Články k tématu: pobřeží slonoviny

Studenti v Pobřeží slonoviny si násilím vynucují delší volno

13.12. 23:23

Abidžan - V touze po delších vánočních svátcích sáhli žáci v Pobřeží slonoviny k násilí. Terčem házení kamenů se stali učitelé i někteří studenti, hlášeno je několik zraněných.

Letadlo se při startu v Pobřeží slonoviny rozlámalo na kusy

14.10. 16:08

Abidžan - U města Abidžan v Pobřeží slonoviny se dnes zřítilo nákladní vrtulové letadlo. Zahynuli čtyři lidé a šest jich utrpělo zranění.

Češi a Italové ladí plány na pomoc migrantům v Pobřeží slonoviny

07.09. 19:09

Praha - Česko a Itálie chystají společný projekt, ve kterém by mohly pomáhat migrantům v Pobřeží slonoviny. Po je s italským premiérem Paolem Gentilonim to řekl český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

reklama

Při přestřelce v Pobřeží slonoviny zemřeli tři vojáci

15.07. 16:19

Abidžan - V kasárnách ve městě Korhogo na severu Pobřeží slonoviny se v noci na dnešek střílelo, zemřeli tři vojáci. Palba se ozývala také v hospodářské metropoli země Abidžanu.

Vzbouření vojáci v Pobřeží slonoviny obsazují města

15.05. 20:53

Abidžan - Vzbouření vojáci v Pobřeží slonoviny získali kontrolu nad významnými částmi čtyř důležitých měst - Abidžanu, Bouaké, San-Pedro a Yamoussoukro.

V Pobřeží slonoviny pokračuje vzpoura vojáků. Násilí si vyžádalo jednu oběť

15.05. 10:49

Abidžan - V Bouaké, druhém největším městě Pobřeží slonoviny, dnes vypukla střelba. Podle svědků souvisí se vzpourou vojáků.

Vzpoura v Pobřeží slonoviny: Vojáci obsadili vstupy do města, bylo slyšet střelbu

Aktualizovali jsme 6.1.2017, 18:55, 06.01. 14:52

Bouake - Ve druhém největším městě Pobřeží slonoviny Bouake vojáci v noci na dnešek odzbrojili policisty a obsadili vstupy do města. Byla slyšet střelba z ručních i těžkých zbraní. Ve městě zůstaly uzavřeny všechny obchody a školy.

VIDEO: Uprchlíci si v Pobřeží slonoviny našli obživu. Perou prádlo ve velkém

03.06. 17:38

Abidjan - Prádelna vyrostla na břehu řeky Banco, uprchlíci doufají, že tak dokážou vydělat dostatek peněz, aby se mohli vrátit domů. Praní prádla dokázali obrátit v byznys a rychle se stávají atrakcí pro návštěvníky města Abidjan, jak informuje server Al Jazeera English.

Populární africký zpěvák Papa Wemba zkolaboval na pódiu, zemřel krátce poté

24.04. 15:02

Abidžan - V noci na dnešek zemřel jeden z nejpopulárnějších afrických zpěváků Papa Wemba, bylo mu 66 let. Zkolaboval přímo na pódiu v Pobřeží slonoviny.

Teroristé zaútočili na letovisko na Pobřeží Slonoviny, zabili nejméně 14 osob

Aktualizovali jsme 13.3.2016, 20:10, 13.03. 18:22

Abidžan - Na pláži v letovisku Grand-Bassam ve státě Pobřeží Slonoviny se dnes střílelo. Zahynulo 14 civilistů a dva vojáci, oznámil tamní prezident Alassane Dramane Ouattara. Bezpečnostní síly zabily šest útočníků.

reklama
Fotogalerie