Články k tématu: internet

Pokud nesplní facebook požadavky, může být v Rusku zablokován

18.04. 15:44

Moskva - Ruský úřad pro dozor nad internetem a komunikacemi Roskomnadzor varoval, že oblíbená sociální síť facebook může být v zemi zablokována, pokud nesplní ruské požadavky. V rozhovoru pro deník Izvestija to prohlásil šéf Roskomnadzoru Alexandr Žarov. Klíčovou ruskou podmínkou je povinnost data…

Nový problém Facebooku. Informace o uživatelích zneužila další firma

09.04. 09:01

San Francisco - Facebook čelí dalšímu skandálu. Sever CNBC zjistil, že společnost pro analýzu dat CubeYou sbírala informace o uživatelích sociální sítě prostřednictvím kvízů, které měly být pro "neziskový akademický výzkum".

Data miliard uživatelů facebooku mohla být zneužita

05.04. 11:28

San Francisco - Facebook přiznal, že identita a další osobní údaje většiny z více než dvou miliard uživatelů této sociální sítě se mohly dostat do nepovolaných rukou.

reklama

Facebook ukončí spolupráci s firmami, které shromažďují osobní údaje

29.03. 11:26

New York - Facebook se v souvislosti se skandálem Cambridge Analytica odhodlal k dalšímu ráznému kroku. Ukončí spolupráci s podniky, které se zabývají shromažďováním údajů o spotřebitelích a pomáhají inzerentům při zaměřování reklamy na uživatele sociálních sítí.

Tureckým parlamentem prošel zákon o regulaci obsahu internetu, opozice mluví o cenzuře

22.03. 17:24

Ankara - V Turecku podle opozice hrozí cenzura internetu. Tamní parlament dnes přijal zákon, který dává Státní radě pro kontrolu rozhlasu a televize (RTÜK) právo blokovat weby. Místní i mezinárodní organizace, které chtějí šířit obsah prostřednictvím internetu, musí požádat o povolení RTÜK. Na…

Dopad fake news? Na twitteru šíří rychleji než pravdivé zprávy, ukázala studie

09.03. 09:26

New York - Studie Massachusettského technologického institutu (MIT) dospěla k závěru, že se falešné zprávy na síti twitter šíří mnohem rychleji než zprávy pravdivé. Zvlášť rychle se praxe přeposílání rozšířila v letech 2012 a 2016, kdy byly v USA prezidentské volby.

Americký stát Rhode Island připravuje zákon, který zablokuje sexuální obsah na webu

05.03. 17:24

Wahington - Rhode Island připravuje zákon, který místním uživatelům internetu zablokuje stránky se sexuálním a hrubým obsahem a opět je zpřístupní jen po uhrazení jednorázového poplatku 20 dolarů (asi 410 Kč). Vybrané poplatky chce americký stát využít k financování boje proti kupčení s lidmi a…

Evropská komise požaduje odstranění teroristického obsahu na internetu do hodiny

01.03. 14:43

Brusel - Podle Evropské komise by měly internetové společnosti ze svých systémů do hodiny od oznámení odstranit obsah související s terorismem. Členské státy EU by ze své strany měly zajistit, že mají dostatečné prostředky k rychlému odhalování takového obsahu.

Na sociálních sítích jsou i malé děti, jsou snadným terčem útoků

01.03. 13:44

Praha - Děti ve věku 9 až 12 let jsou aktivní průměrně na třech různých sociálních sítích. Povolená věková hranice na těch nejoblíbenějších je přitom 13 let. Mladší děti se stávají snadným terčem útoku, jak dokládá i fakt, že 42 procent z nich přes internet komunikuje s lidmi, které nikdy neviděly.…

Hrozí nám od umělé inteligence nebezpečí? I robot může být terorista

22.02. 14:32

Londýn - V příštích deseti letech by mohla zvyšující se efektivnost umělé inteligence posílit počítačovou kriminalitu a teroristé by mohli více využívat drony či roboty. Odborníci také zmiňují možnost snadnější manipulace voleb na sociálních sítích prostřednictvím takzvaných internetových botů, což…

Twitter přistoupil k razantnímu kroku, zablokoval tisíce podezřelých účtů

22.02. 13:40

New York - Twitter kvůli porušování pravidel zablokoval několik tisíc účtů na sociální síti. Přesný počet není znám, provozovatel sítě jen sdělil, že odpojil ty profily, jejichž aktivita je podezřelá. Opatření se týká i takzvaných robotických účtů, o jejichž chod se starají automatické programy.

