Články k tématu: hubnutí

Jste spokojeni se svou váhou? Dva ze tří Čechů na diety nevěří

29.01. 13:37

Nejspokojenější na světě, co se týče své váhy, jsou Indové, z Evropanů pak Italové. Nějakou formu diety vyzkoušel každý druhý Čech, dva ze tří Čechů jsou ale zároveň přesvědčeni, že většina diet nefunguje. Vyplývá to z mezinárodního výzkumu napříč 30 zeměmi světa, který v listopadu 2018 realizovala…

Nepříjemná dohra vánočních svátků?: Dospělý člověk přibere asi kilo, těžko se ho pak zbavuje

14.01. 12:11

Nástup nového roku dožene svědomí většiny lidí, kteří během svátků nehlídali množství konzumovaného cukroví, bramborového salátu a alkoholu. Studie doktora Rolanda Giovanni Díaz-Zavaly, experta na obezitu z Universidad de Sonora v Mexiku, eviduje o Vánocích v průměru kilogramový nárůst váhy u…

Diety jsou k ničemu? Hmotnost těla má zafixovanou mozek, upozorňují vědci

04.11. 13:10

Mnohokrát bylo prokázáno, že odtučňovací diety jen zřídka dlouhodobě zabírají a že jejich vedlejší účinky jsou na pováženou. Člověk sám nerozhoduje o tom, kolik bude vážit, diety jsou odsouzeny k neúspěchu a ke zlepšení zdravotního stavu je třeba denně vyvíjet fyzickou aktivitu, píše francouzský…

reklama

Monodieta, paleolitická dieta a vdechování vůně jídla? Skončíte na kapačkách nebo v sektě, varuje lékař

19.10. 07:54

Časopisy a sociální sítě neustále nabízejí stále nové redukční diety, o nichž tvrdí, že jsou zázračným řešením. Takové diety jsou však dlouhodobě neúčinné a někdy i nebezpečné, píše francouzský deník Le Figaro.

Zapomeňte na diety. Zhubnout jde i bez drastických opatření, má to ale háček, zjistili vědci

Aktualizovali jsme 5.10.2018, 22:18, 05.10. 09:26

Změna času, ve kterém jste zvyklí obvykle jíst, může vést k redukci tělesného tuku, prohlašuje nová studie. Studie vychází z desetitýdenního testování vedeného univerzitou v Surrey. Výsledkem studie je tvrzení, že čas, ve kterém se stravujeme, může mít značný vliv na naši tělesnou kompozici.

Španělské město propaguje zdravý život, hodlá hromadně shodit 100 tisíc kilo

01.10. 11:59

Ve městě Narón se tisíce lidí pustily do sportu a ze svého jídelníčku vyřadily uzeniny a smažené kalmary. Jejich město se totiž zavázalo, že do dvou let shodí celkem 100.000 kilogramů. "Ve 21. století lidé zapomínají, že jsou stavěni tak, aby chodili," řekl agentuře AFP třiašedesátiletý lékař…

Proč lidské tělo potřebuje tuk a proč nám dokáže tolik škodit?

26.07. 08:14

Tukové buňky existují v lidském těle především pro ukládání energie. Při přebytečném pojídání určitých potravin tělo začíná energii z vysoce kalorických potravin ukládat na svaly, kostru a další orgány.

Opravdu se po těstovinách tloustne? A jsou lepší celozrné, nebo bílé?

05.07. 11:06

Řím - Těstoviny mají přes výrazný přísun kalorií mnohem menší vliv na nadváhu než proteiny a tuky, a to díky tomu, jak funguje náš metabolismus. Jednoduše řečeno, po těstovinách se netloustne.

Je pro naše zdraví pitný režim opravdu tak důležitý? Některé mýty vás mohou stát zdraví

02.07. 11:07

Mluví se o něm v médiích, na jeho dodržování nás upozorňují odborníci na výživu i lékaři. Je pro naše zdraví pitný režim opravdu nezbytný? A co to vlastně pitný režim je?

Nedaří se vám zhubnout? Záleží na tom, kdy jíte, varují vědci

Aktualizovali jsme 24.6.2018, 22:11, 24.06. 12:46

Řím - Těstoviny patří mezi jednoduchá a rychlá jídla, ovšem i při jejich konzumaci bychom měli být opatrní. Různé studie z posledních let totiž naznačují, že se náš organismus během 24 hodin mění, a proto záleží na tom, kdy porci těstovin sníme.

Lékaři vyvracejí mýty o dietách, některé mohou mít vážné následky

26.05. 10:26

Řím - Počínaje tvrzením, že se po sauně hubne, a konče rybami plnými rtuti: portál ISS Salute italského Ústavu zdraví demaskuje nejrozšířenější falešná tvrzení, která se objevují na internetu a která se týkají našeho zdraví a výživy. Vědecká vysvětlení ukazují, co je pravda a co je lež, píše…

Mokré vlasy způsobují nachlazení a cukr tloušťku? Mýty o lidském těle, kterým většina věří

22.05. 12:45

Mezi lidmi koluje tolik názorů a mýtů, které se týkají zdraví, výživy a cvičení, že často nevíme, čemu vlastně věřit. My se vám v tom pokusíme udělat jasno. Těchto 9 zdravotních mýtů je zcela falešných a měli byste ignorovat.

