Články k tématu: milost prezidenta

Prezident Zeman udělil dvě milosti

19.03. 12:19

Prezident Miloš Zeman dnes udělil dvě milosti. Trest prominul muži, který poskytnutím první pomoci zachránil život další osobě, a vězni se závažným onemocněním srdce. Oba byli odsouzeni k nepodmíněným trestům, první za zanedbání povinné výživy, druhý za maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení…

Prezident Zeman udělil milost. Na kontě jich má 12, některé vyvolaly údiv

Aktualizovali jsme 22.1.2020, 16:54, 22.01. 16:05

Prezident Miloš Zeman dnes udělil milost onkologicky nemocnému muži, který byl vícekrát nepodmíněně odsouzen za krádež a loupež. ČTK to sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman podle něj považoval za správné učinit toto rozhodnutí i přesto, že omilostněný je recidivista a dlouhodobě žil bez…

Slovenská prezidentka Čaputová udělila první milost

04.09. 17:10

Slovenská prezidentka udělila milost muži, ktérého odsoudili za úvěrový podvod.

reklama

Prezident Zeman omilostnil invalidu, který neplatil alimenty

22.10. 16:30

Prezident Miloš Zeman udělil milost postiženému muži, který si měl odpykat rok vězení. Zároveň zastavil mužovo trestní stíhání vedené kvůli opakovanému zanedbání povinné výživy, sdělil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Zdůraznil, že prezident svým rozhodnutím nijak neomlouvá neplatiče alimentů.

Muž omilostněný Zemanem je bývalý starosta, nechal se uplatit a lhal

07.09. 15:55

Praha - Bývalému starostovi, kterého v srpnu ze zdravotních důvodů omilostnil prezident Miloš Zeman, předtím tříletý trest vězení opakovaně přerušil soud. Vycházel při tom z doporučení zdravotníků Vězeňské služby. Muž odsouzený úhrnně za zneužití pravomoci, maření výkonu úředního rozhodnutí a…

Zeman udělil milost vězni, který se řadu let léčí s onkologickým onemocněním

28.08. 17:00

Praha - Prezident Miloš Zeman udělil milost muži, který byl potrestaný za zneužití pravomoci, maření výkonu úředního rozhodnutí a přijetí úplatku. Muž podle prezidentské kanceláře dosud vedl bezúhonný a společnosti prospěšný život.

Matka Sencova neuspěla v Kremlu s žádostí o milost pro svého syna

15.08. 16:26

Moskva - Matka vězněného ukrajinského režiséra Oleha Sencova marně žádá Kreml o milost pro svého syna. Kancelář prezidenta Vladimira Putina ji podle agentury Interfax zamítla. Ve vězení Labytnangi na severu Sibiře drží Sencov od poloviny května hladovku a jeho stav je vážný.

Trump chce omilostnit boxera Muhammada Aliho a další tři tisíce lidí

08.06. 18:17

Washington - Prezident USA Donald Trump se chystá omilostnit až tři tisíce lidí včetně bývalého boxerského šampiona Muhammada Aliho. O omilostnění sebe sama, v případě usvědčení v takzvané ruské kauze, ale prý neuvažuje.

Trump dal milost ženě odsouzené na doživotí za drogy. Přimlouvala se za ni Kardashianová

07.06. 08:00

Washington - Americký prezident Donald Trump omilostnil třiašedesátiletou Alici Marii Johnsonovou, která byla kvůli drogovým deliktům odsouzena na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění.

Zeman omilostnil řidiče, který při nehodě zabil manželku a syna

01.03. 18:50

Praha - Prezident Miloš Zeman už podeváté využil své právo udělit milost. Dnes ji dostal muž, který při dopravní nehodě zabil svou manželku a syna. Omilostněný sice nesplňuje podmínku závažného zdravotního stavu, avšak Zeman jeho další potrestání vnímá jako nadbytečné a kruté. Muž byl ve vězení za…

Prezident Peru Kuczynski omilostnil svého předchůdce, diktátora Fujimoriho

25.12. 10:00

Lima - Peruánský prezident Pedro Pablo Kuczynski v neděli udělil milost vězněnému exprezidentovi Albertu Fujimorimu (79). Ten byl podle kritiků zkorumpovaným diktátorem. Opozici tvrdě perzekvoval.

Trest smrti, milosti či amnestie? Kandidáti na Hrad prozradili, jak se staví k ožehavým otázkám

21.11. 10:51

Praha - Trest smrti by většina uchazečů o funkci prezidenta neobnovila. Zdrženliví by byli i při udělování milostí a většina z nich by nevyhlásila plošnou amnestii.

STAN chce, aby Senát mohl zpochybňovat milosti. Poukazuje na Klausovy amnestie

24.08. 16:14

Praha - Senát by měl podle hnutí STAN dostat pravomoc navrhovat Ústavnímu soudu zrušení amnestie nebo milosti. Starostové také uvažují o tom, že by druhý pokus při jmenování vlád místo prezidenta měl připadnout předsedovi Sněmovny.

Bílý dům prý připravil milost pro bývalého šerifa, organizoval kontroly proti přistěhovalcům

24.08. 15:47

Washington - Bílý dům má podle CNN již připravené dokumenty k omilostnění bývalého šerifa Phoenixu Joea Arpaia (85). Ten navzdory dřívějšímu zákazu organizoval dopravní kontroly cíleně namířené proti přistěhovalcům, což soud letos v červenci vyhodnotil jako pohrdání.

Kajínka může zpět do vězení poslat Zeman, ale také Drahoš nebo Horáček

Aktualizovali jsme 24.5.2017, 22:08, 24.05. 12:48

Praha - Prezident Miloš Zeman omilostnil vraha Jiřího Kajínka. Zároveň však k milosti připojil sedmiletou podmínku, ta dává prezidentovi pravomoc poslat Kajínka zpátky za mříže. Monitorovat plnění podmínky budou soudy, které budou každoročně informovat Ministerstvo spravedlnosti. To se, v případě…

Zeman omilostnil nájemného vraha. Má na to ale právo, upozorňují poslanci

23.05. 16:19

Praha - Až doposud se milosti prezidenta Miloše Zemana netýkaly násilného trestného činu. Dnes se však na svobodu po 23 letech strávených za mřížemi dostal dvounáobný vrah Jiří Kajínek. Poslanci v reakci odkazují většinou na to, že udělení milosti patří mezi pravomoci hlavy státu.

Kajínek po 23 letech vyšel z vězení

23.05. 16:06

Praha - Doživotně odsouzený dvojnásobný vrah Jiří Kajínek byl dnes propuštěn z Rýnovické věznice v Jablonci nad Nisou. V druhé polovině května dostal od prezidenta Miloše Zemana milost, kterou prezident podle dnešního sdělení jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka podepsal. Tím začal proces, který po 23…

Pomoc pro Kajínka: Bývalý vězeň mu přinesl tisícovku na oběd a jízdenku domů

22.05. 17:30

Jablonec nad Nisou - K rýnovické věznici v Jablonci nad Nisou dnes přijel z Ústí nad Labem Petr Veselý, který si v minulosti odpykal sedmiletý trest za padělání peněz, přivezl Jiřímu Kajínkovi tisíc korun. Také mu poradil, co má na svobodě po 23 letech za mřížemi dělat.

Rýnovická věznice je v obležení novinářů. Čekají na propuštění Kajínka

18.05. 12:32

Jablonec nad Nisou - Před branami rýnovické věznice se už shromáždili novináři. V tomto nápravném zařízení se odpykává doživotní trest odsouzený vrah Jiří Kajínek, kterému udělí prezident Miloš Zeman milost.

Peruánci souhlasí s milostí pro exprezidenta odsouzeného za korupci, trpí rakovinou

16.05. 09:49

Lima - Peruánský exprezident Alberto Fujimori (78), který byl u moci v letech 1990 až 2000, si odpykává 25letý trest za porušování lidských práv a korupci. Nyní je vážně nemocný, a většina obyvatel jihoamerické země by mu dala milost.

Milost pro Kajínka? Schvaluje ji 54 procent občanů. Podle Čechů jde Zemanovi o popularitu

14.05. 15:36

Praha - 54 procent Čechů souhlasí s milostí pro Jiřího Kajínka, kterou mu prezident Miloš Zeman udělí po svém návratu z Číny 18. května. Podle průzkumu agentury Medianpro Českou televizi je naopak 36 procent občanů proti - zejména vysokoškoláci, lidé z větších měst a ti, kteří se k prezidentovi…

Zeman o propuštění Kajínka: Každé pravidlo má své výjimky, tuto milost považuji za nezbytnou

14.05. 15:21

Praha - Před prezidentskými volbami v roce 2013 Miloš Zeman řekl, že nebude udělovat milosti s výjimkou striktně omezeného okruhu humanitárních případů. Dnes v Číně obhajoval udělení milosti doživotně odsouzenému dvojnásobnému vrahovi Jiřímu Kajínkovi (56) slovy, že každé pravidlo má výjimku.

Milost pro Kajínka: Politici nadšeni nejsou, ostře ji okomentvala Wagnerová i komunista Ondráček

12.05. 16:16

Praha - Nad rozhodnutím prezidenta Miloše Zemana omilostnit doživotně odsouzeného Jiřího Kajínka se pozastavila většina politiků. Někteří protestují, zatímci jiní připomínají, že hlava státu má právo udělit milost.

Kajínek do vězení nepatří, snímek ukázal na policejní gangy, tvrdí tvůrci filmu Kajínek

12.05. 16:04

Praha - Režisér filmu Kajínek Petr Jákl je přesvědčený o tom, že jeho snímek z roku 2010 pomohl tomu, aby se ve společnosti více mluvilo o možném propojení kriminálního podsvětí s policejními gangy. Plánuje se s Jiřím Kajínkem, který by měl od prezidenta dostal milost, setkat. Ideální by však v…

reklama
Fotogalerie