Články k tématu: internet

Už žádná propaganda a lži. EU jde do boje s dezinformacemi

včera 12:02

Brusel - Internetem se šíří ledacos. Videa, fotky, zprávy, ale i informace, které není možné ověřit. Z jednoho prostého důvodu, jsou totiž z části nebo úplně vymyšlené. To však řadě uživatelů nejen v Česku nevadí, dané informace totiž říkají přesně to, co lidé chtějí slyšet, a podporují mezi…

EU a USA se pustili do boje proti ilegálním serverům

20.07. 21:51

Washington/Haag - Policejní úřady Spojených států a Evropské unie společně provedly dosud nejrozsáhlejší zátah proti ilegálním praktikám v anonymní sféře internetu známé jako darknet.

Facebook nabídne uživatelům placený zpravodajský obsah

19.07. 19:34

San Francisco - Facebook chystá nový produkt. Služba umožní vydavatelům vytvořit platební bránu na facebookových Instant Articles, které nabízejí zpravodajským webům možnost sdílet články s uživateli facebooku.

reklama

Pokus který vstoupil do dějin: Je rychlejší internet nebo poštovní holub?

17.07. 12:41

Jihoafrická společnost zabývající se informačními technologiemi, dokázala, že poslat data po poštovním holubovi je pro ni rychlejší než přenos dat internetem, který poskytuje firma Telkom, největší poskytovatel internetového připojení v zemi.

Severokorejský internet je světu k smíchu. Jak vypadá?

Aktualizovali jsme 13.7.2017, 22:05, 13.07. 17:24

Není žádným tajemstvím, že Severní Korea žije dlouhodobě v izolaci. Tamní obyvatelé sice mají mobilní telefony a přístup k internetu, vše ale pouze ve vnitrostátním měřítku. Nyní se však podařilo zjistit, jak skutečně severokorejský internet funguje. A rozhodně není o co stát.

Čína odmítá vypustit informace o umírajícím disidentovi

12.07. 17:59

Peking - Čína čelí stále většímu tlaku, aby umožnila politickému vězni Liou Siao-poovi opustit zemi a svěřit se do péče zahraničních lékařů. Komunistická vláda se brání svou obvyklou taktikou - přísě kontroluje informace.

Poslanci do závěrečného čtení poslali zákon zvyšující bezpečnost plateb na webu

11.07. 21:57

Praha – Poslanci do závěrečného čtení odeslali vládní novelu zákona o platebním styku, která má za cíl kromě jiného zvýšit bezpečnost internetových plateb i práva uživatelů platebních služeb.

Zemřel blogger a otec ruského internetu Anton Nosik

10.07. 08:03

Moskva - Ve věku 51 let zemřel v noci na dnešek ruský bloger a jeden z otců internetu v této zemi Anton Nosik.

Původ nového viru není znám, má za cíl šířit chaos, varují experti

28.06. 13:31

Berlín - Kybernetičtí experti spekulují o původu nového škodlivého softwaru. Vzhledem k nestandardní komunikaci mezi postiženými a hackery, která byla vedena výhradně přes jedinou a nyní již zablokovanou e-mailovou adresu, se mnozí analytici kloní k tomu, že cílem útoku bylo spíše rozsévat chaos…

Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,4 miliardy eur

27.06. 14:41

Brusel - Google dnes dostal od Evropské komise rekordní pokutu 2,42 miliardy eur (63,6 miliardy Kč) za zneužití dominantního postavení na trhu. Postup amerického internetového gigantu znemožnil jiným firmám inovovat a soutěžit na základě kvality, zákazníkům pak bránil ve skutečném výběru služeb.

Do sporu ruských úřadů se sítí Telegram kvůli teroru v Petrohradu se vložila i FSB

26.06. 16:32

Moskva/Petrohrad - Ruská tajná služba FSB dnes oznámila, že pachatelé atentátu v petrohradském metru, který si 3. dubna vyžádal 16 mrtvých včetně atentátníka, "ve všech stádiích organizace a přípravy teroristického činu" používali šifrovanou mobilní komunikační síť Telegram. Tu po celém světě…

Češi v e-shopech nejčastěji recenzují parfémy. Který je nejoblíbenější?

25.06. 15:22

Praha - Češi na internetu nejčastěji píšou recenze a hodnocení na parfémy, rádi se ale podělí i o zkušenost s afrodiziaky. Nejvíce recenzí má mezi Češkami dlouhodobě nejoblíbenější parfém - Lanvin Eclat D'Arpege.

