Články k tématu: kazachstán

Střelec z Almaty se mstil za útlak muslimů, dostal trest smrti

Aktualizovali jsme 2.11.2016, 13:43, 02.11. 09:04

Almaty - 27letý občan Kazachstánu, který v Almaty střílel na policisty, dostal trest smrti. Výkon hrdelních trestů byl však ve středoasijské zemi pozastaven, verdikt se tak rovná doživotí.

Nazarbajev zrušil cestu do Arménie kvůli "diplomatické" nemoci

12.10. 09:57

Astana - Kazašský prezident Nursultan Nazarbajev zrušil kvůli nachlazení návštěvu Arménie, kam měl odcestovat ve čtvrtek. Do Jerevanu pojede premiér Bakytžan Sagintajev.

Kazašský tisk řeší podivnou věc. Co se děje s prezidentem?

11.10. 11:19

Astana - Zprávy o zdravotním stavu Nursultana Nazarbajeva se v kazašském tisku prakticky neobjevují. Diplomaty proto překvapilo zveřejnění zprávy, že je prezident kvůli nachlazení v péči lékařů.

reklama

Kazašský prezident Nazarbajev jmenoval svou nejstarší dceru senátorkou

16.09. 17:15

Astana - Kazašský prezident Nursultan Nazarbajev v úterý jmenoval svou nejstarší dceru Darigu (53) senátorkou, horní komora jí ale nesvěřila vlivnou funkci.

Novým premiérem Kazachstánu se stal Sagintajev

09.09. 17:00

Astana - Novým premiérem Kazachstánu se stal Bakytžan Sagintajev (52), do funkce ho dnes jmenoval prezident Nursultan Nazarbajev. Jeho vliv na politiku bude minimální, výraznější pravomoci má v ekonomické oblasti.

Kazašský vládce kvůli protestům odložil plány na pronájem půdy zahraničním firmám

19.08. 08:37

Astana - Kazašský prezident Nursultan Nazarbajev chtěl pronajmout rozsáhlé zemědělské pozemky zahraničním investorům. Po vlně protestů si to rozmyslel a ve čtvrtek oznámil, že se plán na pět let odkládá.

Útok islamistů ve městě Almaty si vyžádal 6 mtvých, lidé mají zákaz vycházet

Aktualizovali jsme 18.7.2016, 16:37, 18.07. 09:28

Almaty - V centru největšího kazašského města Almaty dnes vypukla přestřelka, šest mrtvých a 14 zraněných. Incident prý vyvolali islamisté.

V Kazachstánu bylo dopadeno šest islamistů, jeden se při zakýkání odpálil

30.06. 09:16

Almaty - V Kazachstánu bylo dopadeno šest islamistů, jeden z nich se při zatýkání vyhodil do povětří. Podle odhadů asi tři stovky Kazachů opustily zemi, aby se připojily k Islámskému státu.

Zločinci, kteří mají na svědomí incidenty ve městě Aktobe, dostali příkazy z ciziny

08.06. 18:43

Astana - Zločinci odpovědní za nedávné násilné incidenty v kazašském městě Aktobe dostávali příkazy z ciziny. V poselství k národu to dnes uvedl prezident Nursultan Nazarbajev.

Protiteroristická operace v Kazachstánu pokračuje: Pět mrtvých, ve městě panuje velký neklid

06.06. 09:35

Astana - V kazašském městě Aktobe v noci na dnešek pokračovala protiteroristická operace. Policie zabila pět ozbrojenců a dva zadržela.

Nepokoje v Kazachstánu: Policie nahání demonstranty po ulicích

Aktualizovali jsme 21.5.2016, 17:05, 21.05. 15:14

Astana - V Kazachstánu se dnes konaly protivládní protesty, policie je však razantně překazila. Po celé zemi zadržela desítky demonstrantů a bezpečnostními kordony zamezila vstup na hlavní náměstí velkých měst. Nepokoje propukly minulý měsíc v reakci na vládní plány privatizace rozsáhlých ploch…

V Kazachstánu se volí parlament, předčasně

20.03. 13:14

Almaty  - Dnes se otevírají volební místnosti v Kazachstánu. lidé si volí nový parlament. Jde o hlasování předčasné, v řádném termínu by se parlamentní volby v Kazachstánu konaly až koncem příštího roku.

Modelka (31) se upálila. Důvod vás překvapí

20.03. 10:46

Almaty - Irina Livšunová z Kazachstánu od puberty toužila po kariéře modelky. A sen se jí splnil. Jenže v jednatřiceti si blondýnka usmyslela, že už je moc stará na to, aby sehnala další zakázky a brutálním způsobem ukončila vlastní život.

reklama
Fotogalerie