Články k tématu: politika

Kuba zná jméno nového prezidenta, vláda Castrů skončila

18.04. 18:58

Havana - Novým prezidentem (předsedou státní rady) Kuby by se měl stát dosavadní viceprezident Miguel Díaz-Canel. Formálně to dnes navrhli kubánští poslanci. Pozorovateli již dříve favorizovaný Díaz-Canel by nahradil Raúla Castra, který spolu s bratrem Fidelem reprezentoval komunistický karibský…

Drucker byl slovenským ministrem jen tři týdny, nyní rezignuje

16.04. 16:43

Bratislava - Nový slovenský ministr vnitra Tomáš Drucker dnes před novináři oznámil, že podá demisi. Nemyslí si totiž, že by bylo správné odvolat policejního prezidenta Tibora Gašpara, jak žádají demonstranti, kteří se domáhají změn po dosud neobjasněné vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky…

Češi chtějí rozhodovat o místních problémech, mezinárodní smlouvy by ale nechali na politicích, ukazuje průzkum

14.03. 15:50

Praha - V únorovém šetření položilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) dvě sady otázek týkajících se jednak zájmu občanů o politiku a jednak názoru na podíl politiků a občanů na rozhodování. Téměř polovina Čechů se obecně o politiku zajímá (velmi 6 %, spíše 41 %) a tato míra zájmu je v…

reklama

Přijedou znovu tanky? Rok 1968 se letos může zopakovat

Aktualizovali jsme 24.2.2018, 22:05, 24.02. 16:07

V roce 1968 proběhla v celém západním prostoru včetně tehdejšího Československa série kulturních revolucí. Zvláště mladí lidé protestovali proti způsobu života svých rodičů a požadovali po politích prosazování hodnot míru, otevřenosti a diverzity. O 50 let může znovu nastat nová revoluce, tvrdí…

Překvapení v ČSSD: O post předsedy chce bojovat další muž, kolegům poslal ostrý dopis

17.02. 15:05

Praha - Vědělo se, že o předsednickou pozici v ČSSD bude na nedělním sjezdu usilovat rekordní počet kandidátů. Dnes se navíc na poslední chvíli objevil další a zcela nečekaný uchazeč o post předsedy strany a svým spolustraníkům rovnou rozeslal velmi ostrý dopis.

V ČSSD je dusno: Někomu pěkně cákají nervy, tvrdí Hašek

09.02. 20:21

Praha - Michal Hašek je sice na dovolené, ale dnes mu to dle jeho slov nedalo a musí se vyjádřit k aktuálním tématům. Pořádně ho naštvala některá česká média a jistí představitelé ČSSD. Co se Haškovi nelíbí?

Jak vnímají Češi politickou situaci? Průzkum nabízí zajímavá čísla

09.02. 16:37

Praha - V lednovém šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnotili občané České republiky vývoj situace ve vybraných oblastech veřejného života během roku 2017. Nejčastěji jako zhoršenou lidé vnímají politickou situaci v ČR, kde více než polovina dotázaných (52 %) uvedla negativní…

Zimola píše kolegům z ČSSD: Jsme ve stadiu klinické smrti, byli jsme už jenom směšní

07.02. 08:14

Praha - Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola chce být předsedou ČSSD. Sjezd sociálních demokratů se rychle blíží, a tak se bývalý jihočeský hejtman na své spolustraníky obrátil dopisem. Co v něm píše?

Česko mohlo vypadat úplně jinak. Jak málem došlo ke svržení Přemyslovců?

25.01. 15:43

Během 13. století dosáhl Přemyslovský rod svého vrcholu. Moc a sláva českých zemí se šířila po celé Evropě společně se jménem Přemysla Otakara II. Na vzestupu byl jak vliv českého panovníka v zahraničí, tak vnější vliv na domácí stavitelství, umění, zakládání hradů a měst. Ovšem takovýto výrazný…

Politolog radí: Co jsou fake news a jak je poznat?

21.01. 14:01

Praha - Podle Miloše Gregora, jednoho z autorů publikace Nejlepší kniha o fake news, není šíření dezinformací nic nového, protože už to aplikovali obyvatelé antického Řecka. Nové je to v tom, že se to šíří v médiích a mezi politiky.

Musíme hlasitě ozvat! Halík, Horáček či Pithart podpořili iniciativu „Mantinely demokracie

18.01. 11:28

Praha – Známé osobnosti českého veřejného života podpořily iniciativu „Mantinely demokracie“. Ta přináší „19 zásad odpovědné demokratické vlády“, kterými by se podle nich měli čeští politici řídit.

Doplatíme na německou politickou krizi? Brusel má obavy, že by se EU mohla rozpadnout

04.12. 09:54

Berlín/Brusel - Současná krize není jen tragédií pro Němce, zasáhnout by to mohlo celou Evropu. Německé zastaralé demokracii by mohlo pomoci trochu dobře myšleného zemětřesení, což je přesně to, co se děje od celonárodního hlasování ze září. Němci opět mluví o politice a hájí politické rozdíly. To…

Kambodža se přibližuje diktatuře. Soud rozpustil největší opoziční stranu

16.11. 16:41

Phnompenh - Kambodžská národní strana záchrany (CNRP), která je největší opoziční stranou v zemi, má být dle nejvyššího soudu rozpuštěna. Premiér Hun Sen, který se drží u moci už 32 let, se tak několik měsíců před parlamentními volbami zbavil nebezpečné konkurence.

Klus komentuje volby: Myslím, že je čas vyjít do ulic

25.10. 10:37

Praha - Zpěvák Tomáš Klus patří k těm umělcům, kteří se čas od času vyjadřují k politickým otázkám. V minulosti se netajil tím, že mezi jeho politické favority nepatří prezident Miloš Zeman ani šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Hlásí se Češi k pravici, nebo k levici? Průzkum ukázal, s kým více sympatizujeme

11.08. 19:11

Praha – Češi se hlásí spíše k pravici než k levici. Víc než občanů se hlásí k pravé části politického spektra. Naopak sympatie se stranami nalevo od středu vyjadřuje necelých 27 procent lidí. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Lidé jsou frustrovaní, při pohledu do budoucna cítí velkou nejistotu a strach, varuje Táňa Fischerová

05.06. 09:50

Praha - Podle předsedkyně Českého helsinského výboru (ČHV) Táni Fischerové by se každý člověk měl snažit udělat něco navíc a pomáhat s tím, aby se společnost měnila k lepšímu. Situace v Česku, zejména při srovnání se státy bývalého Sovětského svazu, je podle ní poměrně dobrá. Ovšem jen na první…

Šaráda Zemana a Sobotky posílí znechucení z politiky, varuje odborník

04.05. 21:31

Praha - Dnešní slovní přestřelka premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a prezidenta Miloše Zemana kvůli vládní demisi může podle sociologa a politologa Daniela Kunštáta posílit znechucení české veřejnosti z politiky.

Australský poslanec chce vytvořit politický státní svátek

21.04. 19:04

Canberra - Australský poslanec Andrew Leigh chce začlenit voliče do politického procesu. Navrhuje, aby před významnými volbami byl vyhlášen státní svátek s názvem Diskusní den.

Největší světová demokracie je v rozkladu? Problémy jsou úplně všude, varuje expert

06.04. 12:57

Nové Dillí - Indický expert na právo a finance Riju Agrawal tvrdí, že situace v Indii není zdaleka tak skvělá, jak její představitelé tvrdí. Země, který se ráda prezentuje jako „největší světová demokracie“, podle jeho slov ustrnula v minulosti a ani zdaleka nevypadá jako stát, který buduje…

Babiš chce plošně snížit daně a kandidovat z posledního místa

25.02. 12:30

Praha - Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) na sněmu hnutí ANO útočil na ostatní politické strany, podle něj nevědí nic o problémech ostatních lidí a jen se snaží udržet moc a peníze. Chce také zaměstnancům s příjmem do 113.000 korun snížit daně, u ostatních mají zůstat stejné jako nyní.

Co chystá ČSSD? Staví na svobodě a solidaritě

11.02. 17:33

Praha - Návrh dlouhodobého programu ČSSD získal dnes podporu stranického ústředního výkonného výboru, schvalovat jej bude po konečných úpravách sjezd.

Konec Kim Čong-una? Místním elitám došla trpělivost. Zasáhne KLDR revoluce?

09.02. 05:55

Pchjongjang - Severokorejské elity vyjadřují svou nespokojenost vůči mladému vůdci Kim Čong-unovi a jeho vládě s tím, jak stále více informací z vnějšího světa prosakuje do této izolované země. Uvedl to bývalý severokorejský náměstek velvyslance v Londýně.

Česko bude na úrovni Německa? TOP 09 představila dlouhodobou vizi

29.01. 12:48

Praha - TOP 09 chce do roku 2030 zvýšit životní úroveň Čechů, snížit zdanění práce a zavést v zemi společnou evropskou měnu. Je to součást střednědobé strategie Vize 2030, kterou dnes TOP 09 v Praze zveřejnila.

Konec SZ. Strana zelených zavedla novou zkratku

21.01. 14:14

Hradec Králové - Strana zelených se na svém dnešním sjezdu v Hradci Kárlové rozhodla, že změní své zkrácené označení. Místo SZ tak partaj bude nazývána jen jako "Zelení".

reklama
Fotogalerie