Články k tématu: Obřízka

Somálsko bude poprvé trestně stíhat za ženskou obřízku, desetiletá dívka vykrvácela

25.07. 22:03

Mogadišo - V Somálsku bude poprvé zahájeno trestní řízení kvůli ženské obřízce. Případ se týká desetileté dívky, která zemřela poté, co ji matka nechala zmrzačit pohlavní orgány.

Migranti se ani v Evropě nechtějí vzdát svých zvyků? Británie hlásí tisíce zmrzačených dívek a žen

14.07. 08:00

Londýn – Ve Velké Británii bylo jen za poslední rok zaznamenáno asi 4500 nových případů mrzačení ženských pohlavních orgánů – ženské obřízky. Podle oficiálních úřadů je to tedy jedna obřízka asi za dvě hodiny.

Zákaz obřízky? Desetitisíce Dánů podepsaly petici, muslimové a židé se bouří

09.06. 11:16

Kodaň – Dánský parlament se bude zabývat peticí, který vyzývá k zákazu mužské obřízky. Organizátoři petice totiž oznámili, že už mají k dispozici více než 50 tisíc podpisů. Informuje o tom server The Local.

reklama

Mrzačení žen v Evropě? Uprchlíci si s sebou přinášejí kruté tradice

08.06. 10:11

Berlín - Ženská práva ve světě stále nejsou na takové úrovni, jaká by měla být. Uvádí to nezisková organizace Terre des Femmes. Velkým problémem je například ženská obřízka, kterou nejsou ohroženy jen dívky v Africe a Asii, ale také třeba v Německu.

Uprchlíci přenášejí do Evropy otřesný zvyk. Tisícům dívek hrozí zmrzačení

24.03. 08:31

Berlín - Ženská práva ve světě stále nejsou na takové úrovni, jaká by měla být. Uvádí to nezisková organizace Terre des Femmes. Velkým problémem je například ženská obřízka, kterou nejsou ohroženy jen dívky v Africe a Asii, ale také třeba v Německu.

Zakázat mužskou obřízku? Muslimové a Židé se bouří. Hovoří o stěhování do jiných zemí

25.02. 10:35

Reykjavík – Islandský parlament se právě zabývá otázkou, jestli zakázat mužskou obřízku. Pokud by zákon prošel, stal by se Island první zemí v Evropě, kde by bylo možné obřízku provádět jen kvůli zdravotním důvodům. A to se nelíbí muslimům ani židům, píše deník The Guardian.

Africký migrant nechal zmrzačit dceru, aby se necítila sexy. Je to naše kultura, tvrdil

23.02. 09:34

Londýn – Před britským soudem se musí zpovídat somálský řidič společnosti Uber žijící v Bristolu, který dovolil, aby jeho sedmiletá dcera podstoupila „mrzačení ženských pohlavních orgánů“ neboli obřízku. Muž, který pochází ze Somálska, tvrdí, že tento zákrok je v jeho kultuře prováděn, aby zabránil…

Imám hájil ženskou obřízku jako prevencí hypersexuality. Mešita jeho výrok odsoudila

06.06. 18:52

Washington - Imám Shaker Elsayed koncem května uspořádal na přednášce hovořil o ženské obřízce. Tu popsal jako odříznutí svrchní sexuálně citlivé části dívčího těla tak, aby se zabránilo hypersexuální aktivitě. Mešita na washingtonském předměstí Falls Church jeho výrok dnes odsoudia.

Obřízka se šíří i na Západ? Lékařce za mrzačení dětí hrozí přísný trest

16.04. 09:43

Detroit – Americké soudy se zřejmě vůbec poprvé budou zabývat případem, ve kterém je lékařka obviněna z mrzačení ženských pohlavních orgánů – tedy obřízky. Doktorce z Detroitu, která ji podle obžaloby provedla nejméně u dvou dívek, teď hrozí doživotí.

Irsko na nohou: Muž zmrzačil pohlaví dvouleté dívenky

Aktualizovali jsme 25.9.2016, 21:51, 25.09. 10:08

Dublin - Irským Dublinem otřásá odporný zločin, který má nejspíš náboženský podtext. V poutech skončil třicátník, který podle místních médií zmrzačil pohlaví teprve dvouleté dívenky.

Konec zvrácenosti? Muslimský duchovní chce obřízku pro všechny ženy v Rusku

17.08. 13:51

Moskva - Nejvyšší severokavkazský muslimský duchovní Ismail Berdijev se dnes vyslovil pro zavedení povinné ženské obřízky v celém Rusku. Prý se tak vymýtí zvrácenost.

Uprchlíci přinesli do Evropy nebezpečnou tradici? Dívky ve Velké Británii by se měly mít na pozoru

Aktualizovali jsme 11.7.2016, 22:14, 11.07. 10:18

Londýn – Ženská obřízka je typická spíše pro africké země, ale jak ukazují poslední čísla z Velké Británie, tato praktika, které je v mnohých zemích zakázána zákonem, se šíří i v Evropě.

Dívka zemřela při obřízce, pravděpodobně ji předávkovali anestetiky

31.05. 19:22

Káhira – Sedmnáctiletá dívka zemřela při obřízce na soukromé klinice v Egyptě. Případem už se zabývají tamní úřady.

reklama
Fotogalerie