Články k tématu: Laviny

Tragédie ve Vysokých Tatrách: Pod lavinou zahynul horolezec

28.02. 14:59

Lavina ve Vysokých Tatrách dnes strhla jednoho ze dvou horolezců, kteří lezli v horském žlabu. Zranění nepřežil, informovala slovenská Horská záchranná služba (HZS). Šlo o muže ze Slovenska.

Alpami se přehnalo několik lavin! Zahynul mladý Čech (†27)

23.02. 22:48

Nejméně dva lidské životy si dnes vyžádaly laviny, které spadly v rakouském Tyrolsku. Jednou z obětí je 27letý Čech, kterého v oblasti lyžařského střediska Kühtai strhl sněhový zával při pěší túře, na kterou se vydal s 28letým krajanem. S odvoláním na rakouskou policii to uvedla agentura APA,…

Skončilo prohledávání laviny ve Švýcarsku. Sjezd o život nepřežil jeden lyžař + LETECKÉ ZÁBĚRY

21.02. 04:59

Záchranáři v jihošvýcarském lyžařském středisku Crans-Montana po celonočním pátrání odvolali další prohledávání laviny, žádné další zasypané zde již nenašli.

reklama

Lavina ve švýcarském středisku českého miliardáře: Lyžař natočil bílou smrt

20.02. 18:52

Blíže neurčený počet lidí zavalila dnes lavina na sjezdovce jihošvýcarského lyžařského střediska Crans-Montana. Podle neoficiální informace místního činitele může jít až o 12 osob. Místní policie na tiskové konferenci uvedla, že lavina zranila čtyři lidi, z toho jednoho vážně. Záchranáři ale podle…

Jak přežít pád laviny? Čeští vědci zbourali vše, co jsme si dosud mysleli

03.02. 08:40

ak dýchá člověk uvězněný v lavině? Jak rychle dochází k úbytku kyslíku? Tyto a další otázky řeší na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT (FBMI) tým vědců z katedry biomedicínské techniky ve spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a Armádou ČR. V rámci lavinového…

Co dokáže lavina? Masa sněhu umí napáchat nepředstavitelné škody

27.12. 16:58

Laviny oprávněně vzbuzují v lidech strach. Masa sněhu dokáže pohřbít celé vesnice a města a svou silou smete vše, co jí stojí v cestě. Přestože se laviny většinou omezují na neobydlená horská údolí a svahy, někdy svým rozsahem a zkázou nechvalně vstoupí do naší historie. Zde jsou tři vůbec…

Češi seděli u večeře, za pár sekund vše zmizelo. Jaký je příběh největší laviny historie?

10.11. 14:09

Nebezpečí lavin si většina lidí, která neholduje zimním radovánkám, nedokáže moc dobře představit. Ti, kteří ji zažili na vlastní oči či kůži, ale vědí, že jen máloco může být horší, než uvíznutí pod tunami sněhu. Své o tom ví desetitisíce lidí, kteří byli zasypáni největší lavinou v novodobé…

Ve švýcarských Alpách se utrhla lavina, zabila tři Španěly

01.04. 17:23

Bern - Nedaleko lyžařského střediska Fiescheralp ve švýcarských Alpách se v sobotu utrhla lavina. Usmrtila tři španělské turisty. Zbývající dva členové skupiny utrpěli lehká zranění.

Ve Švýcarsku smetla lavina lyžaře, jeden zemřel a tři se pohřešují

17.03. 16:00

Bern - Ve švýcarském kantonu Valais se v pátek utrhla lavina. Dnes záchranáři objevili jedno mrtvé tělo. Po dalších lyžařích se pátrá.

Lavina v Pyrenejích zasypala španělské lyžaře, jeden zemřel

03.03. 19:37

Paříž - Lavina ve francouzských Pyrenejích dnes zavalila čtyři španělské lyžaře a jejich průvodce. Jeden Španěl zemřel a další je vážně raněný. V pátek zabila lavina ve francouzských Alpách čtyři turisty.

Na jihu francouzských Alp spadla lavina, zabila čtyři turisty

02.03. 17:43

Nice - Lavina na jihovýchodě Francie dnes zabila čtyři turisty. Podle agentury AFP to byla pro departement Alpes-Maritimes u hranic s Itálií první smrtící lavina této zimy.

V Krkonoších spadla lavina a částečně zavalila muže. Letěl pro něj vrtulník

22.02. 17:45

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - V Dlouhém dole v Krkonoších dnes musel zasahovat vrtulník, horská služba a záchranáři. Lavina tam částečně zavalila jednačtyřicetiletého muže. Muž si dokázal sám zavolat pomoc.

