Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kim Čong-nama zabil silný jed během 20 minut

Lékaři
Lékaři
Foto: Pixabay

Kuala Lumpur - Bratr severokorejského prezidenta Kim Čong-nam zemřel během 20 minut od chvíle, co byl 13. února na letišti v Kuala Lumpuru otráven.

Paralyzoval ho silný neurotoxin, jak vyplývá z výsledků pitvy, které dnes zveřejnil malajsijský ministr zdravotnictví. Krátce před tím oznámily malajsijské úřady, že letiště v Kuala Lumpuru je zcela bezpečné, bez jakýchkoli stop po jedu.

Malajsie už v pátek informovala o tom, že Kim Čong-nama zabil nervový plyn VX. Smrt muže, který byl stejně jako nynější severokorejský vůdce Kim Čong-un synem bývalého severokorejského prezidenta Kim Čong-ila, přitom jako by vypadla ze stránek špionážního románu.

Smrtící látku 45letému Kim Čong-namovi do obličeje nastříkaly dvě ženy, které nyní tvrdí, že byly přesvědčené, že se jedná jen o žert natáčený skrytou kamerou pro televizní zábavný pořad.

Témata:  Malajsie Severní Korea Kim Čong-nam

Související

Aktuálně se děje

14. listopadu 2025 13:20

To se úplně nepovedlo. Andrea Verešová už pamatuje lepší časy

Andrea Verešová si určitě během modelingové kariéry přišla na slušné peníze, přesto stále hledá cesty, jak si přijít na nějakou tu korunu navíc. Zkouší to už nějaký čas na jedné platformě. Čísla ale nasvědčují tomu, že to neslaví úplně velký úspěch. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy