Články k tématu: Hizballáh

Izrael zahájil operaci "Severní štít", má odhalit a zničit tunely Hizballáhu

04.12. 08:47

Izraelská armáda dnes oznámila, že zahájila operaci, jejímž cílem je odhalit a zničit tajné tunely vedoucí z Libanonu do Izraele, které za účelem páchání útoků vyhloubilo libanonské šíitské hnutí Hizballáh. Informovala o tom agentura Reuters.

Na jihu Sýrie vyjednali příměří mezi opozicí a vládními silami

29.06. 20:14

Damašek - Syrská občanská válka se v uplynulých dnech přesunula na jih země do provincie Dará. Zdroj z Jordánska, na který se odvolává agentura Reuters, oznámil, že se v oblasti podařilo dojednat příměří.

Izraelské rakety zasáhly skladiště Hizballáhu, syrská obrana je nedokázala sestřelit

26.06. 08:08

Damašek - Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) dnes oznámila, že zbraňový sklad šíitského hnutí Hizballáh na území Sýrie zasáhly dvě rakety odpálené izraelskou armádou.

reklama

Asad nevylučuje útok na povstalce poblíž Izraele, USA mu poslaly varování

14.06. 09:45

Damašek - Jihozápad Sýrie je jednou z posledních oblastí ovládaných povstalci. Prezident Bašár Asad řekl, že jeho armáda může region osvobodit i vojensky, zatím se ale dává přednost diplomatickému řešení.

Nás americké sankce neohrozí, tvrdí šéf Hizballáhu

25.05. 22:08

Bejrút - Americké sankce neohrozí libanonské hnutí Hizballáh, ale mohou mít negativní dopad na jeho podporovatele. Nová libanonská vláda proto má povinnost občany, které sankce postihnou, chránit. V televizním projevu to dnes řekl lídr Íránem podporovaného šíitského hnutí Hizballáh Hasan Nasralláh.…

Vedení Hizballáhu se ocitlo na seznamu teroristů vedeném Saúdy

16.05. 22:03

Rijád - Saúdská Arábie zařadila deset členů vedení libanonské šíitské strany Hizballáh na teroristický seznam. Podle stanice Al-Arabíja je na seznamu i vůdce Hizballáhu Hasan Nasralláh.

Útok Izrael je podle Hizballáhu novou fází války

14.05. 21:44

Bejrút - Vypálení raket ze Sýrie na izraelské cíle na Golanských výšinách z minulého týdne, které mají podle Izraele na svědomí íránské elitní jednotky Kuds, otevírá novou fázi války v Sýrii. Prohlásil to dnes vůdce radikálního libanonského hnutí Hizballáh Hasan Nasralláh. Bojovníci šíitského hnutí…

Volby v Libanonu: Po sečtení části hlasů má Hizballáh má skoro polovinu křesel

07.05. 14:08

Bejrút - Libanonská šíitská strana Hizballáh a její spojenci získali v nedělních parlamentních volbách nejméně 47 ze 128 parlamentních křesel. Vyplývá to z předběžných výsledků, podle nichž si pohoršilo sunnitské uskupení kolem premiéra Saada Harírího. Oficiální výsledky má dnes oznámit ministr…

V Libanonu se volí parlament, favoritem je Hizballáh

06.05. 09:14

Bejrút - Libanonská šíitská strana Hizballáh posílí v dnešních volbách své zastoupení v parlamentu. Napsala to agentura Reuters, podle níž se tím potvrdí rostoucí vliv Teheránu v Libanonu. Írán je spojencem Hizballáhu a společně s Ruskem bojují v syrské válce po boku tamního režimu.

Verbujete v Sýrii teroristy, nařkli Izraelci Írán

26.04. 18:41

New York - Írán v Sýrii rekrutoval více než 80.000 šíitských bojovníků, které ve výcvikovém táboře asi osm kilometrů od Damašku učí páchat teroristické útoky. V Radě bezpečnosti OSN to dnes řekl izraelský vyslanec Danny Danon.

OSN žádá Hizballáh, aby ukončil své aktivity v Sýrii

16.03. 20:10

New York - Generální tajemník OSN António Guterres v dnes zveřejněné čtvrtletní zprávě vyzval libanonské milice, včetně šíitského hnutí Hizballáh, aby neprodleně ukončily své zapojení do války v Sýrii. Informovala o tom agentura AFP.

Válka v Sýrii skončí za rok, maximálně za dva, předpovídá vůdce Hizballáhu

04.01. 08:02

Bejrút - Válka v Sýrii, která trvá už sedmým rokem, by mohla skončit už za rok a nejpozději do dvou let. Řekl v rozhovoru pro libanonskou proíránskou televizní stanici Al-Majádín vůdce libanonského šíitského hnutí Hizballáh Hasan Nasralláh. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Harírí byl pěšákem Saúdské Arábie v mocenském boji s Íránem, zní z USA

26.12. 11:04

Rijád/Bejrút - Listopadový dvoutýdenní pobyt libanonského premiéra Saada Harírího v Saúdské Arábii byl ukázkou nové zahraniční politiky Rijádu, která se však obrátila proti jejím strůjcům.

