Články k tématu: Mzdy

Odhlasují si poslanci zpomalení růstu platů?

včera 17:01

Praha - Záměr jednobarevné vlády Andreje Babiše (ANO) v demisi na zpomalení růstu platů vrcholných politiků by mohl mít ve Sněmovně šanci na schválení. Zbrzdění navyšování platů nachází podporu například u Pirátů a u hnutí Svoboda a přímá demokracie.

Foldyna chce snížit danění příjmů za práci v cizině

18.02. 12:16

Praha - Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna předložil ve Sněmovně novelu zákona o daních. Některé podmínky zdaňování příjmů českých zaměstnanců ze zahraničí by se podle ní mohly zmírnit. Nemusely by se zdaňovat jako superhrubá mzda, ale jen jako hrubá mzda.

Konec superhrubé mzdy? Resort financí ji chce zrušit

05.02. 16:01

Praha - Ministerstvo financí (MF) předložilo zákon, kterým se mají od ledna 2019 změnit některé daně. Počítá se zrušením superhurbé mzdy a zavedením sazeb daně z příjmů fyzických osob 19 a 24 procent.

reklama

Kdo si od příštího roku přilepší? Starostové, primátoři i hejtmani dostanou přidáno

31.12. 10:17

Praha - Starostové, primátoři a hejtmani si od příštího roku finančně polepší. V pondělí vstupuje v platnost novela, která odstraňuje nerovnováhu v jejich odměňování.

Prognóza pro rok 2018: Česká ekonomika zpomalí, mzdy nadále porostou

26.12. 12:25

Praha - Podle průzkumu ministerstva financí, ale i prognózy analytiků by měla příští rok ekonomika zpomalit na 3,3 procenta z letošních očekávaných 4,4 procenta. Průměrná inflace klesne na 2,3 z letošních 2,5 procenta. Oproti tomu mzdy si udrží vysoké tempo růstu.

Zrušení superhrubé mzdy? Nic se nezmění, míní odborníci

19.12. 18:31

Praha - Zrušení superhrubé mzdy, které navrhuje v programovém prohlášení vláda Andreje Babiše, by daňové zatížení prakticky ponechalo na současné úrovni. Vyplývá to z vyjádření odborníků.

Ženy s VŠ podle studie vydělávají o 15 tisíc méně než muži

01.11. 18:54

Praha - Ženy s vysokoškolským vzděláním vydělávají v Česku v průměru zhruba o 15.000 korun měsíčně méně než muži s vysokou školou. Dostávají tak za svou práci o 29 procent peněz méně než jejich kolegové s titulem.

Důchody, nemocenská i přídavky. Co vše se od příštího roku změní?

Aktualizovali jsme 3.10.2017, 22:19, 03.10. 12:01

Praha - Rok 2018 s sebou přinese řadu změn v sociální oblasti. Kromě avizovaného zvýšení penzí dojde také k navýšení minimální mzdy, nemocenské nebo přídavků na dítě. Kompletní přehled těch největších změn pro vás připravil server EuroZprávy.cz ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí.

Albert zvýší od ledna v průměru o pětinu mzdy

03.10. 20:38

Praha - Nizozemský obchodní řetězec Ahold provozující v tuzemsku obchody Albert zvedne od ledna opět mzdy svých provozních zaměstnanců.

Vojáci dostanou příští rok vyšší plat, polepší si o deset procent

24.09. 11:13

Praha - Vojáci z povoláni si od začátku července polepší o deset procent. Na základě koaliční dohody s tím počítá návrh nařízení vlády, které bude v pondělí schvalovat vláda.

Výdělky ve veřejné sféře rostly rychleji než ve firmách

13.09. 18:30

Praha - Ve veřejných službách rostl průměrný plat v posledních letech rychleji než průměrná mzda v soukromém sektoru. Stát tak svým zaměstnancům přidával v průměru víc než firmy svým lidem. 

Ministerstvo školství na růst platů nemá peníze

12.09. 19:23

Praha - Ministerstvo školství (MŠMT) zatím neví, odkud vezme peníze na navýšení platů učitelů a ostatních zaměstnanců ve veřejné správě. Koalice se v pondělí dohodla, že od listopadu vzrostou platy pedagogů v regionálním školství o 15 procent, ostatním o deset procent.

