Články k tématu: Kina

Návštěvnost kin v letošním roce výrazně poznamenává pandemie

01.08. 10:34

Návštěvnost tuzemských kin zdaleka nedosahuje loňských čísel. Důvodem je pandemie koronaviru, kvůli níž na čas přestala kina hrát. Ani po rozvolnění opatření se lidé do kinosálů nehrnou.

Chaos a populismus? Šéf lékařů se opřel do Vojtěcha, ten si to nedal líbit

03.05. 12:39

Vládní opatření proti koronaviru nejsou podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) uvolňována chaoticky a populisticky na základě lobbistických tlaků, jak se domnívá prezident České lékařské komory Milan Kubek. Ministr to uvedl v dnešním pořadu Partie televize Prima.

Nová pravidla: Sezení na zahrádkách 1,5 metru od sebe, štíty pro kadeřníky

Aktualizovali jsme 1.5.2020, 17:48, 01.05. 10:28

Ministerstvo zdravotnictví na dnešní tiskové konferenci zveřejnilo podrobnosti k hygienickým pravidlům pro provozovny, které 11. května obnoví činnost v další vlně uvolňování opatření.

reklama

Opatření proti koronaviru: Kina, divadla, hrady a zámky uzavřeny. Ztráty mohou jít do milionů

10.03. 18:41

Národní památkový ústav (NPÚ) do odvolání uzavřel památkové objekty s celoročním provozem a odkládá zahájení hlavní návštěvnické sezony na neurčito. ČTK to dnes řekla mluvčí NPÚ Jana Hartmanová. Památkový ústav má ve své správě stovku hradů, zámků a dalších objektů.

Tvrdá opatření proti koronaviru: Zavírají se kina a divadla. Hrušínský tepe Babiše

Aktualizovali jsme 10.3.2020, 17:27, 10.03. 16:26

Představení okamžitě až do odvolání zrušila některá pražské divadla s kapacitou sálu přes 100 diváků. Reagují na dnešní rozhodnutí Bezpečnostní rady státu, která zakázala pořádaní akcí, jichž by se mohlo zúčastnit právě více než 100 lidí. Ruší se některé premiéry filmů a na ně navazující distribuce…

Netflix překvapil, míří do kin. Pronajal si tradiční prostor v New Yorku

26.11. 21:04

Streamovací služba Netflix začíná provozovat své první kino. Provozovatel služby v pondělí oznámil, že se dohodl na dlouhodobém pronájmu podniku Paris v New Yorku, který tak zůstává jediným "jednoplátnovým" kinem tohoto města. Netflix bude prostor využívat pro premiéry svých filmů a další …

Odpůrci režiséra Polanského vyváděli před kinem, narušili předpremiéru

13.11. 10:06

Několik desítek lidí v úterý večer demonstrovalo před kinosálem v Paříži, v němž se v předpremiéře promítal nový film režiséra Romana Polanského. Informovala o tom agentura AFP. Protestovat se proti 86letému filmařovi rozhodli kvůli novému obvinění ze znásilnění, kterému Polanski čelí. O víkendu…

Rambo se loučí. Do českých kin vstupuje poslední díl legendární série

19.09. 16:13

Do českých kin dnes vstupuje poslední film s legendárním válečným veteránem a osamělým bojovníkem Johnem Rambo, který je nejslavnější rolí herce, scenáristy a režiséra Sylvestra Stalloneho. Ve stominutovém snímku chce uzavřít cestu svého hrdiny, která na filmovém plátně trvala od uvedení prvního…

Zakázaný film o proroku Mohamedovi? Saúdská Arábie ho nakonec pustí do kin

14.06. 10:53

Rijád - Saúdská Arábie učinila nečekaný krok a povolila v kinech životopisný film z období raného islámu nazvaný The Message, známý i pod názvem Mohammad: Messenger of God. Snímek syrského režiséra Mustafy Akkáda z roku 1976 je ve většině arabských zemí zakázán.

V Praze startuje sezóna letních kin, z nabídky si vybere každý fanda filmu

23.05. 09:40

Praha - Sezonu zahájí v sobotu letní kino v Kasárnách Karlín, přidá se tak k dalším pražským sezonním příležitostem, jak si vychutnat filmové klasiky i novinky pod širým nebem. Na návštěvníky budou v kasárnách čekat žlutá lehátka po sobotním zahájení vždy ve čtvrtek a v sobotu po setmění. Úvodní…

Další reformní krok saúdského prince, místní budou smět do kina

18.04. 21:12

Rijád - Promítnutím hollywoodského filmu Black Panther se dnes v Saúdské Arábii po téměř 40 letech obnovil provoz biografu. Promítání bylo ale jenom pro pozvané hosty, mezi nimiž byli jak muži, tak ženy. Veřejnost si bude muset počkat.

Co hrají v českých kinech? Okouzlující animák nebo postapokalyptický thriller

29.01. 16:41

Praha - Snímek Coco se dostal do čela návštěvnosti českých kin. Na druhém místě je thriller Labyrint: Vražedná léčba. Na třetí příčce skončila dosud vedoucí komedie Filipa Renče Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.

Českým kinům kralují Troškovy Čertoviny

08.01. 16:53

Praha - Nejvíce lidí o víkendu přilákala do českých kin pohádka režiséra Zdeňka Trošky Čertoviny. Na druhém místě se umístila americká dobrodružná komedie Jumanji: Vítejte v džungli!. Pomyslný bronz získala česká komedie Špindl.

Diváky v kinech nejvíce zajímají Star Wars, na druhé místo se vyšvihla novinka

27.12. 15:57

Praha - V čele návštěvnosti tuzemských kin zůstává osmá epizoda filmové ságy Star Wars: Poslední z Jediů. Na druhém místě skončila nejúspěšnější novinka minulého týdne, americká dobrodružná rodinná komedie Jumanji: Vítejte v džungli!

"Star Wars: Poslední z Jediů" vede u českých diváků, ostatní filmy nemají šanci

18.12. 16:26

Praha - Jedničkou v žebříčku víkendové návštěvnosti českých kin se dle očekávání okamžitě stala osmá epizoda filmové ságy Star Wars: Poslední z Jediů. Se značným odstupem následuje americká komedie Matky na tahu o Vánocích.

Saúdská Arábie povolí muslumům veřejná kina, více než 30 letech byla zakázána

11.12. 15:58

Rijád - Saúdská Arábie povolí provozování veřejných kin. První kino po více než 30 letech by se mělo otevřít příští rok na jaře. Kina zanikla v 80. letech minulého století na nátlak náboženských konzervativců, kteří považují návštěvy filmových představení či koncertů za neslučitelné s islámskými…

Českým kinům už druhý týden vévodí Thor: Ragnarok, na druhém místě je film Milada

06.11. 16:28

Praha - Žebříček víkendové návštěvnosti českých kin podruhé za sebou vede americké sci-fi Thor: Další místa obsadily novinky, český film Milada a německá animovaná komedie Příšerákovi.

Muž si chtěl v kině pepřovým sprejem otevřít pivo, 200 lidí se dalo na útěk

02.11. 08:56

Osnabrück (Německo) - Mladý muž, který si chtěl sledování filmu zpříjemnit popíjením piva, vyvolal paniku v kině. Na útěk se dalo zhruba 200 lidí. Nikomu se nic nestalo.

Kinům vévodí sci-fi Thor: Ragnarok. Film sesadil českou komedii

30.10. 17:02

Praha - Nové americké sci-fi Thor: Ragnarok se po víkendu dostal do čela žebříčku návštěvnosti tuzemských kin. Sesadil na druhou příčku českou komedii Bajkeři. Třetí skončila další novinka, americký snímek Jigsaw.

Ruská kina se bojí promítat sporný film o románku ruského cara, náboženští fanatici jim vyhrožují

13.09. 10:38

Moskva - Kvůli výhrůžkám od náboženských fanatiků a krajních nacionalistů nebude největší ruský řetězec kin promítat film Matilda o milostném románku posledního ruského cara s petrohradskou baletkou. Odhodlání Matildu zařadit do programu potvrzují zatím kina v Moskvě, kde jim radnice slibuje…

Rus ze vzteku kvůli filmu najel autem s výbušným materiálem do kina

04.09. 14:58

Jekatěrinburg - Film Matilda režiséra Alexeje Učitěle o románku mezi následníkem ruského trůnu, pozdějším posledním carem Mikulášem II., a petrohradskou baletkou Matildou Kšesinskou vyvolává v Rusku bouřlivé reakce. Jeden muž se rozzuřil natolik, že dnes ráno terénní dodávkou naloženou plynovými…

Žebříčku návštěvnosti kin dominuje český snímek Po strništi bos

28.08. 17:24

Praha - Film režiséra Jana Svěráka Po strništi bos jasně vede tabulku návštěvnosti kin, překonal i americké novinky Temná věž a Barry Seal: Nebeský gauner. Na čtvrté místo ze třetího sestoupil thriller Annabelle 2: Zrození zla. Z českých filmů je v první dvacítce na 10. místem český animovaný film…

Film Po strništi bos Jana Svěráka jasně vede v žebříčku návštěvnosti kin

21.08. 16:51

Praha - Film režiséra Jana Svěráka Po strništi bos vede tabulku návštěvnosti kin. Na druhé příčce je stejně jako před týdnem americká animovaná komedie Emoji ve filmu. Na třetí místo z prvního klesnul horor Annabelle 2: Zrození zla. Uvádí to na svém webu Unie filmových distributorů.

Nový Spider-Man do svých sítí nalákal české diváky, v českých kinech boduje

10.07. 17:52

Praha - Nový film Spider-Man: Homecoming se dostal do čela žebříčku návštěvnosti českých kin. Snímek odsunul na druhé místo dosud vedoucí animovaný film Já, padouch 3. Na třetí příčce jsou stejně jako minulý týden Piráti z Karibiku. Film s podtitulem Salazarova pomsta.

reklama
Fotogalerie