Šéf Hizballáhu Nasralláh vyzval spojence ke společné strategii boje proti Izraeli

11.12. 20:34

Bejrút - Šéf libanonské šíitské organizace Hizballáh Hasan Nasralláh dnes vyzval své spojence k vytvoření jednotné strategie boje proti Izraeli. Skupina podporovaná Íránem bojuje s teroristickou organizací Islámský stát v Sýrii.

Premiér Harírí má strach z vlivu ozbrojeného křídla Hizballáhu na Libanon

30.11. 13:55

Bejrút - Libanonský premiér Saad Harírí uvedl, že krize spojená s jeho rezignací je u konce. Zároveň ale upozornil, že ozbrojené křídlo Hizballáhu bude mít negativní dopad na Libanon.

Írán se dál angažuje v Sýrii: Revoluční gardy chtějí mít slovo v dojednávání míru

23.11. 13:37

Teherán - Íránské elitní revoluční gardy chtějí mít aktivní roli při dojednávání trvalého příměří v Sýrii. Jejich šéf Mohammad Alí Džafarí vyloučil možnost jednat o odzbrojení libanonského Hizballáhu. Spojenectví Íránu s Hizballáhem a zvyšování jejich vlivu v Sýrii je předmětem obav v Izraeli a…

Libanonská armáda se má podle rozkazu připravit na útok z Izraele

21.11. 12:33

Bejrút - Velitel libanonské armády Josef Aún dnes vyzval armádní jednotky, aby se vzhledem k rostoucímu regionálnímu napětí připravily ke střetu s židovským státem. Izraelský představitel, kterého citovala agentura Reuters, řekl, že osočování z chystané agrese ze strany Izraele je "nesmysl".

Harírí se stále nevrátil. Saúdové zadržují, myslí si libanonský prezident

15.11. 14:27

Bejrút - Libanonský prezident Michel Aún tvrdí, že Saúdská Arábie zadržuje libanonského premiéra Saada Harírího. Jinak totiž jeho pokračující nepřítomnost odůvodnit nelze. Harírí by se měl podle hlavy státu co nejdříve vrátit do Bejrútu, aby mohla vláda opět normálně fungovat.

Saúdové vedou existeční boj. Proč je Harírí držen v Rijádu? Nové informace

12.11. 14:03

Rijád/Bejrút - Začíná být jasněji kolem osudu libanonského premiéra. Saúdská Arábie prý dospěla k názoru, že Saad Harírí nechce zakročit proti šíitskému hnutí Hizballáh, takže ho donutila k rezignaci. Uvedla to dnes agentura Reuters. Podle ní si Rijád přeje, aby Saada nahradil jeho starší bratr…

Izraelské letectvo zřejmě útočilo na cíle na západě Sýrie

02.11. 20:19

Damašek – V noci na dnešek zaútočilo izraelské letectvo na cíle na západě Sýrie. Oznámila to dnes syrská televize, podle níž na útok odpověděla syrská protivzdušná obrana.

Hrozí další teroristické činy? Hizballáh podle USA chce útočit na americké půdě

11.10. 07:58

Washington - Radikální libanonské hnutí Hizballáh stojí o možnost provádět teroristické útoky na území Spojených států. Dnes to podle agentury Reuters prohlásil šéf amerického Národního protiteroristického střediska (NCTC) Nicholas Rasmussen.

Další krize na obzoru? Netanjahu vede Izrael do války, varuje šéf Hizballáhu

01.10. 13:09

Bejrút - Vůdce libanonského radikálního hnutí Hizballáh Hasan Nasralláh dnes prohlásil, že izraelský premiér Benjamin Netanjahu vede svou zemi do války v Sýrii, v Libanonu i v pásmu Gázy. V proslovu také vyzval Židy, kteří emigrovali do Izraele, aby se vrátili zpět do zemí, odkud přišli.

Izraelci sestřelili u hranic se Sýrií dron, zřejmě patřil palestinskému Hizballáhu

19.09. 16:35

Jeruzalém - Izrael sestřelil u hranic se Sýrii bezpilotní letoun, který narušil jeho letecký prostor. Dron íránské výroby vzlétl z letiště v syrském Damašku a vyslalo ho na průzkum libanonské hnutí Hizballáh, které bojuje v syrské občanské válce po boku tamní vlády.

Izraelci podnikli nálet na vojenské centrum v Sýrii

07.09. 10:22

Damašek - Izrael dnes z libanonského vzdušného prostoru zaútočil na pozice syrské armády v západní provincii Hamá. Při náletu nedaleko města Masjáf zemřeli dva lidé a jsou hlášeny materiální škody.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie