Články k tématu: nákladní doprava

Hon na cizince. Vyskočili z kamionu v Praze a rozutekli se do polí

10.07. 16:12

Při vykládce zboží z kamionu, který dorazil do areálu jedné z firem v Praze 5, dnes vyskákalo pět cizinců a uteklo do okolních polí. Policisté je zadrželi a případ si převzala cizinecká policie.

Policie zadržela v kamionu na D1 13 uprchlíků

11.04. 14:01

Cizinecká policie dnes zastavila na 162. kilometru D1 na Vysočině dodávku, která převážela 13 běženců, z toho tři asi čtyřleté děti. Všichni se tísnili za falešnou přepážkou.

D1 na Vysočině stála, ucpaly ji uvízlé kamiony

10.01. 21:20

Dálnici D1 ve směru na Brno uzavřely dnes vpodvečer na Vysočině na půl hodiny uvízlé kamiony. Za Humpolcem mezi 90. a 104. kilometrem policie zastavila provoz kvůli údržbě vozovky. Informace Národního dopravního informačního centra ČTK potvrdila policejní mluvčí Dana Čírtková. Ve zmíněném úseku…

reklama

Ťok se po kolapsu D1 probral? Chce zákaz kamionů v levém pruhu na dálnicích

13.12. 18:51

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) zvažuje kvůli situaci na D1 zákaz jízdy kamionů v levém pruhu na dálnicích včetně předjíždění. Plánuje kvůli tomu legislativní změny, operativně by zákaz mohly zatím vynucovat dopravní značky. Ministr to dnes řekl novinářům po mimořádném jednání o situaci na páteřní…

Jak dostat ze silnic kamiony? Vláda má plán

09.11. 17:54

Vodní koridor Dunaj-Odra-Labe by podle optimistických odhadů odvedl z tuzemských silnic zhruba 5000 nákladních aut denně, znamenalo by to pokles silniční nákladní přepravy o necelá dvě procenta. Vnitrozemská vodní doprava by naopak posílila o osm procent. Podrobné výsledky studie dnes novinářům…

Nechutné: Řidič přivezl do Česka tunu potravin, s hygienou se neobtěžoval

21.10. 20:09

Celníci spolu s veterináři našli v tomto týdnu na Svitavsku více než tunu potravin, které přepravce transportoval při nevyhovující teplotě 18 stupňů Celsia. Dodávka nebyla vybavena chladicím zařízením, přepravovalo se v ní 310 kilogramů jogurtů, 310 kilogramů majonézy, 265 kilogramů hovězího kebabu…

Český řidič kamionu nadýchal v Rakousku 2,3 promile

30.08. 18:13

Vídeň - Policisté na rakouské dálnici A3 nedaleko Eisenstadtu ve středu zastavili řidiče (38) kamionu z Česka. Nadýchal 2,3 promile alkoholu.

Přetížené kamiony? Ťok chce prosadit, aby vozily méně nákladu než 48 tun

10.07. 12:02

Praha - Maximální limit pro hmotnost nákladu kamionů na českých silnicích by se měl podle návrhu ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) snížit. Nyní lze vozit až 48 tun nákladu, státy EU přitom dovolují na jeden kamion v průměru 42 tun.

Bude Praha bez kamionů? Dokumentace je schválená

06.02. 12:03

Praha - Pražští radní dnes schválili technickou dokumentaci, která popisuje nutná dopravní opatření pro zavedení zákazu jízdy kamionů v metropoli. Poslední slovo ale bude mít silniční úřad.

Migranti se mačkali v malé dutině náklaďáku na cestě dlouhé 1000 kilometrů

05.09. 20:02

Berlín - Osm migrantů přežilo jízdu dlouhou 1000 kilometrů natěsnáno v dutině nákladního vozu vysoké jen 30 centimetrů. Přišli na ně až policisté v bavorském Waidhausu. Řidič dodávky z Rumunska byl zatčen, stejně jako jeho komplic z doprovodného vozu.

Magistrát chce Prahu kamionům uzavřít. Ministerstvo je proti

18.07. 20:56

Praha - Praha zakáže nákladním autům nad 12 metrů délky sjíždět z Pražského okruhu do města. Radní dnes zároveň schválili zákaz vjezdu kamionů na Jižní a Štěrboholskou spojku a Spořilovskou ulici, které v současnosti nahrazují nedokončenou jihovýchodní část okruhu. Vedení města se zvolenou…

Majitel kamionu z berlínského útoku chce po vládě odškodnění

08.04. 17:18

Berlín - Majitel polské dopravní společnosti vlastnící kamion, kterým loni v prosinci terorista Anis Amri najel do davu návštěvníků vánočního trhu v Berlíně, chce od německé vlády odškodnění.

Kamion, se kterým vraždil terorista v Berlíně, chce majitel zpět

26.02. 12:32

Varšava - Majitel polské přepravní firmy Ariel Žurawski žádá po německých úřadech vrácení svého vozu, se kterým loni v prosinci terorista zabil v Berlíně 11 lidí,

Vysočinu zasypal sníh, doprava vázne

28.12. 09:11

Jihlava - Sněžení a déšť se sněhem komplikují dopravu na Vysočině. Na několika místech v kopcích na Jihlavsku a Havlíčkobrodsku uvízly kvůli mokrému sněhu kamiony. Potíže jsou ale i v jiných krajích. Buďte opatrní, pokud míříte do hor.

Zeman bude v Praze jednat s Hollandem. Mluvit se bude o radikálním islámu a mzdách pro řidiče

26.11. 10:58

Praha - Ve středu 30. listopadu přijede do Prahy francouzský prezident François Hollande. Miloš Zeman s ním bude řešit řadu věcí, mimo jiné i otázku vynucování francouzské minimální mzdy od českých řidičů kamionů. Dalším tématem bude terorismus a boj proti němu.

Česko chce akutně řešit potíže autodopravců v Německu a Francii

21.10. 19:13

Brusel - Český premiér Bohuslav Sobotka požádal Evropskou komisi, aby urychleně určila, zda překážky, které Německo a Francie kladou autodopravcům z jiných zemí, nenarušují unijní vnitřní trh.

Dostal pokutu za nízký plat, kauza tím ale neskončila

12.10. 12:16

Praha - Český řidič kamionu dostal ve Francii pokutu za nízkou mzdu. To zvedlo ze židle české politiky, kteří chtějí věc řešit v rámci Evropské unie.

Český řidič kamionu dostal pokutu za nízkou mzdu

11.10. 12:29

Praha/Paříž - Český řidič kamionu cestoval z Francie do Nizozemska, v první jmenované zemi ho ale zastavila policie. Nespáchal sice dopravní přestupek, přesto dostal pokutu ve výši 135 eur (3647 korun). Měl totiž příliš nízký plat.

STAN: Pokud Praha zakáže vjezd kamionům, my také

23.08. 15:39

Praha - Starostové a nezávislí (STAN) nesouhlasí se zákazem vjezdu kamionů delších 12 metrů na území Prahy. Pokud začne platit, některé obce jsou prý připraveny rovněž zakázat vjezd kamionů na své území.

Souboj kamionů: Dálnice se stala hřištěm pro řidiče, policie začala jednat

18.08. 16:56

Bratislava - Neuvěřitelné video se podařilo natočit slovenskému řidiči na tamní dálnici D2. Zachycuje souboj dvou masivních kamionů, který se odehrál v téměř stokilometrové rychlosti.

Zákazu kamionů v Praze se obává Středočeský kraj, zřídil speciální komisi

31.07. 13:12

Praha - Zákaz vjezdu kamionů delších než 12 metrů do hlavního města od začátku roku 2017 prošetří komise, kterou zřídil Středočeský kraj. Region se obává, že by v něm nákladní doprava způsobila značné potíže.

Konec kamionů v Praze: Město je chce zakázat

19.07. 15:49

Praha - Praha uvažuje o zákazu vjezdu kamionů delších než 12 metrů do vybraných ulic metropole, nařízení by mohl platit od začátku roku 2017.

Řidič kamionu usnul při čekání v koloně. Ucpal frekventovanou dálnici

28.06. 09:32

Berlín - Při čekání v koloně na německé dálnici A2 ve směru z Hannoveru na Bielefeld usnul řidič kamionu. Způsobil tak ostatním šoférům nemalé potíže.

reklama
Fotogalerie