Články k tématu: internet

Internetovou seznamku podle průzkumů využila víc než polovina Čechů

13.02. 19:19

Praha - Internetové seznamky někdy využilo 59 procent Čechů. Polovina z nich na ně chodí jen pro zábavu a necelá desetina se zajímá pouze o sex.

Na sociálních sítích tráví denně čas tři ze čtyř českých dětí

06.02. 13:11

Praha - Průzkum EU Kids Online ukázal, že zhruba tři čtvrtiny dětí jsou denně na sociálních sítích a stejné procento komunikuje přes sociální sítě s kamarády nebo s rodinou. Deseti procentům dětí někdo zneužil heslo a deset procent utratilo na internetu příliš mnoho peněz. Devět procent dětí se…

Facebook zakáže reklamy podporující kryptoměny

31.01. 10:19

New York - Facebook zakáže reklamy podporující finanční produkty a služby spojené s kryptoměnami a primární nabídkou mincí (ICO), v rámci které jsou vydávány nové kryptoměny. Zákaz bude platit i na Audience Network a Instagramu, informuje Reuters.

reklama

Facebook spouští novinku: Více lokálních zpráv

30.01. 12:41

San Francisco - Facebook bude na své sociální síti upřednostňovat lokální zprávy. Novinka se okamžitě spouští v USA a v průběhu roku se rozšíří do více zemí, napsal na svém facebookovém účtu zakladatel a šéf firmy Mark Zuckerberg . Jde o součást snahy zapojovat lidi do života jejich komunity, uvedl…

O2 se zvýšil zisk na 5,6 miliardy korun. Hitem jsou "chytré domácnosti"

30.01. 10:15

Praha - Operátor O2 loni zvýšil zisk o šest procent na 5,59 miliardy korun. Počet mobilních zákazníků sice stagnoval na 4,938 milionu, na hospodářských výsledcích se ale pozitivně projevila nabídka nových služeb, která mimo jiné vyrovnala dopad regulace roamingu.

NS řeší sado-maso praktiky jako neobvyklé znásilnění

29.01. 10:45

Brno - Nejvyšší soud (NS) se na základě dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana zabývá neobvyklým případem znásilnění. Muž si s obětí prostřednictvím internetového chatu domluvil sadomasochistický styk.

Ruská média se obula od Jiřího Drahoše kvůli údajnému ovlivňování voleb

25.01. 12:13

Moskva/Praha - Velká většina ruských médií si všímá vyjádření Miloše Zemana z první debaty s Jiřím Drahošem, že výroky o ovlivňování sněmovních voleb tajnými službami urážejí voliče.

Itálie má obavy z fake news. Lidé mohou policii před volbami hlásit podezřelé zprávy

19.01. 08:15

Řím - Italské parlamentní volby se mají konat 4. března a policie spustila web, kde mohou občané nahlásit podezření na "fake news". Tvůrci těchto lživých zpráv mohou čelit trestnímu stíhání.

Dánská policie stíhá tisíc mladých lidí. Na internetu šířili lechtivé video

16.01. 08:56

Kodaň - Policie v Dánsku stíhá tisíc mladých lidí. Důvodem je šíření videa soulože dvou 15letých. Na snímek upozornily společnost Facebook americké úřady. Kodaň byla následně informována Interpolem.

Život v KLDR: Proč jsou severokorejské mobily a internet k smíchu?

10.01. 17:03

Není žádným tajemstvím, že Severní Korea žije dlouhodobě v izolaci. Tamní obyvatelé sice mají mobilní telefony a přístup k internetu, vše ale pouze ve vnitrostátním měřítku. Nyní se však podařilo zjistit, jak skutečně severokorejský internet funguje. A rozhodně není o co stát.

Dopad dezinformací na občany? Humbuk kolem fake news je podle expertů zbytečný

05.01. 09:27

New York - Nová studie týmu politických vědců vyvrací tezi o mimořádném vlivu dezinformací. K alespoň jedné nepravdivé zprávě se v čase amerických prezidentských voleb v roce 2016 sice dostal každý čtvrtý Američan, dopad takzvaných fake news je ale velmi povrchní.

Dostaňte Íránce na internet, volá po změně íránský monarcha

04.01. 08:42

Teherán - K napjaté situaci v Íránu se vyjádřil také Rezá Pahlaví, jehož otec byl posledním íránským šáhem a který je sám titulárním íránským monarchou. Podle jeho slov by USA měly povzbudit technologické společnosti, aby poskytly své telekomunikační služby Íráncům, kteří protestují proti vládnímu…

Škodlivý program ohrožoval počítačové uživatele v Česku

03.01. 16:43

Praha - Česko zaplavil škodlivý program JS/CoinMiner, který využívá napadené počítače k těžbě virtuálních měn jako jsou bitcoin, litecoin, monero nebo ethereum. Druhou nejčetnější internetovou hrozbou v Česku byl během prosince loňského roku program JS/Redirector.

Barbarské, muslimské hordy mužů, které hromadně znásilňují? Političky AfD se postaraly o pořádný poprask

Aktualizovali jsme 2.1.2018, 21:59, 02.01. 16:16

Berlín - Přední političky německé strany Alternativa pro Německo (AfD) si stěžují na údajnou cenzuru na internetu. Příspěvek Beatrix von Storchové, ve kterém psala o "muslimských hordách", byl zablokován. Na političku bylo kvůli němu podáno několik stovek trestních oznámení.

Internet v roce 2017: Co nejčastěji lidé vyhledávali?

01.01. 15:01

San Francisco - Společnost Google, která má ve svém portfóliu i nejrozšířenější internetový vyhledávač na světě, vydala informace o tom, co lidé na internetu v uplynulém roce nejčastěji vyhledávali. Firma rozdělila vyhledávaná hesla do několika kategorií: lidé, události, herci, zpěváci, technologie…

Letos zaniklo 99 procent objemu nelegálního hazardu na internetu

30.12. 17:04

Praha - V letošním roce v Česku zaniklo 99 procent objemu nelegálního hazardu na internetu. V rozhovoru s ČTK to řekl náměstek ministra financí Ondřej Závodský.

Ve Vietnamu bude na internet bude dohlížet 10 tisíc inspektorů

29.12. 15:50

Hanoj - Komunistický Vietnam nasadil do boje s opozicí ve virtuálním prostoru internetu 10.000 inspektorů, informovala dnes agentura AFP.

Cizinci v Česku komunikují na sociálních sítích přes uzavřené skupiny. Co vše tam řeší?

28.12. 17:01

Praha - Komunikace na sociálních sítích pomáhá cizincům seznámit se s českými zákony i najít lékaře. Komunity, které se usídlili v českých městech, v uzavřených online fórech debatují také o tom, kam zajít na večeři nebo dětské hřiště.

V Lipsku se sešli odborníci na internet, řeší umělou inteligenci, elektroauta i Snowdena

27.12. 20:16

Lipsko (Německo) - Umělá inteligence, nabíjení elektroaut, budoucnost ovládaná facebookem a Edward Snowden. To jsou jen některá z témat čtyřdenního kongresu tisíců internetových odborníků.

Přelepujete páskou webkameru? Možná byste měli

Aktualizovali jsme 25.12.2017, 16:53, 25.12. 09:33

Přelepujete si lepící páskou svou webkameru na notebooku či počítači? Že to považujete za zbytečné? Dlouho byli lidé, kteří to dělali, považováni téměř za blázny. Jak ale říká šéf amerického Federálního úřadu pro vyšetřování, dělat bychom to měli všichni.

Cenzura ve velkém: Čína zavřela od roku 2015 více než 13 tisíc internetových stránek

24.12. 10:51

Peking - Čína nechala kvůli porušení zákonů od roku 2015 uzavřít přes 13.000 internetových stránek. Kromě nich se úřady zaměřily i na blogy a účty na sociálních sítích.

Češi jdou s dobou. Přes mobil provádějí každý čtvrtý nákup online

22.12. 15:18

Praha - Každý čtvrtý nákup online již Češi provádějí přes mobil či tablet. V nákupech vedou vlastníci iPhonů. Ve více než 40 procentech případů přes mobilní zařízení lidé vyhledávají produkty a porovnávají ceny.

Ruský Kaspersky Lab žaluje americkou vládu kvůli zákazu softwaru

18.12. 21:32

Washington - Ruský výrobce antivirového softwaru Kaspersky Lab podal žalobu na vládu prezidenta Donalda Trumpa u amerického federálního soudu.

Ruská cenzura údajně nedokáže blokovat internetové trolly

12.12. 19:32

Moskva - Ruský cenzurní orgán nemá v nejbližší době možnost omezit aktivitu takzvaných internetových trollů. Jde o osoby šířící za peníze internetem dezinformace a falešné zprávy.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací