Články k tématu: politika

Doplatíme na německou politickou krizi? Brusel má obavy, že by se EU mohla rozpadnout

04.12. 09:54

Berlín/Brusel - Současná krize není jen tragédií pro Němce, zasáhnout by to mohlo celou Evropu. Německé zastaralé demokracii by mohlo pomoci trochu dobře myšleného zemětřesení, což je přesně to, co se děje od celonárodního hlasování ze září. Němci opět mluví o politice a hájí politické rozdíly. To…

Kambodža se přibližuje diktatuře. Soud rozpustil největší opoziční stranu

16.11. 16:41

Phnompenh - Kambodžská národní strana záchrany (CNRP), která je největší opoziční stranou v zemi, má být dle nejvyššího soudu rozpuštěna. Premiér Hun Sen, který se drží u moci už 32 let, se tak několik měsíců před parlamentními volbami zbavil nebezpečné konkurence.

Klus komentuje volby: Myslím, že je čas vyjít do ulic

25.10. 10:37

Praha - Zpěvák Tomáš Klus patří k těm umělcům, kteří se čas od času vyjadřují k politickým otázkám. V minulosti se netajil tím, že mezi jeho politické favority nepatří prezident Miloš Zeman ani šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

reklama

Hlásí se Češi k pravici, nebo k levici? Průzkum ukázal, s kým více sympatizujeme

11.08. 19:11

Praha – Češi se hlásí spíše k pravici než k levici. Víc než občanů se hlásí k pravé části politického spektra. Naopak sympatie se stranami nalevo od středu vyjadřuje necelých 27 procent lidí. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Lidé jsou frustrovaní, při pohledu do budoucna cítí velkou nejistotu a strach, varuje Táňa Fischerová

05.06. 09:50

Praha - Podle předsedkyně Českého helsinského výboru (ČHV) Táni Fischerové by se každý člověk měl snažit udělat něco navíc a pomáhat s tím, aby se společnost měnila k lepšímu. Situace v Česku, zejména při srovnání se státy bývalého Sovětského svazu, je podle ní poměrně dobrá. Ovšem jen na první…

Šaráda Zemana a Sobotky posílí znechucení z politiky, varuje odborník

04.05. 21:31

Praha - Dnešní slovní přestřelka premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a prezidenta Miloše Zemana kvůli vládní demisi může podle sociologa a politologa Daniela Kunštáta posílit znechucení české veřejnosti z politiky.

Australský poslanec chce vytvořit politický státní svátek

21.04. 19:04

Canberra - Australský poslanec Andrew Leigh chce začlenit voliče do politického procesu. Navrhuje, aby před významnými volbami byl vyhlášen státní svátek s názvem Diskusní den.

Největší světová demokracie je v rozkladu? Problémy jsou úplně všude, varuje expert

06.04. 12:57

Nové Dillí - Indický expert na právo a finance Riju Agrawal tvrdí, že situace v Indii není zdaleka tak skvělá, jak její představitelé tvrdí. Země, který se ráda prezentuje jako „největší světová demokracie“, podle jeho slov ustrnula v minulosti a ani zdaleka nevypadá jako stát, který buduje…

Babiš chce plošně snížit daně a kandidovat z posledního místa

25.02. 12:30

Praha - Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) na sněmu hnutí ANO útočil na ostatní politické strany, podle něj nevědí nic o problémech ostatních lidí a jen se snaží udržet moc a peníze. Chce také zaměstnancům s příjmem do 113.000 korun snížit daně, u ostatních mají zůstat stejné jako nyní.

Co chystá ČSSD? Staví na svobodě a solidaritě

11.02. 17:33

Praha - Návrh dlouhodobého programu ČSSD získal dnes podporu stranického ústředního výkonného výboru, schvalovat jej bude po konečných úpravách sjezd.

Konec Kim Čong-una? Místním elitám došla trpělivost. Zasáhne KLDR revoluce?

09.02. 05:55

Pchjongjang - Severokorejské elity vyjadřují svou nespokojenost vůči mladému vůdci Kim Čong-unovi a jeho vládě s tím, jak stále více informací z vnějšího světa prosakuje do této izolované země. Uvedl to bývalý severokorejský náměstek velvyslance v Londýně.

Česko bude na úrovni Německa? TOP 09 představila dlouhodobou vizi

29.01. 12:48

Praha - TOP 09 chce do roku 2030 zvýšit životní úroveň Čechů, snížit zdanění práce a zavést v zemi společnou evropskou měnu. Je to součást střednědobé strategie Vize 2030, kterou dnes TOP 09 v Praze zveřejnila.

