Články k tématu: Ovoce

Nebezpečné ovoce? Pecky a jádra obsahují kyanid. Můžete se z něj otrávit?

17.06. 15:44

Praha - Mnoho z nás si jistě dodnes pamatuje na varování našich rodičů nebo babiček před konzumací jadérek z jablek. Tehdy jsme asi jejich varování před možnou otravou nebrali moc vážně, přesto měli z části pravdu. Jablečná jadérka opravdu obsahují vysoce nebezpečný kyanid. Je ale možné se z nich…

Thajsko chce poslat do vesmíru nejsmradlavější ovoce na světě

02.06. 12:37

Bangkok - Jaké by bylo zůstat uvězněný ve vesmíru s nejhůře páchnoucím ovocem na světě? Existuje šance, že to astronauti v budoucnu zjistí.

Ceny jablek míří k novému maximu: Kilo stojí už přes 40 korun

22.05. 15:03

Holovousy (Jičínsko) - Ceny jablek v obchodech se v uplynulém týdnu dostaly nad hranici 40 korun za kilogram, a jsou tak nejvyšší za posledních téměř pět let. Meziročně jablka zdražila o 29 procent. Ovocnáři předpokládají další mírné zdražení a překonání dosavadního cenového maxima 41,83 koruny za…

reklama

Trápí vás bolesti hlavy? Zkuste změnit jídelníček a některým potravinám se raději úplně vyhněte

Aktualizovali jsme 15.5.2018, 21:42, 15.05. 07:58

Bolest hlavy u deseti procent lidí vyvolává jídlo a pití. Které druhy potravin jsou na vině nejčastěji?

Netradiční čistící prostředky? Úklid vám mohou usnadnit kola, káva, banány i kečup

07.05. 07:56

Převrhla se vám sklenička s červeným vínem a z představy neodstranitelné skvrny se vám zatmívá před očima? Nebudete potřebovat drahou chemii, jednoduše si pomůžete přírodními produkty, z nichž mnohé máte běžně doma. A věřte, že pomocí nejběžnějších věcí se zbavíte vodního kamene, mastných skvrn i…

Lidé přestávají jíst banány. Může toto žluté ovoce opravdu ohrozit naše zdraví?

Aktualizovali jsme 2.5.2018, 22:14, 30.04. 13:48

Američané snědí v průměru 27 kilogramů banánů na osobu za rok - což z banánů dělá nejvíce konzumované ovoce v Americe. Někteří lidé ale naopak vyřadili banány ze své stravy kvůli vysokému obsahu cukru a kalorií ve srovnání s některými jinými druhy ovoce. Opravdu po banánech můžeme ztloustnout?

Nejsou pro nás tak dobré, jak se říká? Nové testy odhalily nepříjemnou pravdu o ovoci a zelenině

28.04. 09:57

Lékaři i odborníci na stravu doporučují denně sníst hned několik porcí ovoce a zeleniny. Například jahody i špenát patří mezi potraviny, které prospívají našemu zdraví. Jenže ani ony nejsou bez chybičky.

Na konci týdne přijdou přízemní mrazíky. Podívejte se na týdenní předpověď

24.04. 16:58

Praha - Ovocnáři zatím nemají obavy z přízemních mrazíků, které by měly podle meteorologů přijít na konci týdne. ČTK to dnes řekl předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík. Mrazy by podle něho musely jednak trvat delší dobu než pouze několik hodin nad ránem, jednak je většina ovocných druhů kromě…

Česko čeká nedostatek oblíbeného ovoce? V létě by již mohly být sklady jablek prázdné

13.03. 17:11

Holovousy (Jičínsko) - Loňská neúroda jablek v hlavních pěstitelských zemích v Evropě by se mohla v létě projevit velkým nedostatkem tohoto ovoce v obchodech. Ve skladech českých ovocnářů bylo k začátku března 19.900 tun jablek, což bylo proti pětiletému průměru o čtyři procenta méně. Pokud by se…

Může vás pojídání ovoce zabít? Jahody nejsou tak nevinné, jak se na první pohled zdá

Aktualizovali jsme 12.3.2018, 09:49, 12.03. 08:11

Jen stěží najdeme oblíbenější letní pochoutku, než právě jahody. Jasně červené, sladké, můžeme je zobat samotné, rozmixovat do smoothie, přidat do zmrzlinových pohárů, limonád, udělat si z nich kávu, palačinky, lívance, jejich využití je zkrátka nepřeberné. Málokoho ale napadne, že stejně jako jsou…

Povzbudit touhu snadno a rychle? Zkuste potraviny, které vás nažhaví

07.03. 10:53

Toužíte po lepším milostném životě? Vaši náladu může povzbudit i jídlo. Samozřejmě nemluvíme o nějaké vydatné hostině, ale spíše o lehké romantické večeři – klidně i v domácím prostředí. Ta by měla v ideálním případě obsahovat konkrétní potraviny.

V Česku dál rostou ceny, zdražují především zemědělci. Dražší je pečivo, ovoce i brambory

28.02. 11:20

Praha - Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských a průmyslových výrobců shodně o 0,5 %, ceny stavebních prací se zvýšily o 0,3 %, ceny tržních služeb klesly o 1,1 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců vyšší o 7,2 %, ceny průmyslových výrobců o 0,5 %, stavebních prací o 2,2 % a tržních služeb o…

Jak pomoci játrům či ledvinám? Pomůže vám detoxikace

16.02. 10:23

Paříž - Když nejsou ledviny a játra s to plnit svou úlohu, celkový stav organismu je narušen. Jsme unavení, pomalu trávíme, zadržujeme vodu. Tyto orgány je třeba stimulovat, aby byla zajištěna jejich správná funkce. Francouzský týdeník L´Express radí, jak na detoxikaci.

Máte rádi jablka? Pořádně si připlatíte, ceny v ČR jsou nejvyšší za poslední roky

16.01. 16:55

Hradec Králové - Kilogram jablek se v obchodech prodává v průměru za 35 korun, u některých odrůd jdou ceny až k 50 korunám za kilogram. Důvodem vysokých cen je neúroda jablek v hlavních pěstitelských zemích v Evropě způsobená loňskými jarními mrazy.

Dejte si pozor: V polských jablcích z Makra našla inspekce zakázaný pesticid

15.01. 14:08

Praha - V rámci průběžných kontrol přítomnosti cizorodých látek v potravinách zjistila Potravinářská inspekce přítomnost zakázaného pesticidu propargit v šarži jablek červených Gloster, země původu: Polsko. Rozbor potvrdil kontaminaci propargitem v koncentraci 0,043 mg/kg.

Dobrá zpráva pro bývalé kuřáky? Změna v jídelníčku muže pomoci opravit poškozené plíce

Aktualizovali jsme 28.12.2017, 22:25, 28.12. 09:53

Strava bohatá na rajčata a jablka by mohla pomoci opravit poškození plic u bývalých kuřáků. Ukazují to nové výzkumy. Je ale důležité, aby jablka a rajčata byla čerstvá, u zpracovaných plodů zdravotní výhody mizí.

Tyhle potraviny kupujete i vy. Víte, jak je skladovat a jestli patří do lednice?

Aktualizovali jsme 15.12.2017, 22:10, 15.12. 15:57

Skladování ovoce a zeleniny má svá pravidla, aby zůstaly potraviny co nejdéle čerstvé a zdravé. Špatné skladování způsobuje snížení výživových hodnot a rychlejší kažení. Jak tedy správně skladovat sklizené ovoce a zeleninu?

Budeme muset žít bez banánů a kávy? Některé artikly světu hodně rychle dochází

06.12. 09:05

Kávu nebo banány dnes koupíme prakticky na každém rohu a úspěšně zapomínáme na dobu, kdy se na podobné potraviny a pochutiny stály dlouhé fronty. Za pár let by se ale situace mohla otočit, podle vědců jde totiž o artikl, který světu velmi rychle dochází.

Tyhle potraviny má doma každý. Za pár let ale budou vzácností

29.11. 13:07

Kávu nebo banány dnes koupíme prakticky na každém rohu a úspěšně zapomínáme na dobu, kdy se na podobné potraviny a pochutiny stály dlouhé fronty. Za pár let by se ale situace mohla otočit, podle vědců jde totiž o artikl, který světu velmi rychle dochází.

Češi musí znovu sáhnout hlouběji do kapsy. Ceny jablek jsou jedny z nejvyšších v historii

25.10. 16:43

Jičín - Ceny jablek v českých obchodech jsou pro nynější období jedny z nejvyšších v historii. Důvodem je podle předsedy Ovocnářské unie ČR Martina Ludvíka neúroda jablek v hlavních pěstitelských zemích v Evropě způsobená jarními mrazy.

Detox nefunguje? Jeho účinky jsou pouhým reklamním trikem

19.10. 09:25

Je pondělí ráno, začátek týdne je pro vás možná ideální doba k tomu, abyste konečně dodrželi slib a začali s detoxem. Ale má to skutečně cenu? Podle odborníků pokud přemýšlíte o detoxu, pak jste se nejspíš stali obětí trendů správné životasprávy. Ve skutečnosti to nemá téměř žádný účinek.

Kolik ovoce a zeleniny bychom vlastně měli sníst? Správné dávky by mohly zachránit miliony životů

17.10. 09:33

Lékaři a výživoví poradci neustále nabádají, abychom jedli hodně ovoce a zeleniny. Není ovšem zcela jasné, jaké množství přesně. Záleží totiž také na jednotlivci, na druhu zvoleného ovoce a zeleniny a na způsobu, jak jsou konzumovány.

V Českém Švýcarsku kvasí lahodný nápoj, je ze sudetských odrůd jablek

15.10. 14:27

Rumburk - Ze starých sudetských odrůd jablek vzniká v Českém Švýcarsku originální cidre. Stoprocentně přírodní produkt začali řemeslně vyrábět jako koníček dva původní pivaři. V nabídce má firma lahvičky o objemu 330 mililitrů. Cidre není filtrovaný ani pasterizovaný, a jak říkají výrobci, je drsný…

Ovoce jako ovoce? Na to sušené by si měli dát pozor hlavně diabetici

05.10. 10:51

New York - Studie, do níž se zapojilo přes 13 tisíc jednotlivců, zjistila, že konzumenti sušeného ovoce mají lepší příjem živin. Problém ale mohou být koncentrovanější cukry, zejména pro ty, kdo si pečlivě hlídají příjem sacharidů či kalorií.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace