Články k tématu: Pálení čarodějnic

Pandemie zasáhla do pálení čarodějnic. Takhle budou letos Češi slavit

Aktualizovali jsme 30.4.2020, 13:26, 30.04. 10:16

Většina Čechů se přes současnou pandemii koronaviru nenechá připravit o pálení čarodějnic a opečený špekáček na ohni. Prodejci i letos k filipojakubské noci připravili speciální nabídku a o buřty, klobásy, hořčice sledují minimálně stejný zájem jako loni. Vyplývá z ankety ČTK mezi prodejci.

Čarodějnice Maláčová? Ministryně práce si ze sebe udělala legraci, Češi jí to nandali

01.05. 19:00

I politici a političky mají smysl pro humor. Ministryně práce Jana Maláčová si ze sebe utahuje na twitteru v souvislosti s pálením čarodějnic. Jenže ne všechny mají pro její vtípky pochopení.

Svatojakubská noc: Dnešní večer patří pálení čarodějnic

30.04. 08:09

Na mnoha místech země se dnes rozhoří vatry a ohně, na nichž se budou symbolicky upalovat čarodějnice. Dávná tradice je spojena se svatojakubskou nocí připadající na poslední dubnový den, které se připisuje magická moc.

reklama

Hasiči na čarodějnice řešili třikrát víc požárů než jindy

01.05. 11:56

Praha - Poslední dubnový den, na kdy připadá tradiční pálení čarodějnic, vyjížděli hasiči v celé zemi ke 136 požárům. Je to skoro třikrát víc než v jiné dny, dlouhodobý denní průměr je 47. Zaznamenali přitom skoro 50 požárů travních a lesních porostů, které mohou souviset s čarodějnickými oslavami,…

V Praze se dnes kvůli suchu nesmí pálit čarodějnice

30.04. 16:57

Praha - Kvůli suchu a horku se dnes v Praze nesmějí pálit čarodějnice. Zákaz rozdělávání ohně navazuje na výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a platí prakticky pro všechny plochy zeleně v metropoli. Vztahuje se tak i na velké akce, které dnes pořádají například městské části,…

Dnes se budou po celém Česku pálit čarodějnice, hasiči jsou v pohotovosti

30.04. 09:24

Praha - Na řadě míst země se dnes rozhoří vatry a ohně, na nichž se budou symbolicky upalovat čarodějnice. Dávná tradice je spojena se svatojakubskou nocí připadající na poslední dubnový den, které se připisuje magická moc. Hasiči varují, že současné suché a teplé počasí zvyšuje riziko požárů.…

Jaké počasí bude příští týden? Pozor na požáry, na čarodějnice čekejte silný vítr

29.04. 12:44

Praha - Východní polovinu Česka zasáhne v pondělí silný vítr, který v nárazech může dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů v hodině. V Čechách zesílí vítr jen dočasně dopoledne při přechodu studené fronty. Vzhledem k přetrvávajícímu teplu a suchu hrozí ale v celé republice nebezpečí požárů, největší…

Pálení čarodějnic se blíží, hasiči varují před požáry

26.04. 11:12

Praha - Pálení čarodějnic se blíží, hasiče tak patrně čeká náročná noc z neděle na pondělí. Vyzývají veřejnost k opatrnosti a dodržování zásad požární bezpečnosti. Riskantní je i přeskakování vater.

Pálení čarodějnic? Hasiči museli vyjet k více jak stovce požárů

01.05. 10:31

Praha - Hasiči vyjížděli v poslední dubnový den a během čarodějnické noci k téměř trojnásobku požárů. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Zaoralová.

Pálení čarodějnic má první oběť: Při přípravě hranice zahynul mladý muž

30.04. 17:44

Brno - Příprava vatry na letošní čarodějnice se stala osudnou jednadvacetiletému muži na jižní Moravě. Když s kamarádem jeli pro dřevo, převrátil se s nimi v lesním porostu traktor. Mladý spolujezdec zůstal pod traktorem zaklíněný a na místě zahynul.

Pálení čarodějnic je tady. Pozor na požáry, varují hasiči

30.04. 09:54

Praha - Na mnoha místech země se dnes večer rozhoří ohně při tradičním pálení čarodějnic. Hasiči ale varují před možnými riziky s vážnými následky.

Pálení čarodějnic je tady. Pozor na pokuty a na své děti

29.04. 16:02

Praha - V sobotu vypuknout tradiční lidové veselice a po Česku budou "lítat" čarodějnice. Dávejte si ale pozor! Se zapalováním ohňů jsou spojená bezpečnostní pravidla, která v případě nedodržování budou hasiči a policisté trestat. A můžete to odskákat i za své děti.

reklama
Fotogalerie