Konec SZ. Strana zelených zavedla novou zkratku

21.01. 14:14

Hradec Králové - Strana zelených se na svém dnešním sjezdu v Hradci Kárlové rozhodla, že změní své zkrácené označení. Místo SZ tak partaj bude nazývána jen jako "Zelení".

Sněmovna přehlasovala Zemanovo veto a potvrdila "lex Babiš"

12.01. 07:15

Praha - Sněmovna potvrdila takzvaný lex Babiš, podle kterého by firmy ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše přišly o možnost ucházet se o nenárokové dotace, o veřejné zakázky a o investiční pobídky. Dolní komora dnes po poměrně vypjaté diskusi přehlasovala veto prezidenta Miloše…

Konec pravice a levice? Politolog o proměnách společnosti

04.01. 10:39

Praha - Politolog Petr Robejšek tvrdí, že dělení politiky na pravici a levici už dávno nefunguje. Klasické ideologie prý dohospodařily a nyní vítězí ti, kteří reagují na to, co se děje ve společnosti.

Lidé vstupují do politiky jen pro vlastní prospěch, o společnost se nestarají, zlobí se Češi

05.12. 12:32

Praha - V zářijové anketě se Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) dotazovalo veřejnosti na to, proč lidé vstupují do politických stran a účastní se jejich aktivit a jaké důvody pro případný vstup do politické strany občané považují za správné. Obyvatelé se ve větší míře přiklánějí k vnímání…

Preferenční hlasy ženám uškodily, tvrdí Fórum 50%

09.10. 13:39

Praha - Preferenční hlasy v letošních krajských volbách ženám neprospěly. Bez nich by v zastupitelstvech krajů zasedlo 149 žen, tak získalo mandát jen 137 žen. Vyplývá to z analýzy společnosti Fórum 50%.

Politolog prozradil, co rozhoduje o vzniku koalice

09.10. 13:39

Brno - Klíčovým ukazatelem k vytvoření koalice v Jihomoravském kraji nebude ideová blízkost stran, ale personální vazby, míní politolog Michal Pink.

Soudci se musejí k politice a volbám vyjadřovat obezřetně, varuje ÚS

13.09. 17:05

Brno - Soudci se musejí k politice a volbám vyjadřovat obezřetně, váže je povinnost zdrženlivosti. Ústavní soud (ÚS) dnes proto zamítl stížnost Kamila Kydalky z Městského soudu v Praze, jenž podle kárného senátu chyboval, když aktivně vstoupil do debat kolem voleb v Mnichovicích u Prahy. Podle ÚS…

Novináři natočili poslance, pořádně ho zesměšnili +VIDEO

04.08. 16:45

Kyjev – Ukrajinským parlamentem otřásl skandál. Jeden z politiků byl při projednávání zákona nachytán novináři při prohlížení pornografického materiálu. Zprávy o nemístném chování přinesla ukrajinská internetová televize Golos Naroda.

Nezávislá policie? Jermanová otevřeně o sporu o reorganizaci

13.07. 09:40

Praha - Hostem pořadu Vaše téma byla v úterý místopředsedkyně Poslanecké sněmovny a hnutí ANO Jaroslava Jermanová. Zabývala se aktuálními tématy, mezi které patří například sporná reorganizace policie nebo kandidatura Jermanové na post hejtmanky Středočeského kraje.

Rozdíl mezi dobrým a špatným ministrem? Výsledeky se mohou dostavit až za několik let, říká novinářka

24.05. 14:50

Londýn - O tom, zda vláda dělá dobré či špatné kroky se velmi často debatuje, avšak poznat, zda je někdo dobrým ministrem není podle britské novinářky Isabely Hardmanové vždy jednoduché a mnohdy trvá roky, než se to ukáže.

Průzkum: Fandíte levici, nebo pravici? Češi odpovídali

17.05. 14:08

Praha - V rámci dubnového šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) položilo otázku, která na jedenáctibodové škále s body 1 až 5 reprezentujícími levou část spektra, s bodem 6 představujícím střed a body 7 až 11 zastupujícím pravou stranu, sleduje levopravou politickou orientaci: „V…

Oblíbený ukrajinský politik odmítá jít do vlády. Porošenkovy představitele kritizuje

13.05. 14:26

Lvov - Starosta ukrajinského města Lvov, Andrij Sadovyj (47), patří v zemi podle průzkumů k nejoblíbenějším politikům. Mnohokrát jej již zvali do Kyjeva, aby jej povýšili a on tak posílil vládu. On to rázně odmítá a často přední představitele Porošenkovy vlády kritizuje.

reklama
Fotogalerie