ni tvrdě dolehla aféra Harveyho Weinsteina.

Herečka Uma Thurman obvinila Weinsteina, že ji chtěl násilím přimět k sexu

03.02. 21:38

New York/Paříž - Herečka Uma Thurmanová obvinila producenta Harveyho Weinsteina, že ji kdysi napadl s cílem domoci se sexu. Jeho právníci přiznali, že se jejich klient dopustil nevhodného chování, fyzický útok ale popřeli.

Streepová o Weinsteinově chování věděla: Slavná herečka je čelí vážnému obvinění

23.12. 12:19

Los Angeles - Kauza Harveyho Weinsteina se dotýká i herečky Meryl Streepová. Ta čelí plakátové kampani, ve které je obviňována, že věděla o násilném sexuálním chování hollywoodského producenta.

Dalších šest žen podalo žalobu na Weinsteina

06.12. 23:04

New York - Šest žen dnes podalo žalobu na filmového producenta Harveyho Weinsteina kvůli sexuálnímu vydírání, kterého se podle nich dopustil při organizované snaze o zatajování svých sexuálních útoků.

Weinstein chtěl sexuální skandál ututlat

07.11. 18:50

Los Angeles - Týdeník The New Yorker napsal, že americký filmový producent Harvey Weinstein vynaložil obrovské prostředky, aby nevyšlo na světlo jeho rozsáhlé sexuální zneužívání žen, z něhož je teď obviňován.

Weinstein čelí dalšímu problému? Policie ho chce zatknout kvůli znásilnění herečky

04.11. 09:12

New York - Filmový producent Harvey Weinstein, obviňovaný z desítek případů neomaleného chování vůči ženám, se zřejmě dopustil také znásilnění. Uvádí to newyorská policie, který má podle svých slov hodnověrné důkazy. K činu mělo dojít v roce 2010.

Weinstein má na kontě další znásilnění, herečka se dodnes prý bojí

29.10. 17:16

Los Angeles - Herečka Annabella Sciorraová obvinila producenta Harveyho Weinsteina ze znásilnění. Ten už čelí podezření, že v minulosti sexuálně obtěžoval zhruba pět desítek žen.

Woody Allen promluvil o Weinsteinově aféře: O jeho chování jsem něco zaslechl, ale nebylo to tak strašné

16.10. 09:26

Los Angeles - Americký filmař Woody Allen je smutný z aféry kolem filmového producenta Harveyho Weinsteina. V minulosti sice něco o Weinsteinově chování zaslechl, ale nikdy to nebyly "tyto strašlivé příběhy", jaké vyplouvají na povrch nyní.

Angelina Jolie a další hvězdy obvinily hollywoodského magnáta Weinsteina z obtěžování

10.10. 22:40

New York - Filmového producenta Harveyho Weinsteina, který čelí obvinění ze sexuálního obtěžování žen, obvinily z nevhodného chování další herečky, mimo jiné Gwyneth Paltrowová či Angelina Jolie.

reklama
Fotogalerie