Články k tématu: Kim Čong-nam

Špicl v Severní Koreji? Zavražděný bratr Kim Čong-una byl informátorem CIA

11.06. 07:22

Kim Čong-nam, bratr severokorejského vůdce Kim Čong-una zavražděný předloni v Malajsii, byl informátorem americké Ústřední zpravodajské služby (CIA). Napsal to v pondělí list The Wall Street Journal. Podle nejmenovaných informovaných osob, na něž se list odvolává, byl mezi diktátorovým bratrem a…

Vražda bratra severokorejského vůdce? Soud vyslechne obhajobu žen obviněných z vraždy Kimova bratra

16.08. 12:32

Kuala Lumpur - Soud v Malajsii si vyslechne obhajobu dvou žen, které čelí obvinění z vraždy Kim Čong-nam, nevlastního bratra severokorejského diktátora. V případě odsouzení jim hrozí až trest smrti.

KLDR Kim Čong-nama zabila nervovým plynem, tvrdí USA. Na Pchjongjang uvalily nové sankce

07.03. 09:49

Kuala Lumpur/Washington - Spojené státy dospěly k závěru, že bratr severokorejského vůdce byl zavražděn na rozkaz vlády v Pchjongjangu. Kim Čong-nam zemřel loni v únoru na letišti v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru poté, co mu dvě ženy z Indonésie a Vietnamu do obličeje nastříkaly bojový nervový…

reklama

Objevily se nové informace v případu vraždy bratra severokorejského vůdce

30.01. 13:57

Kuala Lumpur - U soudu v Malajsii dnes zazněla informace, že bratr severokorejského vůdce Kim Čong-nam se čtyři dny před svou vraždou, setkal s blíže neupřesněným Američanem korejského původu.

Zavražděný Kim Čong-nam prý měl u sebe protijed

30.11. 22:38

Kuala Lumpur - Zavražděný bratr severokorejského vůdce Kim Čong-una měl s sebou v době smrti 12 lahviček s protijedem. Podle malajsijské toxikoložky šlo o látku, která se používá i k potlačení účinků nervového plynu VX.

Malajsie: Na vraždě Kim Čong-nama se podíleli i čtyři Severokorejci

06.11. 14:00

Kuala Lumpur - Malajsijská policie dnes poprvé potvrdila, že čtyři muži obvinění z podílu na vraždě Kim Čong-nama jsou Severokorejci. Všichni bezprostředně po činu z Malajsie uprchli, pomohl jim zaměstnanec severokorejské státní letecké společnosti Air Koryo.

Kimův bratr byl zavražděn bojovým nervovým plynem. Na šatech obviněných se našly jeho stopy

05.10. 09:43

Kuala Lumpur - Indonésanka Siti Aisyahová (25) a Vietnamka Doan Thi Huong (29) čelí obvinění, že 13. února zavraždily Kim Čong-nama bojovým nervovým plynem VX. Na jejich oblečení se našly stopy této látky. U soudu v Malajsii to dnes řekl chemik Raja Subramaniam. Ženám hrozí trest smrti.

Tělo zavražděného bratra Kim Čong-una je stále v Malajsii, příbuzní se bojí o život

28.03. 11:48

Kuala Lumpur - Tělo Kim Čong-nama, který byl před měsícem a půl zavražděn na letišti v Kuala Lumpur, stále zůstává v Malajsii. Příbuzní se k němu nehlásí. Prý by se sami mohli stát terčem atentátu.

Malajsie získala DNA od syna Kim Čong-nama a potvrdila jeho identitu

15.03. 12:44

Kuala Lumpur - Malajsie na základě vzorků DNA potvrdila, že mužem zavražděným 13. února na letišti v Kuala Lumpur byl opravdu Kim Čong-nam, nevlastní bratr severokorejského diktátora.

Tělo zavražděného Kim Čong-nama bylo v Malajsii nabalzamováno

14.03. 16:16

Kaula Lumpur - Tělo Kim Čong-nama, který byl za dosud ne zcela vyjasněných okolností 13. února zavražděn na letišti v Kuala Lumpuru, bylo nabalzamováno. Diplomatický spor mezi Malajsií a Severní Koreou trvá.

Vražda Kim Čong-nama: Malajsie propustila Severokorejce, vydala zatykač na jiného

03.03. 13:50

Kuala Lumpur - Malajsijské úřady dnes propustily Severokorejce, který byl zadržen po vraždě Kim Čong-nama. Bude deportován do KLDR. Zároveň byl vydán zatykač na zaměstnance severokorejské letecké společnosti Air Koryo.

Dvě ženy byly obviněny z vraždy Kim Čong-nama, hrozí jim trest smrti

01.03. 09:15

Kuala Lumpur - Malajsie dnes obvinila dvě ženy z vraždy Kim Čong-nama. Nevlastní bratr severokorejského vůdce zemřel 13. února krátce poté, co na něj ženy na letišti v Kuala Lumpuru nastříkaly nervový plyn VX, který je řazen mezi chemické bojové látky.

Kim Čong-nama zabil silný jed během 20 minut

26.02. 15:00

Kuala Lumpur - Bratr severokorejského prezidenta Kim Čong-nam zemřel během 20 minut od chvíle, co byl 13. února na letišti v Kuala Lumpuru otráven.

Kim Čong-un chce podle médií nechat zavraždit svého strýce v Praze

25.02. 22:10

Soul - Česká republika má po vraždě bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una obavy o bezpečnost jeho strýce, který slouží v Praze jako velvyslanec. Tvrdí to na svém webu jihokorejský list Dogon-a Ilbo.

Malajsie hrozí zatykačem na diplomata KLDR

25.02. 19:31

Kuala Lumpur - Malajsie varovala, že vydá zatykač na druhého tajemníka severokorejského velvyslanectví v Kuala Lumpuru, pokud nebude spolupracovat s malajsijskou policií.

reklama
Fotogalerie