Články k tématu: léčba

Lobotomie, elektrošoky, trepanace: Středověké léčebné postupy? Vůbec ne, užívají se i dnes

22.03. 08:19

V poslední době se do módy dostává vše staré, medicína je ale jedno z odvětví, kde se lidstvo snaží objevovat stálé nové a nové věci, využívat nejmodernější technologie a zlepšit tak zdraví lidí. Nicméně i tak se někdy používají lékařské postupy, které byste tipovali, že se naposledy použily ve…

Nekonečný boj, nebo lze rakovinu opravdu zcela vyléčit?

19.11. 11:05

Pokud je někdo diagnostikován s rakovinou, rozhodně to není ta nejlepší zpráva, kterou člověk může slyšet. Pacienta čekají dlouhé léčebné procedury včetně namáhavé chemoterapie, někdy se ale může zdát, že svou nemoc porazil. Opak je však pravdou. Nádorové onemocnění se může vrátit i po 15 letech,…

Lékařská revoluce na dosah: Bude protizánětlivá injekce zachraňovat životy?

06.09. 09:11

Boston/Barcelona - Protizánětlivé injekce jsou léčivem budoucnosti. Dokáží snížit riziko infarktu a zpomalit vývoj rakoviny. Podle doktora Paula Ridkera, který výsledky studie představil na včerejší konferenci v Barceloně, se jedná o "novou éru v terapii".

reklama

Jak bojovat s rakovinou? Lékaři to naše tělo naučí

04.09. 09:14

Washington - Spojené státy schválily léčbu, která přepíše imunitní systém tak, aby sám napadal zhoubné rakovinné buňky pacienta. Vědci vítají rozhodnutí vlády a říkají, že se jedná o historický účinek. Léčba je totiž úspěšná až 83 procent pacientů s rakovinou krve.

Už žádná rýmička? Vědci jsou na stopě novému objevu

08.08. 14:33

Rýma, nachlazení nebo také mužská smrt na sedm není nijak nebezpečným onemocněním. Je však nepříjemná a ztěžuje lidský život. Vědci se však přiblížili k odhalení léčby na tento neduh.

Je zavřené okno a vypnutý sporák? Tyto otázky vás mohou dostat do blázince

10.07. 17:07

Opakování činností, vyhýbání se některým věcem a neustálá nervozita a potřeba něco zkontrolovat. Takto se projevuje obsedantně-kompulzivní porucha. Nemoc, kterou v nějaké formě trpí zřejmě až 2% populace, je vážná věc.

Pojišťovny loni daly na léčbu rakoviny přes 17 miliard

06.05. 15:39

Praha - Tři největší zdravotní pojišťovny, které zahrnují asi 80 procent trhu, vydaly loni na léčbu rakoviny více než 17 miliard korun. Vyplývá to z údajů, které ČTK pojišťovny poskytly.

Léčebné konopí z dovozu bude až trojnásobně dražší, varuje expert

18.04. 12:45

Brno - Léčebné konopí ze zahraničí bude až trojnásobně dražší než české. Nebude si ho tím pádem moct dovolit každý. Dnes to uvedl lékař Radovan Hřib.

Skrytá hrozba: Velké množství lidí má v těle nebezpečný virus, který může způsobit nepříjemné problémy

29.09. 14:58

Londýn - Více než dvě třetiny lidí mladších 50 let trpí infekčním virem herpes simplex, který je znám jako opar. Ačkoliv jde na první pohled o banální onemocnění, opak je pravdou. Opar totiž není pouze záležitostí rtů, kde se tvoří zřejmě nejčastěji, ale může přivodit i nepříjemné sexuální problémy.

7 středověký lékařských praktik, které se používají i dnes

07.08. 20:09

V poslední době se do módy dostává vše staré, medicína je ale jedno z odvětví, kde se lidstvo snaží objevovat stálé nové a nové věci, využívat nejmodernější technologie a zlepšit tak zdraví lidí. Nicméně i tak se někdy používají lékařské postupy, které byste tipovali, že se naposledy použily ve…

Novinky ve světě léčby rakoviny. Největší naděje je v biologické léčbě

24.04. 12:10

Washington - Rakovina stále patří k největším strašákům lidské populace. Jak ale podotýká server Americké asociace prarodičů, metody její léčby i diagnostiky se stále posouvají kupředu.

Češi vymysleli, jak snížit vysoký tlak. Nyní slaví první úspěch

07.03. 08:26

Praha - Unikátní metoda, která má pomoci pacientům s vysokým krevním tlakem, zřejmě opravdu funguje. Jako první na světě ji v lednu vyzkoušeli lékaři z pražské nemocnice Na Homolce. Zákrok provedli u dvou pacientů. A teď se při první velké kontrole potvrdilo, že tlak pacientům výrazně klesl a na…

reklama
Fotogalerie