Články k tématu: kaufland

V ČR roste poptávka po zmražených "hotovkách". Které jsou nejoblíbenější?

29.06. 13:46

Epidemie koronaviru zrychlila podle obchodníků růst prodejů chlazených hotových jídel. I po otevření restaurací sledují po tomto sortimentu velký zájem. Nejoblíbenější jsou tradiční česká jídla jako svíčková omáčka, populární jsou ale také lasagne. Prodejci stále rozšiřují nabídku, aktuálně…

Vyrážíte na nákup? Pozor, řetězce zpřísňují opatření proti koronaviru

Aktualizovali jsme 17.3.2020, 22:30, 17.03. 15:29

Potravinářské řetězce zvyšují ochranná opatření proti šíření nového koronaviru. Kaufland dnes začal nabízet balený chléb a rohlíky. Albert vyzývá zákazníky, aby vcházeli do prodejen se zakrytými ústy a nosem. Globus zavádí clony chránící pokladní. Respirátory ani roušky obchodníci pro své…

Kauflandu se v Česku daří. Zisk zvýšil o polovinu

28.02. 10:54

Největší tuzemský obchodní řetězec Kaufland zvýšil ve finančním roce 2017/2018 zisk před zdaněním o 56 procent na 3,08 miliardy korun. Tržby společnosti stouply o jedno procento na 57,6 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy.

reklama

Had z Kauflandu v Orlové byl polapen, byla to neškodná užovka

12.10. 15:28

Had, kvůli kterému byla několik dní uzavřena prodejna Kauflandu v Orlové na Karvinsku, byla užovka obojková. Dnes brzy ráno ji přivolaný odborník odchytil. Prodejna bude v brzké době opět otevřena, uvedla pro ČTK společnost.

Kaufland má spory s dodavatelem Unilever: Z českých regálů zmizí některé oblíbené výrobky

09.09. 09:14

Praha - Některé produkty, které lidé dosud nakupovali v prodejnách obchodního řetězce Kaufland, už v regálech do budoucna nenajdou. Německá centrála Kauflandu potvrdila, že v supermarketech přestane prodávat produkty společnosti Unilever. Co přesně to znamená pro české zákazníky?

Kaufland u vlastních značek zredukuje obsah cukru, soli a tuku

26.07. 12:44

Praha - Kaufland dnes oznámil, že plánuje do roku 2021 zredukovat obsah cukru, soli a tuku u více než 300 produktů vlastních značek průměrně o pětinu bez užití náhradních látek. K podobnému kroku již dříve přistoupili i další obchodníci.

Lidl a Kaufland v ČR stahují jednorázové plastové výrobky, skončí i plastové vatové tyčinky

04.07. 12:21

Praha - Řetězce Lidl a Kaufland v Česku vyřadí z prodeje do konce příštího roku jednorázové plastové výrobky jako brčka, kelímky, talíře či příbory na jedno použití. O vatové tyčinky do uší zákazníci nepřijdou, budou nahrazeny ekologickou variantou.

Kaufland nabízel mléko za korunu. Ministerstvo poprvé podá podnět ÚOHS kvůli slevové akci

05.06. 14:44

Praha - Kaufland prodával litr mléka za korunu. To se nelíbí ministerstvo zemědělství (MZe), chce proto poprvé podat podnět Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) kvůli slevovým akcím v obchodních řetězcích.

Kolaps v Kauflandu: Pokladny nefungovaly, lidé ve frontách nadávali

Aktualizovali jsme 22.3.2018, 14:41, 22.03. 12:42

Praha - Obchodní řetězec Kaufland se dnes několik hodin potýkal s výpadkem pokladního systému. Po poledni již byly všechny prodejny znovu otevřeny. Řetězec, stejně jako Lidl, patří do německé maloobchodní skupiny Lidl & Schwarz-Gruppe. Lidl žádné problémy neregistruje.

Kaufland neuspěl u NSS ve sporu s ÚOHS

05.12. 12:15

Brno - Obchodní řetězec Kaufland neuspěl s kasační stížností ohledně postupu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ani u Nejvyššího správního soudu. Již dříve žalobu firmy zamítl Krajský soud v Brně.

Krajský soud Brno znovu projedná rekordní pokutu pro Kaufland

01.11. 13:29

Brno - Nejvyšší správní soud vrátil do hry rekordní pokutu 22 milionů Kč pro Kaufland. Řetězec podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zneužil významné tržní síly.

Soud potvrdil pokuty pro Ahold a Kaufland, mají zaplatit dva miliony

07.08. 17:48

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 800.000 korun pro Ahold, který provozuje prodejny Albert, a 1,08 milionu pro Kaufland. Řetězce tak prohrály spor se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI), která jim sečetla několik prohřešků.

Pokuta 750 tisíc pro Kaufland platí, rozhodl soud. Řetězec prodával falšované i nebezpečné potraviny

Aktualizovali jsme 5.2.2017, 22:08, 05.02. 14:24

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil oprávněnost pokuty 750.000 korun pro Kaufland za sedm různých pochybení při prodeji potravin. Obchodní řetězec zatím neoznámil, zda podá kasační stížnost.

V obchodním řetězci Kaufland prodávají podivné kapesníky. Muže čekalo nemilé překvapení

05.05. 15:24

Chomutov - Nechutný objev čekal na muže z Chomutova, který v balení vlhčených kapesníčků objevil zřejmě kus něčí svačiny. Problém je, že se tak stalo až po týdnu užívání kapesníčků, kterými muž otíral svého malého syna. Kaufland, z jehož sítě výrobek pochází, se už omluvil a dokonce stáhl z prodeje…

Kaufland nemusí platit pokutu 22 milionu korun, rozhodl soud. Antimonopolní úřad se ale nevzdává

27.04. 11:26

Brno - Podle rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) z roku 2013 měl Kaufland zaplatit 22,13 milionu korun za zneužití zákona o významné tržní síle. Krajský soud v Brně dnes ale pokutu zrušil. Kauza ale nekončí, antimonopolní úřad podá kasační stížnost k Nejvyššímu správmínu soudu.

reklama
Fotogalerie