Články k tématu: Ovoce

Česko čeká nedostatek oblíbeného ovoce? V létě by již mohly být sklady jablek prázdné

13.03. 17:11

Holovousy (Jičínsko) - Loňská neúroda jablek v hlavních pěstitelských zemích v Evropě by se mohla v létě projevit velkým nedostatkem tohoto ovoce v obchodech. Ve skladech českých ovocnářů bylo k začátku března 19.900 tun jablek, což bylo proti pětiletému průměru o čtyři procenta méně. Pokud by se…

Může vás pojídání ovoce zabít? Jahody nejsou tak nevinné, jak se na první pohled zdá

Aktualizovali jsme 12.3.2018, 09:49, 12.03. 08:11

Jen stěží najdeme oblíbenější letní pochoutku, než právě jahody. Jasně červené, sladké, můžeme je zobat samotné, rozmixovat do smoothie, přidat do zmrzlinových pohárů, limonád, udělat si z nich kávu, palačinky, lívance, jejich využití je zkrátka nepřeberné. Málokoho ale napadne, že stejně jako jsou…

Povzbudit touhu snadno a rychle? Zkuste potraviny, které vás nažhaví

07.03. 10:53

Toužíte po lepším milostném životě? Vaši náladu může povzbudit i jídlo. Samozřejmě nemluvíme o nějaké vydatné hostině, ale spíše o lehké romantické večeři – klidně i v domácím prostředí. Ta by měla v ideálním případě obsahovat konkrétní potraviny.

reklama

V Česku dál rostou ceny, zdražují především zemědělci. Dražší je pečivo, ovoce i brambory

28.02. 11:20

Praha - Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských a průmyslových výrobců shodně o 0,5 %, ceny stavebních prací se zvýšily o 0,3 %, ceny tržních služeb klesly o 1,1 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců vyšší o 7,2 %, ceny průmyslových výrobců o 0,5 %, stavebních prací o 2,2 % a tržních služeb o…

Jak pomoci játrům či ledvinám? Pomůže vám detoxikace

16.02. 10:23

Paříž - Když nejsou ledviny a játra s to plnit svou úlohu, celkový stav organismu je narušen. Jsme unavení, pomalu trávíme, zadržujeme vodu. Tyto orgány je třeba stimulovat, aby byla zajištěna jejich správná funkce. Francouzský týdeník L´Express radí, jak na detoxikaci.

Máte rádi jablka? Pořádně si připlatíte, ceny v ČR jsou nejvyšší za poslední roky

16.01. 16:55

Hradec Králové - Kilogram jablek se v obchodech prodává v průměru za 35 korun, u některých odrůd jdou ceny až k 50 korunám za kilogram. Důvodem vysokých cen je neúroda jablek v hlavních pěstitelských zemích v Evropě způsobená loňskými jarními mrazy.

Dejte si pozor: V polských jablcích z Makra našla inspekce zakázaný pesticid

15.01. 14:08

Praha - V rámci průběžných kontrol přítomnosti cizorodých látek v potravinách zjistila Potravinářská inspekce přítomnost zakázaného pesticidu propargit v šarži jablek červených Gloster, země původu: Polsko. Rozbor potvrdil kontaminaci propargitem v koncentraci 0,043 mg/kg.

Dobrá zpráva pro bývalé kuřáky? Změna v jídelníčku muže pomoci opravit poškozené plíce

Aktualizovali jsme 28.12.2017, 22:25, 28.12. 09:53

Strava bohatá na rajčata a jablka by mohla pomoci opravit poškození plic u bývalých kuřáků. Ukazují to nové výzkumy. Je ale důležité, aby jablka a rajčata byla čerstvá, u zpracovaných plodů zdravotní výhody mizí.

Tyhle potraviny kupujete i vy. Víte, jak je skladovat a jestli patří do lednice?

Aktualizovali jsme 15.12.2017, 22:10, 15.12. 15:57

Skladování ovoce a zeleniny má svá pravidla, aby zůstaly potraviny co nejdéle čerstvé a zdravé. Špatné skladování způsobuje snížení výživových hodnot a rychlejší kažení. Jak tedy správně skladovat sklizené ovoce a zeleninu?

Budeme muset žít bez banánů a kávy? Některé artikly světu hodně rychle dochází

06.12. 09:05

Kávu nebo banány dnes koupíme prakticky na každém rohu a úspěšně zapomínáme na dobu, kdy se na podobné potraviny a pochutiny stály dlouhé fronty. Za pár let by se ale situace mohla otočit, podle vědců jde totiž o artikl, který světu velmi rychle dochází.

Tyhle potraviny má doma každý. Za pár let ale budou vzácností

29.11. 13:07

Kávu nebo banány dnes koupíme prakticky na každém rohu a úspěšně zapomínáme na dobu, kdy se na podobné potraviny a pochutiny stály dlouhé fronty. Za pár let by se ale situace mohla otočit, podle vědců jde totiž o artikl, který světu velmi rychle dochází.

Češi musí znovu sáhnout hlouběji do kapsy. Ceny jablek jsou jedny z nejvyšších v historii

25.10. 16:43

Jičín - Ceny jablek v českých obchodech jsou pro nynější období jedny z nejvyšších v historii. Důvodem je podle předsedy Ovocnářské unie ČR Martina Ludvíka neúroda jablek v hlavních pěstitelských zemích v Evropě způsobená jarními mrazy.

Detox nefunguje? Jeho účinky jsou pouhým reklamním trikem

19.10. 09:25

Je pondělí ráno, začátek týdne je pro vás možná ideální doba k tomu, abyste konečně dodrželi slib a začali s detoxem. Ale má to skutečně cenu? Podle odborníků pokud přemýšlíte o detoxu, pak jste se nejspíš stali obětí trendů správné životasprávy. Ve skutečnosti to nemá téměř žádný účinek.

Kolik ovoce a zeleniny bychom vlastně měli sníst? Správné dávky by mohly zachránit miliony životů

17.10. 09:33

Lékaři a výživoví poradci neustále nabádají, abychom jedli hodně ovoce a zeleniny. Není ovšem zcela jasné, jaké množství přesně. Záleží totiž také na jednotlivci, na druhu zvoleného ovoce a zeleniny a na způsobu, jak jsou konzumovány.

V Českém Švýcarsku kvasí lahodný nápoj, je ze sudetských odrůd jablek

15.10. 14:27

Rumburk - Ze starých sudetských odrůd jablek vzniká v Českém Švýcarsku originální cidre. Stoprocentně přírodní produkt začali řemeslně vyrábět jako koníček dva původní pivaři. V nabídce má firma lahvičky o objemu 330 mililitrů. Cidre není filtrovaný ani pasterizovaný, a jak říkají výrobci, je drsný…

Ovoce jako ovoce? Na to sušené by si měli dát pozor hlavně diabetici

05.10. 10:51

New York - Studie, do níž se zapojilo přes 13 tisíc jednotlivců, zjistila, že konzumenti sušeného ovoce mají lepší příjem živin. Problém ale mohou být koncentrovanější cukry, zejména pro ty, kdo si pečlivě hlídají příjem sacharidů či kalorií.

Ovoce a zelenina škodí zdraví? Odborníci varovně vztyčili prst

07.09. 09:33

Lékaři a výživoví poradci neustále nabádají, abychom jedli hodně ovoce a zeleniny. Není ovšem zcela jasné, jaké množství přesně. Záleží totiž také na jednotlivci, na druhu zvoleného ovoce a zeleniny a na způsobu, jak jsou konzumovány.

Vláda omezí výdaje z privatizačního fondu, jednání o kompenzacích ovocnářům odložila

04.09. 20:58

Lednice (Břeclavsko) - Výdaje z tzv. Fondu privatizace budou omezeny, schválila dnes vláda. Vyplývá to z informací na vládních internetových stránkách.

Jaké jsou nejzdravější potraviny světa?

02.09. 15:59

Jednou daná potravina škodí, jindy prospívá. Jednou je doporučeno jíst ji několikrát týdně, jindy pouze občas. Vědecké výzkumy se v případě škodlivosti a prospěšnosti různých složek jídla mnohdy liší a uvádí tak veřejnost ve zmatení. Které potraviny jsou ale tělu skutečně prospěšné? A které z nich…

Opravdu jsou ovoce a zelenina zdravé? Podle odborníků to může být úplně jinak

02.09. 09:39

Nikdo dnes nepochybuje o tom, že zelenina a ovoce jsou v určité míře tělu velmi prospěšné. Neplatí to však vždy a v některých případech tomu dokonce může být i naopak. Rizikové jsou přitom nejen zkažené potraviny, ale i některé čerstvé, pokud se o ně správně nestaráme.

Zeleninové chipsy, smoothies, zmrzliny. Dopřávejte si jich, ale s mírou

01.09. 10:22

Paříž - Mnoho lidí se snaží jíst zdravě, přičemž logicky sáhne po ovoci. Francouzský deník Le Figaro ovšem upozorňuje, že se nic nemá přehánět.

Dávejte pozor na bakterie v melounech. Hygienici varují před nebezpečím

Aktualizovali jsme 4.8.2017, 23:26, 03.08. 14:40

Praha - Melouny, zejména prodávané už nakrájené, mohou být živnou půdou pro šíření bakterií. Pokud jsou skladovány v teple, hrozí infekce včetně salmonely nebo nakažení bakteriemi Listerie a Escherichia coli.

Letošní vítěz Meruňkobraní spořádal neuvěřitelných 101 knedlíků

15.07. 20:30

Znojmo - V Miroslavi na Znojemsku se dnes konal 28. ročník Meruňkobraní. Kamil Hamerský z Víru na Vysočině dokázal sníst 101 meruňkových knedlíků, tedy zhruba 12 kilo jídla. Přítomen byl i premiér Bohuslav Sobotka.

Jsou banány radioaktivní? A mohou nás zabít?

14.07. 10:39

Slovo radioaktivita v nás vzbuzuje velkou hrůzu a vyvolává v naší mysli katastrofické obrázky. Přesto jsme všichni denně vystavení větším čim menším dávkám radiace, sami radioaktivní záření v určité malé míře vydáváme. A dokonce jíme radioaktivní potraviny. Nevěříte? Jako příklad může sloužit…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací