Články k tématu: Karviná

Obávané spalničky jsou zpět. První letošní případ zaznamenán na Karvinsku

20.02. 15:56

Moravskoslezští hygienici v tomto týdnu zaznamenali letošní první případ spalniček. Vysoce infekční onemocnění se objevilo na Karvinsku. V této souvislosti hygienici žádají občany, aby v případě příznaků onemocnění nechodili do ordinace lékaře.

Nový rok začal v Karviné neštěstím. Dívce (11) vybuchla v ruce pyrotechnika

02.01. 17:19

Jedenáctileté dívce ve středu odpoledne v Karviné explodovala v ruce zábavní pyrotechnika. Výbuch školačce vážně poranil prsty na jedné ruce a oči. ČTK to dnes řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

OKD přerušila těžbu kvůli útoku hackerů

23.12. 18:11

Společnost OKD z bezpečnostních důvodů přerušila těžbu ve všech svých dolech na Karvinsku. Důvodem je hackerský útok, který ochromil její počítačovou síť, informoval dnes ČTK mluvčí OKD Ivo Čelechovský. Dodal, že na místo přijeli odborníci z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

reklama

Záchranáři vytáhli z Dolu ČSM tělo havíře, který zahynul při prosincovém výbuchu

24.04. 12:30

Záchranáři vytáhli z Dolu ČSM-Sever ve Stonavě na Karvinsku tělo jednoho z horníků, kteří tam loni v prosinci zahynuli při výbuchu metanu. Vytažení dalších čtyř mrtvých se očekává na konci měsíce. ČTK to dnes řekla okresní státní zástupkyně Gabriela Slavíková.

Důl ČSA: Horníci se po neštěstí vrátili do práce, mají ale velký strach

27.12. 11:18

Horníci Dolu ČSM ve Stonavě na Karvinsku se dnes poprvé od tragického výbuchu metanu z minulého čtvrtka vrátili do práce. O svých pocitech příliš mluvit nechtěli, někteří ale přiznali, že do práce přichází s větším strachem než jindy. Před dolem stále hoří desítky svíček, kterými lidé uctili…

Ostravsko truchlí za mrtvé horníky. Oslavy Vánoc budou tiché

21.12. 16:50

Starosta Stonavy na Karvinsku Ondřej Feber (ANO) po čtvrteční tragédii v dole ČSM vyzval obyvatele obce, aby nadcházející sváteční dny trávili spíše tichým rozjímáním. V Ostravě dnes kvůli pietě zhasnou světelné dominanty a kraj hledá způsob, jak by mohl pomoci rodinám zesnulých horníků. Při…

Za mrtvé horníky se v sobotu rozezní sirény

21.12. 16:36

Na památku 13 obětí neštěstí v černouhelném dolu ČSM na Karvinsku se v sobotu v poledne rozezní v Česku sirény. Na twitteru to dnes oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), na pietním aktu se dohodl s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a s šéfem hasičů Drahoslavem Rybou. Sirény letos uctily i…

Babiš chce stejné odškodnění pro polské i české horníky

21.12. 14:26

Premiér Andrej Babiš považuje za spravedlivé, aby polští horníci, kteří ve čtvrtek zahynuli v dole ČSM na Karvinsku, byli odškodněni stejně jako mrtvý Čech. Premiér dnes novinářům řekl, že vedení OKD, jehož součástí důl je, má nyní navrhnout způsob, jak rodinám horníků ztráty kompenzovat. Pokud by…

Po výbuchu metanu v Dole ČSM už 13 mrtvých, jeden ze zraněných je v kritickém stavu

21.12. 09:08

Třináct mrtvých si vyžádalo čtvrteční neštěstí v dolu ČSM na Karvinsku. ČTK to dnes řekly důvěryhodné zdroje z prostředí OKD. V nemocnicích jsou tři zranění horníci, jeden byl při převozu v kritické stavu. Dalších sedm záchranáři ošetřili na místě. Utrpěli lehčí poranění.

V dole na Karvinsku explodoval metan, nejméně pět mrtvých, několik zraněných

Aktualizovali jsme 21.12.2018, 02:43, 20.12. 21:35

Neštěstí v dole ČSM na Karvinsku, v němž ve čtvrtek explodoval metan, má už pět obětí, osm lidí se stále pohřešuje. ČTK to řekl mluvčí těžební společnosti OKD Ivo Čelechovský.

Při důlním otřesu na Karvinsku byli zraněni tři horníci

13.04. 16:54

Karviná - Při otřesu na Karvinsku v oblasti Dolu ČSM sever byli dnes dopoledne lehce zraněni tři horníci v porubu, tedy místě, kde se dobývá uhlí. Příčiny mimořádné závažné události bude zjišťovat komise, ve které budou zástupci báňského úřadu, společnosti OKD a odborů.

Leden spíš připomíná jaro. V Česku dnes padlo 29 teplotních rekordů

06.01. 19:14

Ostrava - V Karviné dnes bylo 13,2 stupně Celsia. Šlo o nejteplejší místo nejen v celém Moravskoslezském kraji, ale i v republice.Celkem dnes padlo 29 teplotních rekordů. V jižních Čechách meteorologové naměřili rekordní teplotu v Borkovicích na Táborsku, 10,9 stupně Celsia.

Šest fanoušků Karviné nesmí rok na fotbal. Soud je potrestal za házení dýmovnic

30.10. 10:59

Karviná - Soud v Karviné dnes vynesl tresty nad šesti fanoušky karvinského klubu. Dostali podmínky a k tomu ještě roční zákaz vstupu na domácí i venkovní fotbalové zápasy.

Dva psi v Karviné pokousali svou majitelku (19), je v nemocnici

21.09. 10:43

Karviná - V Karviné ve středu odpoledne napadli dívku (19) její vlastní psi. Nedaleko od místa venčil svého psa policejní psovod v civilu, který ženě přiběhl na pomoc.

Policie hledala třináctiletého chlapce z Rychvaldu, na služebnu jej nakonec přivedla matka

Aktualizovali jsme 23.8.2017, 11:12, 23.08. 10:21

Ostrava - Policie dnes ráno vyhlásila pátrání po Martinu Konečném (13) z Rychvaldu na Karvinsku. Chlapec, kterého vychovává babička, odešel z domova v neděli odpoledne. Dnes dopoledne ho na policejní služebnu jeho matka.

Na Karvinsku byli při důlním otřesu zraněni dva horníci

29.07. 21:35

Stonava (Karvinsko) - Při důlním otřesu na Karvinsku byli podle prvotních zpráv zraněni dva horníci.

Policie zjišťuje totožnost muže, který se v neděli utopil v Karviné

10.07. 12:37

Karviná - Policie zjišťuje totožnost muže, který se v neděli odpoledne utopil při plavání v areálu Loděnice v Karviné. Přesnou příčinu smrti zjistí až nařízená pitva.

Policie objevila záhadného muže. Neví, jak se jmenuje

07.06. 08:43

Ostrava - Na autobusové zastávce Zelené město v Těrlicku na Karvinsku byl v noci na dnešek nalezen dezorientovaný muž. Policie ho nebyla schopna identifikovat, žádá proto veřejnost o pomoc.

Silné mrazy zabíjí: V Moravskoslezském kraji umrzl bezdomovec

08.01. 15:59

Karviná/Ostrava - V Karviné umrzl 41letý bezdomovec, našli ho lidé dnes kolem poledne na lavičce. Lidé bez domova v Ostravě začali s příchodem silných mrazů častěji využívat služby azylových nocleháren.

Karviná se dohodla s OKD na rozšíření těžby

06.12. 12:45

Karviná - Karvinští zastupitelé dnes schválili dohodu s OKD o těžbě. Dohoda umožňuje společnosti OKD požádat stát o rozšíření těžby do oblasti Karviné-Starého Města.

Násilná vražda v Karviné: Na ulici byl nalezen ubodaný muž

12.09. 13:49

Karviná - Násilnou smrt vyšetřují od pondělního rána karvinští kriminalisté. Kolem sedmé hodiny ráno našli před domem v ulici U Bažantnice tělo muže. Podle prvotních informací byla oběť ubodána. Po pachatelích policie pátrá.

reklama
Fotogalerie