Svoboda slova na internetu: Kde začíná a končí?

24.06. 10:44

V souvislosti s pondělním teroristickým útokem v Londýne se někteří Češi začali obdivně vyjadřovat na adresu útočníka. Ten najel dopravním prostředkem mezi muslimy před londýnskou mešitou. Co takové komentáře vypovídají o Češích? A není už to za hranou svobody slova?

Čína čistí kyberprostor: Přikázala třem webům, aby zrušily službu streamování

23.06. 10:10

Peking - Čínský úřad spravující média odebral webům Weibo, iFeng.com a AcFun patřičná oprávnění k poskytování audiovizuálního streamování. Jako důvod uvedl "negativními projevy", k nimž během streamování dochází.

V Německu proběhly razie kvůli nenávisti na internetu

20.06. 13:12

Berlín - Policie po celém Německu provádí razie namířené proti lidem, kteří zveřejňují nenávistné příspěvky na sociálních sítích. K výslechu byli předvedeni pravicoví a levicoví extremisté.

Boj proti českým dezinformačním webům je v plném proudu. Firmy na nich nechtějí zveřejňovat reklamy

07.06. 18:36

Praha - Dezinformační weby zaplavují Česko a boj proti nim je z právního hlediska takřka nemožný. Ačkoliv zveřejňují ve velké míře takzvané "fake news", tedy zprávy jen z části se opírající o realitu nebo zcela vymyšlené, jejich činnost není vyjma neziskových organizací ve velké míře nijak…

Internetem se šíří virus z Číny, už napadl 250 milionů počítačů

01.06. 19:25

Praha - Na internetu se rychle rozšířil škodlivý program. Fireball, který pochází z Číny, v počítači oběti přebírá kontrolu nad webovými prohlížeči a ovládá je. Na celém světě je infikováno 250 milionů počítačů. Problém se týká i Česka.

Ukrajinská policie prohledala pobočky ruského serveru Yandex

29.05. 21:46

Kyjev - Ukrajinská tajná služba SBU dnes prohledávala pobočky ruského webového vyhledávače Yandex v Kyjevě a v Oděse.

Nikdy nevydělal, přesto je majitel milionář. Co stojí za tajemstvím Twitteru?

27.05. 18:34

Americký programátor Jack Dorsey nosil několik let v hlavě nápad, že by textové zprávy z mobilních telefonů mohly přes internet vytvořit jednoduchý nástroj pro komunikaci. Pokusnou zprávu Dorsey odeslal v březnu 2006, ale zpočátku byla služba pouze pro zaměstnance firmy. Postupně se rozšířila do…

Kritiku pákistánské armády na sociálních sítích prověřuje tamní vláda

22.05. 19:32

Laháur – Agentura Reuters s odkazem na vládní zdroj uvádí, že pákistánská vláda zahájila tažení proti kritice armády na internetu. Vyšetřuje přes 200 profilů na sociálních sítích.

Facebook umožňuje zveřejnit sebepoškozování či týrání zvířat

22.05. 14:15

Londýn - Britský deník The Guardian zveřejnil dokumenty, které vrhají špatné světlo na Facebook. Tajná vnitřní pravidla sociální sítě umožňují zveřejnit sebepoškozování, obtěžování dětí bez sexuálního podtextu nebo týrání zvířat.

Web, který sliboval "Odhalení Babiše", nabízí trička

21.05. 20:07

Praha - Webová stránka s koláží ministra financí Andreje Babiše (ANO) týden avizovala "odhalení největšího skandálu v historii české vlády". Nakonec obsahovala jen výzvu k nákupu trička.

Česko žije v napětí. Vzroste pře volbami aktivita dezinformačních webů?

20.05. 13:15

Praha - Šéf Centra proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH) Benedikt Vangeli předpokládá, že před volbami vzroste aktivita různých dezinformačních webů. Ty se mnohdy angažují u každé významné politické události

Inspekce varuje před řadou e-shopů s koncovkou .cz. Nenechte se napálit

19.05. 14:00

Praha - V nedávné době se objevilo mnoho internetových stránek s „.cz“ koncovkou nabízejících zejména obuv, na kterých se nevyskytují žádné údaje o prodávajícím. Obchodní podmínky nasvědčují tomu, že se jedná o nepovedený (automatický) překlad do českého jazyka. Česká obchodní inspekce (ČOI) na…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací