Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dvě ženy byly obviněny z vraždy Kim Čong-nama, hrozí jim trest smrti

soudy
soudy
Foto: Pixabay

Kuala Lumpur - Malajsie dnes obvinila dvě ženy z vraždy Kim Čong-nama. Nevlastní bratr severokorejského vůdce zemřel 13. února krátce poté, co na něj ženy na letišti v Kuala Lumpuru nastříkaly nervový plyn VX, který je řazen mezi chemické bojové látky.

Indonésanku (25) a Vietnamku (28) předvedla malajsijská policie před soud, kde vyslechly obvinění. Pokud je soud shledá vinnými, hrozí jim trest smrti.

Obě ženy údajně vypověděly, že si myslely, že jde o žert v rámci zábavného televizního programu, kdy jsou nic netušící kolemjdoucí natáčeni skrytou kamerou.

KLDR a Malajsie mezitím vedou ostrou diplomatickou bitvu o tělo Kim Čong-nama, jehož vydání Pchjongjang požaduje.

Témata:  Malajsie Severní Korea Kim Čong-nam

Související

Aktuálně se děje

26. června 2026 19:39

Agáta Hanychová využila triumfu a opět se pustila do Koktové

Agáta Hanychová je po úspěchu na podcastových cenách na koni, což dokazují její vyjádření k umístění, které podle svých slov nečekala. Překvapivého triumfu zároveň využila k dalším neadresným výpadům vůči někdejší kamarádce Ornelle Koktové. Znovu totiž dala najevo, že nelituje konce jejich společného projektu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy