Články k tématu: Liou Siao-po

Známí zesnulého čínského disidenta nemají spojení s vdovou, mají o ni obavy

16.07. 14:41

Peking - Přátelé zesnulého čínského disidenta Liou Siao-poa dnes vyjádřili obavy o osud jeho manželky. Básnířka Liou Sia se sice neangažuje politicky, ale přesto byla od roku 2010 pod dohledem úřadů.

Tělo zesnulého Liou Siao-poa bylo zpopelněno, Berlín nabízí jeho ženě azyl

15.07. 10:23

Peking - Tělo zemřelého nositele Nobelovy ceny za mír Liou Siao-poa bylo dnes ráno místního času zpopelněno. Sdělilo to vedení města Šen-jang na severovýchodě Číny, kde byl disident po propuštění z vězení léčen. Obřadu se zúčastnila disidentova rodina a přátelé.

Sobotka zaslal kondolenci vdově čínského disidenta Lioua Siao-poa

14.07. 17:13

Praha/Oslo/Peking - Premiér Bohuslav Sobotka zaslal kondolenci vdově po čínském disidentovi, jehož smrt oznámily ve čtvrtek čínské úřady. Nositel Nobelovy ceny za mír Liou Siao-po zasvětil svůj život prosazování a ochraně hodnot demokracie, lidských práv a spravedlnosti. Norský Nobelův výbor…

reklama

Peking odmítá mezinárnodní kritiku za smrt disidenta Lioua Siao-poa

14.07. 09:03

Peking - Ve středu zemřel na rakovinu čínský disident Liou Siao-po. Čína sklidila kritiku kvůli tomu, že laureátovi Nobelovy ceny míru neumožnila léčbu v cizině. Peking to odmítá.

Šéfka Nobelova výboru viní ze smrti Lioua Siao-poa čínskou vládu

13.07. 19:31

Oslo/Peking/Praha - Předsedkyně norského Nobelova výboru Berit Reissová-Andersenová se domnívá, že pekingská vláda je spoluzodpovědná za předčasnou smrt čínského disidenta, básníka a nositele Nobelovy ceny za mír Lioua Siao-poa- O jeho úmrtí dnes informovaly čínské úřady. K úmrtí disidenta se…

Čínský disident a nobelista Liou Siao-po zemřel na selhání organismu

13.07. 17:41

Peking - Čínský disident Liou Siao-po podle úřadů zemřel na selhání organismu. Nositel Nobelovy ceny trpěl rakovinou jater, onemocněním ledvin, nízkým krevním tlakem a částečnou neprůchodností střev.

reklama
Fotogalerie