Články k tématu: klinická smrt

5 úmrtí dokazujících, že smrt má skutečně černý smysl pro humor

Aktualizovali jsme 5.4.2019, 22:03, 05.04. 10:20

Úmrtí je nepochybně nejsmutnější událostí v lidském životě. Na druhou stranu existují i zprávy o kuriózních odchodech ze světa, které spíše, než pláč způsobují překvapení nebo i pobavení. Smrt a historie, ač se to nezdá. mají skutečně černý smysl pro humor. Vybrali jsme pro vás ty nejkurióznější.

Zombie nejsou jen fenomén dneška. Lidé se nemrtvých bojí po staletí

15.01. 08:01

Ačkoliv by se mohlo zdát, že zombie jsou fenoménem moderní doby díky různým knihám, počítačovým hrám, filmům a seriálům, opak je pravdou. Vědci zjistili, že strach z „nemrtvých“ měli už lidé ve středověku.

Smrt nemusí být tak drastická jako ve filmu. Jak poznat, že někdo blízký odchází na věčnost?

Aktualizovali jsme 11.1.2019, 22:39, 08.01. 08:00

Hollywood má co vysvětlovat, alespoň co se smrti týče. Ve filmech jí totiž většinou provází násilí, trauma a hodně krve, jen několik snímků ji dokázalo vykreslit realisticky. Právě o takové smrti se Bianca Nogradyová rozhodla napsat knihu.

reklama

Konec je příjemnější, než si myslíme? Vědci zjistili, jak člověk vnímá umírání

Aktualizovali jsme 14.11.2018, 22:12, 14.11. 11:29

Umírání je pozitivnější zkušenost, než si většina lidí vůbec myslí, tvrdí psychologové. Nedávný průzkum YouGov ukázal, že 68 procent lidí ve Velké Británii se bojí smrti  - ale podle autorů nové studie je umírání „méně smutné a děsivé - a šťastnější - než si myslíte.“

Jak vyzrát na smrt? Vědce fascinuje nově objevená schopnost lidského těla

30.10. 19:09

Příznivci posmrtného života se radují. Vědci totiž prokázali, že po smrti nedochází k celkovému selhání organismu, ale tělo ještě nějakou dobu funguje. Snaží se totiž dotyčného oživit.

Vědci dokázali oživit mozky mrtvých prasat

29.04. 09:38

Washington - Tým vědců z americké Yaleovy univerzity dokázal až na 36 hodin obnovit cirkulaci krve do mozků z mrtvých prasat, a přivést tak miliardy mozkových buněk zpět k životu. O pokusech, které "by mohly změnit definici smrti", informoval tento týden magazín MIT Technology Review.

Žádné bílé světlo na konci tunelu. Co člověk vidí těsně před smrtí?

Aktualizovali jsme 28.4.2018, 22:05, 28.04. 13:03

Říká se, že umírající člověk spatří jako jeden z posledních výjevů sám sebe z výšky. Někteří také tvrdí, že při umírání lidé vidí bílé světlo na konci tunelu. A ačkoliv mohou být svým způsobem obě možnosti reálné, jen těžko se pro ně hledá vědecký základ. Přesto existují věci, které člověk na…

Nevyléčitelně nemocný britský chlapec byl odpojen od přístrojů

28.04. 10:37

Londýn - Nevyléčitelně nemocný britský chlapec Alfie Evans, který byl po vleklé soudní bitvě odpojen od přístrojů, dnes brzy ráno zemřel. Informovala o tom britská média s odvoláním na chlapcovy rodiče. Za zachování života 23měsíčního batolete se přimlouval i papež František, který se minulý týden…

Strach z „nemrtvých“ měli už lidé ve středověku? Zohavená lidská těla prozradila děsivé detaily

18.01. 14:38

Ačkoliv by se mohlo zdát, že zombie jsou fenoménem moderní doby díky různým knihám, počítačovým hrám, filmům a seriálům, opak je pravdou. Vědci zjistili, že strach z „nemrtvých“ měli už lidé ve středověku.

Po smrti úplně nezemřeme. Co se děje s člověkem, který je prohlášen za mrtvého?

Aktualizovali jsme 2.8.2017, 22:01, 31.07. 10:43

Tisíce let lidé věděli, že smrtí končí veškeré naše bytí zde na Zemi. Zatímco někteří věřili v posmrtný život, ráj nebo reinkarnaci, vědci jednoduše konstatovali, že po smrti zkolabují orgány, lidské tělo přestane zásobovat kyslík v krevním řečišti a osoba je prohlášena za mrtvou. Nyní ale lékaři…

Tajemství klinické smrti aneb opravdu se promítne život před očima?

Aktualizovali jsme 29.5.2017, 23:37, 29.05. 21:21

Lidé, kteří přežili klinickou smrt, často popisují, že se jim před očima promítl celý život. Výjimkou nejsou ani pocity naprostého klidu a míru.

Co se děje s mozkem při klinické smrti? Vědci možná našli odpověď

17.03. 11:27

Lidé, kteří přežili klinickou smrt, často popisují, že se jim před očima promítl celý život. Výjimkou nejsou ani pocity naprostého klidu a míru.

reklama
Fotogalerie