Lavina ve švýcarských Alpách zranila dva turisty, V rakouských Alpách zemřel Slovák

18.02. 19:21

Bern - Lavina ve švýcarském kantonu Valais zranila dva turisty. Dalším osmi lyžařům, o jejichž zavalení policie původně informovala, se podařilo uniknout. Neštěstí se stalo dnes krátce před 16:00 SEČ ve výšce 2500 metrů nad mořem v oblasti Col de Fenestral, která leží na švýcarské hranici s Francií…

Ve Vysokých Tatrách spadla lavina. Jednoho horolezce zabila, žena bojuje o život

18.02. 17:33

Poprad - Výpravu polských horolezců dnes zasypala ve Vysokých Tatrách na Slovensku lavina, jeden muž zemřel. Žena skončila v kritickém stavu v nemocnici.

Ve střední Itálii spadla lavina. Dva lyžaři zemřeli, dalšího zachraňoval vrtulník

04.02. 16:50

Řím - Lavina v lyžařském středisku Campo Felice dnes zabila dva lyžaře a jednoho lehce zranila. Všichni tři se podle horské služby pohybovali mimo sjezdovku.

Lavinové nebezpečí v Krkonoších kleslo. Předpověď na další dny

26.01. 10:35

Špindlerův Mlýn - V Krkonoších kleslo lavinové nebezpečí z třetího na druhý stupeň. Na hřebenech nejvyšších českých leží okolo 120 centimetrů sněhu. V lavinových oblastech se mohou vyskytnout laviny malých až středních rozměrů z mokrého sněhu a laviny základové.

Největší lavina v historii pohřbila i Čechy. Jaký byl její příběh?

23.01. 18:30

Nebezpečí lavin si většina lidí, která neholduje zimním radovánkám, nedokáže moc dobře představit. Ti, kteří ji zažili na vlastní oči či kůži, ale vědí, že jen máloco může být horší, než uvíznutí pod tunami sněhu. Své o tom ví desetitisíce lidí, kteří byli zasypáni největší lavinou v novodobé…

Lavina v Krkonoších: Nikdo nebyl zraněn. Nebezpečí ale stále hrozí

22.01. 11:53

Pec pod Sněžkou - V Krkonoších stále platí zrádný třetí stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice. Zatím nejdelší lavina současné zimní sezony měří 170 metrů. Spadla 19. ledna v Dlouhém dole mezi Špindlerovým Mlýnem a Pecí pod Sněžkou.

V Rakousku varují před lavinami v Alpách Skiareály Sankt Anton a Zermatt jsou odříznuty od světa

21.01. 16:49

Vídeň - Kvůli hustému sněžení na západě Rakouska varují meteorologové před lavinami v Alpách. V Tyrolsku a Vorarlbersku je uzavřeno asi třicet silničních úseků, například silnice B 186 mezi Längenfeldem a Söldenem nebo B 180 poblíž Reschenského průsmyku.

Na jihovýchodě Turecka spadla lavina. Zemřelo pět vojáků, další jsou zraněni

21.01. 15:58

Ankara - V jihovýchodní turecké provincii Bitlis dnes spadla lavina. O život přišlo pět vojáků. Armáda v oblasti operuje zřejmě proti kurdským milicím.

V Krkonoších platí třetí stupeň lavinového nebezpečí

18.01. 11:35

Špindlerův Mlýn - Lavinové nebezpečí v Krkonoších po sněžení v minulých dnech dnes stouplo na třetí stupeň z pětibodové škály. To znamená, že nebezpečí je značné a túry terénem vyžadují velkou opatrnost. V Jeseníkách zůstává v platnosti druhý lavinový stupeň.

Rezidenci v italských Alpách zasypala lavina, 29 lidí muselo být evakuováno

09.01. 13:30

Milán - V italském alpském středisku Sestriere zavalila lavina chodby a některé apartmány rezidence Le Bellevue. Z budovy bylo evakuováno 29 osob včetně několika dětí. Cenu jejich náhradního ubytování v hotelích pokryje místní radnice.

Lavinové nebezpečí v Krkonoších kleslo, nebezpečí dál číhá na strmých svazích

08.01. 10:33

Špindlerův Mlýn - Horská služba dnes v Krkonoších snížila lavinové riziko z třetího na druhý stupeň z petidílné stupnice. Podmínky pro túry jsou převážně bezpečné až na některé nebezpečné strmé svahy.

Hladiny řek v západním Německu stoupají, v Alpách zabíjela lavina

06.01. 16:33

Kolín nad Rýnem/Vídeň - Západ a jih Německa stále ohrožují záplavy způsobené vydatným deštěm a táním sněhu ve vyšších polohách. Velmi vážná je situace na řekách Rýn a Mosela. V rakouských Alpách znovu zabíjela lavina.

reklama
Fotogalerie