Jak dlouho vydrží žvýkačka v žaludku? A uvidíte po mrkvi lépe? Lidé stále věří babským povídačkam

Aktualizovali jsme 12.5.2018, 12:53, 12.05. 10:17

Lidé věří celé řadě mýtů – a nejinak je tomu v případě jídla. Podle studie vědců čtyři z deseti lidí věří v případě jídla různým bludům a babským povídačkám. Některé jsou spíše úsměvné, jiné ale mohou být nebezpečné.

Za obezitu si většinou můžeme sami, nevymlouvejme se na geny, říkají vědci

12.05. 11:26

Řím - Životní prostředí a životní styl určují vývoj obezity více než geny, které jsme zdědili. To je hlavní závěr, k němuž dospěl tým vědců z Milánské univerzity, jejichž studii zveřejnil časopis Physiological Measurement. Obezita je vážným zdravotním problémem a významným rizikovým faktorem u…

Kolik je na světě tlouštíků? Odborníci začali počítat a došli k neuvěřitelnému výsledku

Aktualizovali jsme 20.4.2018, 16:06, 20.04. 08:11

Počet obézních lidí prudce narůstá. V důsledku tloustnutí pak stále více lidí trpí cukrovkou a řadou dalších chorob. Odhady dokonce uvádějí, že do roku 2025 se počet obézních lidí vyšplhá téměř k jedné miliardě.

Různé podoby hladu: Kdy opravdu máme hlad a kdy nás jen honí mlsná?

06.04. 08:10

Není hlad jako hlad, upozorňujě fyzioterapeutka Susan Albersová na serveru foxnews.com. Některé dny sníte, co je na talíři, a cítíte se dostatečně sytí, zatímco v jiné dny je váš žaludek jako bezedná jáma. Jak je to možné? Podle Albersové je základní problém v tom, že zaměňujeme hlad za chuť …

Držíte dietu, abyste zhubli? Vědci radí pravý opak

05.04. 19:49

Nová studie uvádí, že pokud dietu plánovaně porušíte a během týdne si jeden den dopřejete čokoládu či sladkosti, bude jednodušší zhubnout.

Chcete zhubnout? Klidně si dejte bifteky i zmrzlinu. Podle vědců jsou podstatné úplně jiné věci

29.03. 08:16

Nezáleží jen na tom, kolik toho sníme, ale i na tom, kdy to sníme. Makarony, biftek nebo zmrzlina: jejich vliv na naši váhu, ale i krevní testy nejsou nikdy stejné, jestliže je konzumujeme k snídani, k obědu nebo k pozdní večeři.

Je lépe jíst bez tuku, nebo bez cukru?

23.03. 10:13

Paříž - Nemálo lidí stojí před dilematem, když se rozhodují pro dietu. Máme vyloučit ze stravy jen potraviny obsahující hodně tuků? Nebo raději zvolit dietu s nízkým obsahem cukrů? Ve skutečnosti jsou obě tyto diety stejně účinné.

Házíte do sebe jídlo ve spěchu? Nová studie ukazuje, proč byste to měli hned změnit

Aktualizovali jsme 19.2.2018, 12:01, 19.02. 10:33

Rad a tipů na hubnutí existuje celá řada – od omezení sladkostí, přes cvičení až po úplnou změnu jídelníčku. Občas ale k redukci váhy mohou pomoci i malé triky, díky kterým nemusíme radikálně měnit naše návyky.

Novoroční předsevzetí: Proč je tak těžké jej dodržet?

01.01. 10:28

Každý z nás si už někdo nějaké to novoroční předsevzetí dal. Přestanu kouřit, přestanu pít, tentokrát už doopravdy dodržím dietu. Něco si slíbit nás nestojí žádnou námahu, jenže stejně tak snadno se svých předsevzetí vzdáme. Psychologové vysvětlují, proč tomu tak je.

Hubnutí a tloustnutí: Jaký vliv má změna váhy na zdraví člověka?

Aktualizovali jsme 28.12.2017, 16:34, 28.12. 12:38

S nadváhou byla již v minulosti opakovaně spojována různá zdravotní rizika. Server Science Daily ale nyní s odkazem na dvě studie zveřejněné v lékařském časopisu The BMJ varuje, že zdravotní riziko nepředstavuje jen nadváha v určitém bodě života člověka, ale i dlouhodobá nadváha v období od dětství…

Zajímá vás, proč máte pořád hlad? Vědci odhalili příčiny a radí, jak zkrotit chuť k jídlu

14.12. 08:56

Londýn – Zrovna jste se najedli, přesto máte pocit, že už zase máte hlad? Takovou situaci zažil téměř každý z nás. Vědci se na tento problém zaměřili a našli řešení.

Jak na hubnutí? Je možné odolávat pokušení a dodržovat dietu, aniž bychom vynechávali jídlo

23.11. 10:45

Řím - Když se snažíme držet dietu, není vždy snadné odolávat kručení v břiše. Podle expertů je však možné odolávat pokušení. Základní rady expertu zní: Nikdy nevynechávejte jídlo a staňte se přáteli vody. Píše o tom italský deník Corriere della Sera.

reklama
Fotogalerie