Opatření v Rakousku: Do PC lidem nahrají trojského koně

21.02. 16:59

Vídeň - Rakouská vláda dnes schválila balíček opatření umožňujících odhalovat závažnou kriminalitu a terorismus na internetu. Zostřena ale má být celková kontrola veřejného prostoru.

Majitel filmového serveru dostal ve Francii dva roky vězení

20.02. 21:17

Paříž - Soud ve francouzském městě Nanterre u Paříže poslal na dva roky do vězení provozovatele nelegálního serveru pro streamování filmů, který byl svého času jedním z nejpopulárnějších v zemi.

Internetovou seznamku podle průzkumů využila víc než polovina Čechů

13.02. 19:19

Praha - Internetové seznamky někdy využilo 59 procent Čechů. Polovina z nich na ně chodí jen pro zábavu a necelá desetina se zajímá pouze o sex.

Na sociálních sítích tráví denně čas tři ze čtyř českých dětí

06.02. 13:11

Praha - Průzkum EU Kids Online ukázal, že zhruba tři čtvrtiny dětí jsou denně na sociálních sítích a stejné procento komunikuje přes sociální sítě s kamarády nebo s rodinou. Deseti procentům dětí někdo zneužil heslo a deset procent utratilo na internetu příliš mnoho peněz. Devět procent dětí se…

Facebook zakáže reklamy podporující kryptoměny

31.01. 10:19

New York - Facebook zakáže reklamy podporující finanční produkty a služby spojené s kryptoměnami a primární nabídkou mincí (ICO), v rámci které jsou vydávány nové kryptoměny. Zákaz bude platit i na Audience Network a Instagramu, informuje Reuters.

Facebook spouští novinku: Více lokálních zpráv

30.01. 12:41

San Francisco - Facebook bude na své sociální síti upřednostňovat lokální zprávy. Novinka se okamžitě spouští v USA a v průběhu roku se rozšíří do více zemí, napsal na svém facebookovém účtu zakladatel a šéf firmy Mark Zuckerberg . Jde o součást snahy zapojovat lidi do života jejich komunity, uvedl…

O2 se zvýšil zisk na 5,6 miliardy korun. Hitem jsou "chytré domácnosti"

30.01. 10:15

Praha - Operátor O2 loni zvýšil zisk o šest procent na 5,59 miliardy korun. Počet mobilních zákazníků sice stagnoval na 4,938 milionu, na hospodářských výsledcích se ale pozitivně projevila nabídka nových služeb, která mimo jiné vyrovnala dopad regulace roamingu.

NS řeší sado-maso praktiky jako neobvyklé znásilnění

29.01. 10:45

Brno - Nejvyšší soud (NS) se na základě dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana zabývá neobvyklým případem znásilnění. Muž si s obětí prostřednictvím internetového chatu domluvil sadomasochistický styk.

Ruská média se obula od Jiřího Drahoše kvůli údajnému ovlivňování voleb

25.01. 12:13

Moskva/Praha - Velká většina ruských médií si všímá vyjádření Miloše Zemana z první debaty s Jiřím Drahošem, že výroky o ovlivňování sněmovních voleb tajnými službami urážejí voliče.

Itálie má obavy z fake news. Lidé mohou policii před volbami hlásit podezřelé zprávy

19.01. 08:15

Řím - Italské parlamentní volby se mají konat 4. března a policie spustila web, kde mohou občané nahlásit podezření na "fake news". Tvůrci těchto lživých zpráv mohou čelit trestnímu stíhání.

Dánská policie stíhá tisíc mladých lidí. Na internetu šířili lechtivé video

16.01. 08:56

Kodaň - Policie v Dánsku stíhá tisíc mladých lidí. Důvodem je šíření videa soulože dvou 15letých. Na snímek upozornily společnost Facebook americké úřady. Kodaň byla následně informována Interpolem.

Život v KLDR: Proč jsou severokorejské mobily a internet k smíchu?

10.01. 17:03

Není žádným tajemstvím, že Severní Korea žije dlouhodobě v izolaci. Tamní obyvatelé sice mají mobilní telefony a přístup k internetu, vše ale pouze ve vnitrostátním měřítku. Nyní se však podařilo zjistit, jak skutečně severokorejský internet funguje. A rozhodně není o co stát.

Dopad dezinformací na občany? Humbuk kolem fake news je podle expertů zbytečný

05.01. 09:27

New York - Nová studie týmu politických vědců vyvrací tezi o mimořádném vlivu dezinformací. K alespoň jedné nepravdivé zprávě se v čase amerických prezidentských voleb v roce 2016 sice dostal každý čtvrtý Američan, dopad takzvaných fake news je ale velmi povrchní.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací