Články k tématu: Plavání

V Německu se letos utopilo už 20 dětí, rodiče dávají přednost sledování telefonu

16.08. 10:25

Berlín - V Německu roste počet utonulých dětí. Podle spolkové společnosti pro záchranu životů (DLRG) je na vině posedlost rodičů mobilními telefony, ale i školství, které nenabízí kurzy plavání už od útlého věku.

Šampionka z Nizozemí si zapomněla vzít na závod plavky, mistrovství přesto vyhrála

10.08. 18:27

Glasgow - Plavecká šampionka Sharon van Rouwendaalová (24) z Nizozemska ve čtvrtek vyhrála na mistrovství Evropy v Glasgow závod na 10 km trochu netradičně. Pod neoprénem musela být nahá, neboť si zapomněla vzít na start plavky.

Problém při záchraně? Chlapci z thajské jeskyně neumí plavat. A nejsou zdaleka jediní

08.07. 15:48

Bangkok - Dětský fond OSN (UNICEF) už v roce 2012 uvedl, že hlavní příčinou úmrtí dětí v asijských zemích s nízkými a středními příjmy je utonutí. Děti neumírají v bazénech, ale v kontaktu s přírodní vodou a při "spontánních rizikových aktivitách". Ani 12 chlapců, které nyní záchranáři vyprošťují z…

reklama

Chlapec se v Liberci udusil v sací rouře atrakce, plavčík stanul před soudem

27.06. 12:37

Liberec - Před soudem dnes stanul bývalý plavčík, který je obžalován v souvislosti s tragickým úmrtím 14letého chlapce z 3. září 2016 v městském bazénu v Liberci. Hoch se udusil v sací rouře atrakce zvaná divoká řeka.

Opravdu se plaváním hubne?

17.11. 09:08

Plavání je nejen skvělým sportem pro ty, co hubnou, ale i pro všechny, kdo mají sedavé zaměstnání a často je bolí záda. Důležitá je ale pravidelnost a volba správného stylu.

Plavkyni na Těrlické přehradě bodl hmyz, kvůli alergii zkolabovala

30.07. 12:43

Těrlicko - Při závodě na Těrlické přehradě na Karvinsku zkolabovala osmnáctiletá plavkyně.

Mladík se opil a šel si zaplavat, v kritickém stavu skončil v nemocnici

13.07. 17:33

Brno/Praha - U Pasohlávek na Brněnsku se ve středu večer topil mladý muž pod vlivem alkoholu, do nemocnice byl převezen v kritickém stavu. V Česku se loni utopilo nejméně lidí za uplynulých deset let.

Plavání bude povinnou součástí výuky na 1. stupni, rozhodla Valachová

11.05. 16:39

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) rozhodla o tom, že od dalšího školního roku bude plavání povinnou součástí výuky na 1. stupni základních škol. Žáci během něj budou muset absolvovat alespoň 40 hodin plavání.

Výzkumníci zjišťovali podíl moči ve veřejných bazénech. A výsledky jsou opravdu znepokojivé

04.03. 11:57

Našim dětem se sice snažíme často namluvit, že nemohou čůrat ve veřejném bazénu, protože pokud to udělají, voda změní barvu a prozradí je, všichni ale víme, že je to jen mýtus. Přesto existují způsoby, jak mohou vědci zjistit, kolik moči voda v bazénu obsahuje.

Záchranáři museli v sobotu křísit dva tonoucí plavce

24.07. 10:43

Praha - Hodně napilno měli v sobotu odpoledne záchranáři z Moravskoslezského kraje. Během pouhé hodiny museli vyjíždět hned ke dvěma mužům, kteří se na různých místech začali topit. A oba museli zdravotníci oživovat.

Kurzy plavání pro děti zdarma, stát navyšuje rozpočet na sport

30.04. 10:52

Praha - Od příštího roku bude stát platit dětem kurzy plavání ve škole, a to včetně dojíždění na bazén. Ministerstvo školství tak chce motivovat děti k tomu, aby více sportovaly.

Kurzy plavání pro děti budou od příštího roku placeny státem

26.04. 11:52

Praha - Od příštího roku bude stát platit dětem kurzy plavání ve škole, a to včetně dojíždění na bazén. Ministerstvo školství tak chce motivovat děti k tomu, aby více sportovaly.

Mladá plavkyně uprchla ze Sýrie, nyní pojede na olympiádu za tým složený z uprchlíků

18.03. 17:17

Berlín - Mezinárodní olympijský výbor dnes v Berlíně představil první členku týmu složeného z uprchlíků, kteří nemohou reprezentovat svoji zemi. Jedná se o sedmnáctiletou plavkyni Yusru Mardiniovou ze Sýrie.

reklama
Fotogalerie