Ministerstvo financí zvýšilo příjmy rozpočtu o 21 miliard

10.09. 15:23

Praha - Ministr financí Ivan Pilný (ANO) zvýšil v novém návrhu rozpočtu příjmy o 21 miliard korun proti červnovému návrhu. Ministerstvo totiž zvýšilo odhad růstu ekonomiky v roce 2018 z 2,9 procenta na 3,1 procenta.

Učitelé by mohli dostat vyšší mzdy už v listopadu

04.09. 18:45

Praha - Letos od listopadu by si mohli polepšit učitelé a úředníci samospráv, od ledna pak lékaři, sestry a zbývající pracovníci veřejného sektoru. Počítá s tím návrh nařízení, který vláda zveřejnila na svém webu.

Babiš představil program: Teď, nebo nikdy. Obrana proti migrantům, dálnice, nová volba senátorů

03.09. 11:45

Praha - Hnutí ANO v programu pro podzimní sněmovní volby zdůrazňuje nutnost uzavření vnější evropské hranice a důsledné obrany proti nelegální migraci. Hnutí dále nechce přijímat euro, plánuje zrušit superhrubou mzdu a slibuje další kilometry dálnic.

Rozpočet podle Pilného není přes vyšší příjmy schopen pokrýt růst platů

22.08. 19:49

Praha - Návrh státního rozpočtu na rok 2018 za současné situace není schopen pokrýt požadavky na zvyšování platů ve státní správě. Ministerstvo financí přitom díky dobrému vývoji ekonomiky a výběru daní navýšilo příjmy rozpočtu proti květnovému návrhu o deset miliard korun. Novinářům to dnes řekl…

Zaměstnavatelé mají vyšší mzdy pro zaměstnance za populismus

22.08. 19:02

Praha - Zaměstnavatelé považují snahu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) vyzvat francouzské a rakouské nejvyšší představitele ke zvyšování mezd českým pracovníkům za populistické gesto.

Chcete mít víc peněz? Spěte, radí odborníci

Aktualizovali jsme 20.8.2017, 17:12, 20.08. 08:49

V zemích, kde se spí více hodin denně, jsou i vyšší příjmy. Naopak ten, kdo málo spí, je méně produktivní a také méně vydělává. Ukázal to alespoň jeden americký výzkum, který se zabýval zvyky různých populací. Například firmy jako je Google nebo Nike už nějaký čas sázejí právě na odpočaté…

Kavárna zavedla speciální přirážku: Muži vydělávají více než ženy, proto si připlatí

12.08. 10:17

Melbourne - Melbournská kavárna zavedla 18procentní přirážku pro muže, protože vydělávají v průměru o 18 procent více než ženy. CHce tak upozornit na nerovné platové podmínky žen a mužů v Austrálii.

Rostoucí napětí na trhu práce vede k rychlejšímu růstu mezd, roste i cena nemovitostí

11.08. 11:57

Praha – Stupňující se napětí na trhu práce vede k rychlejšímu zvyšování mezd. Současně ale také roste cena nemovitostí a objem půjček na bydlení.

Zaorálek: Západní země by měly tlačit na růst platů ve východních

10.08. 17:24

Praha - Pokud chtějí západoevropské země řešit tzv. sociální a mzdový dumping, měly by východním zemím pomoci v boji proti levné práci, řekl dnes novinářům ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Strany lákají voliče. Slibují růst minimální mzdy a vyšší výdělky

07.08. 17:49

Praha - S pravidelným zvyšováním minimální mzdy počítá většina z desítky stran a hnutí, které mají podle průzkumů z posledních týdnů aspoň tříprocentní podporu. Výrazné zvednutí výdělku slibují učitelům.

Chceme zjednodušit vyřizování na úřadech a přidat učitelům, plánuje STAN

07.08. 15:01

Praha - Starostové a nezávislí chtějí prosazovat zvýšení platů učitelů až na 130 procent průměrné hrubé mzdy, chtějí také zjednodušit vyřizování životních situací na úřadech a spolu se zvyšováním výdajů na obranu posílit vojenské školství.

V Česku jsou abnormálně velké rozdíly mezi platy a důchody

26.06. 22:55

Praha - Česko má v EU jeden z nejvyšších rozdílů mezi čistým výdělkem a důchodem při nástupu do penze. Příjem v průměru klesne o víc než dvě pětiny. Český důchodový systém také dostatečně nemotivuje k tomu, aby lidé v zaměstnání zůstávali déle a pracovali i po dosažení důchodového věku.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací