Články k tématu: Policie Rakousko

Deset neonacistických vůdců obvinila rakouská policie

14.05. 16:54

Vídeň - Státní zastupitelství ve Štýrském Hradci obvinilo deset vůdců krajně pravicové organizace Rakouské identitní hnutí (IBÖ) z podněcování nenávisti a vytvoření zločinné organizace. Před soudem se budou muset zpovídat i z poškozování majetku a vyvíjení nátlaku, oznámilo dnes zastupitelství.…

Zloději vylezli na kupoli pavilonu Vídeňské secese, ukradli několik pozlacených lístků

25.04. 16:47

Vídeň - Z kupole slavného výstavního pavilonu Vídeňské secese ukradli zloději v noci na úterý několik pozlacených lístků. Informovala o tom dnes agentura APA, podle které neznámí pachatelé na vrchol budovy z konce 19. století vylezli zřejmě po lešení. Památka se v současnosti rekonstruuje.

Zákaz zahalování obličeje v Rakousku: Policie chtěla dát pokutu pacientovi s rouškou

24.04. 10:07

Vídeň - Rakouská policie chtěla uložit pokutu 80 eur (přes 2000 Kč) muži, který na ulici nosil lékaři předepsanou zdravotní roušku. Policisté zadrženému vysvětlili, že porušil zákon zakazující úplné zahalovaní obličeje na veřejnosti a od svého záměru ustoupili až poté, co jim dotyčný ukázal své…

reklama

V Rakousku byli zadrženi čtyři muže, kteří pašovali drogy do Česka

31.03. 19:55

Linec - Rakouská policie zadržela na několika místech Horních Rakous čtyři mladé muže ve věku od 20 do 23 let. Viní je mimo jiné z toho, že do Česka propašovali a následně na velkých hudebních akcích, jako jsou třeba technopárty, prodali 7,5 kilogramu drogy speed. Takové množství se mohlo prodat za…

Afghánec zadržený kvůli pobodání lidí ve Vídni se pokusil o sebevraždu

12.03. 18:28

Vídeň – Muž, který ve Vídni nožem vážně zranil čtyři lidi, se ve vazbě pokusil o sebevraždu. Informovala o tom agentura APAS s odvoláním na rakouské ministerstvo spravedlnosti.

Rakouská policie zastavila český autobus. Převážel drogy a migranty

19.02. 16:50

Vídeň - Rakouská policie zadržela v noci na dnešek v českém autobusu 13 migrantů z Nigérie, kteří vstoupili na rakouské území nezákonně. Ve voze bylo navíc objeveno i přes pět kilo marihuany.

V Rakousku vznikne nová policejní jednotka na ochranu hranic

19.01. 15:03

Vídeň - Rakouský ministr vnitra Herbert Kickl hodlá vytvořit novou policejní "jednotku na ochranu hranic". Byla by nasazena v případě opakování situace z roku 2015, kdy po takzvané balkánské stezce přes Rakousko putovaly statisíce migrantů.

V rozestavěném Brennerském tunelu se spustil hlásič požáru, lidé se ukryli do kontejnerů

11.12. 15:22

Vídeň - V rozestavěném železničním Brennerském tunelu se dnes ráno odehrálo drama. Z dosud neznámé příčiny se spustil hlásič požáru. Panovalo všeobecné přesvědčení, že se vznítil razicí stroj.

Lékař nebo zloděj? V Rakousku se měl dopustit zločinů český zdravotník se sestrou

03.12. 12:49

Innsbruck - Rakouští policisté v severní části spolkové země Tyrolsko dopadli lékaře a zdravotní sestru z České republiky. Podezírají je z krádeže.

Český řidič vjel v tyrolsku městě do podchodu pro pěší

27.11. 11:01

Vídeň - Český řidič vjel v tyrolském městě do podchodu pro pěší. Policie mu naměřila v krvi více než 2,6 promile alkoholu, navíc neměl řidičský průkaz.

Český jeskyňář zemřel v rakouské jeskyni

31.10. 17:05

Vídeň - V noci na dnešek zahynul český badatel, který se zřítil v alpském jeskynním systému u Mariazellu. Původně se předpokládalo, že je vážně zraněný. Záchranná akce byla velmi obtížná, neboť bylo nutné rozšířit některé úzké průlezy.

Sousedský spor v Rakousku vyústil ve dvojnásobnou vraždu. Vrah je na útěku

30.10. 08:00

Štýrský Hradec (Rakousko) - Dlouholeté sousedské spory vyvrcholily včera ve štýrské obci Stiwoll na jihu Rakouska ve střelbu, po níž zemřeli dva lidé a třetí byl s vážným zraněním převezen do nemocnice.

Rvačka kvůli zákazu burek: Muslimka napadla učitelku, musela zasahovat policie

Aktualizovali jsme 13.10.2017, 23:28, 12.10. 14:33

Vídeň – Od začátku října platí v Rakousku zákaz zahalovaní, který se dotkl především muslimských žen. Tamní média v minulých dnech informovala, že policisté dodržování zákazu kontrolují přímo v ulicích. Hlášen už je také první konflikt, který nové pravidlo vyvolalo.

Migrant ze Somálska napadl manželku sekyrou. Dejte mi azyl, doklady jsem ztratil, požádal pak v Rakousku

26.09. 08:22

Vídeň – Somálský žadatel o azyl (39), který se pokusil sekyrou zabít svou manželku a který po tomto pokusu uprchl ze Švédska, byl dopaden. Podle rakouských médií byl zadržen ve Vídni.

Policie v Rakousku zadržela Čecha, který měl osahávat dívky

17.08. 13:05

Vídeň - V Rakousku byl zadržen Čech (36). Podle policie je podezřelý, že ve stanicích vídeňského metra sexuálně obtěžoval dvě mladé ženy.

V rakouských horách zahynul český turista

30.07. 19:13

Vídeň - V rakouských horách dnes zahynul 71letý český turista. Zřítil se při výstupu v pohoří Mieminger na západě Rakouska a při pádu utrpěl smrtelná zranění.

Rakouská policie zasahovala proti skupině agresivních českých fotbalových fanoušků

16.07. 12:41

Vídeň - Skupina 14 českých fotbalových fanoušků se v sobotu večer dopustila výtržnosti na čerpací stanici v Tyrolsku. Incident se stal na dálnici A 12 východně od Innsbrucku. V Rakousku také havaroval Čech, zraněním podlehl.

Zmanipulovali albánští fotbalisté zápas? Rakouská policie má podezření

10.07. 21:53

Vídeň – Rakouská policie má podezření, že fotbalisté albánského mistra FK Kukësi se během přípravy v Rakousku zmanipulovali zápas s Dynamem Moskva. 

Tuniský migrant v Rakousku zavraždil párek seniorů, prý kvůli jejich napojení na antiimigrační stranu

06.07. 18:46

Linec – Rakouská policie zadržela tuniského migranta (54), kterého viní z dvojnásobné a obzvláště brutální vraždy staršího manželského páru. Muž podle vyšetřovatelů nejprve uškrtil ženu (85), na jejího manžela (87) pak vytáhl nůž a hůl. Následně zapálil kuchyni v bytě, kde k činu došlo. Informoval…

Při nehodě v Rakousku byli vážně zraněni tři Češi

05.07. 15:05

Videň - Na silnici v rakouských Korutanech zřejmě vlivem mikrospánku přejel český řidič do protisměru, kde se čelně srazil s italskou dodávkou. Zranění utrpěli čtyři lidé, z toho tři Češi.

Rakouská policie zadržela dvojici s drogami. Prodávat je chtěli v Česku

27.05. 15:18

Vídeň - Rakouská policie zadržela v pátek ve Vídni dva mladé lidi s množstvím různých drog. Se zásilkou směřovali do České republiky, kde je chtěli prodat.

Průšvih rakouské policie: Lupič využil nepozornosti u soudu a utekl oknem

19.05. 16:45

Innsbruck - Přímo z okna justiční budovy v tyrolské metropoli dnes po vynesení verdiktu vyskočil čerstvý odsouzenec a pokusil se zmizet v ulicích historického centra města. Svobody si dlouho neužíval.

Rakouská policie zadržela pět podezřelých z terorismu

06.03. 19:54

St. Pölten (Rakousko) - Speciální zásahová jednotka Cobra rakouské policie zatkla dnes v dolnorakouské metropoli St. Pöltenu pět osob podezřelých z teroristických aktivit.

Rakouská policie před razií našla stopy výbušniny u islamisty

24.02. 21:05

Vídeň - Rakouská policie objevila před lednovými raziemi proti islamistům ve Vídni a ve Štýrském Hradci stopy TNT na klice bytových dveří jednoho z podezřelých.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace