Články k tématu: most

Policie zadržela 105 aktivistů, kteří pronikli do lomu Vršany. "Koťátka" zůstávají na rypadle

Aktualizovali jsme 5.9.2020, 14:59, 05.09. 11:19

Policie zajistila všech 105 aktivistů, kteří dopoledne vnikli do důlního prostoru uhelného lomu Vršany u Mostu. ČTK to řekla policejní mluvčí Jana Slámová. V lomu zůstávají čtyři aktivistky, které ráno obsadily rypadlo.

Krize v Chanově: Budou Romové bydlet v kontejnerech? Most chce získat peníze z EU

10.08. 09:13

Most chce získat evropské peníze na změnu bydlení obyvatel sídliště Chanov. Vznikne expertní skupina složená ze zástupců města a Agentury pro sociální začleňování. Radnice by ráda vytvořila v Chanově takzvané modulové bydlení.

Češi milují černý humor a satiru. Ale... Co zbylo po seriálu Most!?

Aktualizovali jsme 4.3.2019, 15:48, 04.03. 09:29

Komentář Petra Šulky – Je to týden, co Česká televize odvysílala poslední díl seriálu Most! Ten se stal poněkud překvapivě hvězdou pondělních televizních a večerů a rekordy trhal i na internetu. Co však po sobě televizní pořád, o kterém se již dnes mluví jako, o fenoménu zanechal?

reklama

Čína otevřela nejdelší most přes moře. Stavěli ho devět let, má 55 kilometrů

23.10. 05:46

Dnes byl oficiálně otevřen 55 kilometrů dlouhý most spojující čínská území Hongkong, Macao a město Ču-chaj v pevninské Číně. Jde o nejdelší mostní konstrukci na světě vedoucí přes moře. Oznámila to agentura Nová Čína. Díky mostu se zkrátí doba cesty mezi třemi městy ze tří hodin na 30 minut. Stavba…

V mosteckém babyboxu našli holčičku

16.09. 17:16

Most - Do babyboxu nemocnice v Mostě v noci na dnešek někdo odložil novorozenou holčičku. Dítě zabalené v ručníku je zřejmě v pořádku, dostalo jméno Jolana. V tiskové zprávě to dnes uvedl Ludvík Hess, zakladatel sítě babyboxů. Za třináct a půl roku jejich existence je to 175. odložené dítě a 101.…

Co bude s Romy z Chánova? Most chce proměnit sídliště v kontejnerové městečko

28.07. 15:04

Most - Severočeský Most už nechce investovat do oprav vybydlených panelových domů. Uvažuje se o tom, že se sídliště Chanov promění v kontejnerové městečko.

V Mostě málem vykolejila tramvaj, děti na koleje nastražily kameny

21.05. 16:55

Most - Kvůli kamení naskládanému na kolejích mohla před několika dny vykolejit v Mostě tramvaj. Kameny na koleje daly děti, řekl dnes ČTK mluvčí Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Jiří Holý. V uplynulých letech jde už o desátý podobný případ. Tento se odehrál v širším centru Mostu poblíž…

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo 80 procent objemu dotací na rekonstrukce silnic a mostů

04.05. 12:45

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) schválilo zhruba 80 procent objemu evropských dotací na rekonstrukce a modernizaci mostů a silnic druhých a třetích tříd. Jde celkem o šest miliard Kč z požadovaných 7,3 miliardy korun, na mosty z toho připadly čtyři miliardy. Do konce roku mohou kraje…

Chorvatsko opět buduje most na Pelješac, Bosna protestuje

24.04. 12:06

Záhřeb - Chorvatsko v pondělí podepsalo dohodu s čínskou společností China Road and Bridge Corporation na výstavbu mostu, který spojí přes poloostrov Pelješac celé chorvatské pobřeží. Projekt ale po šestiletém přerušení stavby znovu vyvolal pobouření v Bosně, podle které se obě země nejdřív musejí…

Ministerstvo rozhodlo: Libeňský most v Praze není kulturní památkou. Co s ním bude dál?

19.02. 13:18

Praha - Libeňský most v Praze není kulturní památkou. Zatím nepravomocně tak dnes rozhodlo ministerstvo kultury. Most je od 19. ledna kvůli špatnému stavu uzavřen pro automobily a MHD. Pražské zastupitelstvo by na některém svém dalším jednání mělo rozhodnout, zda se most opraví, nebo zbourá.

Libeňský most v Praze může být zavřený osm let

22.01. 19:31

Praha - V případě, že ministerstvo kultury prohlásí pražský Libeňský most památkou, obnoven a znovu zprovozněn bude nejdříve za osm let. Novinářům to dnes řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Libeňský most je v havarijním stavu, Praha jej v noci uzavře

18.01. 18:43

Praha - Vedení hlavního města dnes v noci uzavře do odvolání pro automobily i tramvaje Libeňský most. Část soumostí je v havarijním stavu, v plánu je jeho celková rekonstrukce.

Lávku v Tróji rozřežou a převezou na zkoumání

04.12. 12:49

Praha - Trosky zřícené lávky, která spojovala pražský Císařský ostrov a Troju, budou převezeny k nedaleké betonárce, kde je bude zkoumat znalec. Na místě sobotního neštěstí, při kterém byli zraněni čtyři lidé, by mohl na jaře dočasně vzniknout pontonový most.

Most zvýší nájem na nechvalně známém romském sídlišti Chanov

24.03. 16:34

Most - Most zvyšuje nájemné v bytech na sídlišti ve čtvrti Chanov, která patří mezi sociálně vyloučené lokality. Ceny chce radnice přiblížit obvyklému nájmu. Částka vzroste od července o čtyři koruny až osm korun na nejvýše 35 korun za metr čtvereční a měsíc. Novinářům to dnes řekl primátor Jan…

Tragédie v Kolumbii: Při pádu visutého mostu zemřelo 11 lidí, dalších 14 je zraněno

10.01. 19:39

Bogotá – V centrální části Kolumbie se zřítil dřevěný visutý most. Při tragédii zemřelo nejméně 11 lidí. Cesta, jejíž byl most součástí, patří podle kolumbijských médií k oblíbeným turistickým trasám a denně po ní projde i několik stovek lidí.

VIDEO: Záběry jen pro otrlé. Čína otevřela nejvyšší most na světě

29.12. 15:06

Peking - Pokud se bojíte výšek, následující záběry nebudou to pravé pro vás. V Číně byl totiž otevřen nejvyšší most na světě, který se nachází ve výšce 570 metrů nad údolím Pej-pchan-ťiang.

Hledaší pokladů v Mostě objevili leteckou pumu, lidé z okolí byli evakuováni

Aktualizovali jsme 30.10.2016, 19:27, 30.10. 12:53

Most - Dnes dopoledne našli hledači pokladů na Širokém vrchu v Mostě leteckou pumu z druhé světové války. Podle pyrotechnika jde o tisícilibrovou (450 kg) pumu. Evakuace oblasti se dotkla 4000 lidí.

Hrůzostrašná procházka: Čína otevřela největší a nejdelší skleněný most na světě + VIDEO

21.08. 10:05

Peking - Čína má další nej - otevřela největší a nejdelší skleněný most světa. Procházka po něm je ale trochu hrůzostrašný zážitek, lidé vidí pod nohama propast hlubokou 300 metrů. Bezpečnost mostu vzbuzovala trochu obavy, ale most odolal i poměrně drsným zkouškám...

reklama
Fotogalerie