Články k tématu: politika

Konec SZ. Strana zelených zavedla novou zkratku

21.01. 14:14

Hradec Králové - Strana zelených se na svém dnešním sjezdu v Hradci Kárlové rozhodla, že změní své zkrácené označení. Místo SZ tak partaj bude nazývána jen jako "Zelení".

Sněmovna přehlasovala Zemanovo veto a potvrdila "lex Babiš"

12.01. 07:15

Praha - Sněmovna potvrdila takzvaný lex Babiš, podle kterého by firmy ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše přišly o možnost ucházet se o nenárokové dotace, o veřejné zakázky a o investiční pobídky. Dolní komora dnes po poměrně vypjaté diskusi přehlasovala veto prezidenta Miloše…

Konec pravice a levice? Politolog o proměnách společnosti

04.01. 10:39

Praha - Politolog Petr Robejšek tvrdí, že dělení politiky na pravici a levici už dávno nefunguje. Klasické ideologie prý dohospodařily a nyní vítězí ti, kteří reagují na to, co se děje ve společnosti.

reklama

Lidé vstupují do politiky jen pro vlastní prospěch, o společnost se nestarají, zlobí se Češi

05.12. 12:32

Praha - V zářijové anketě se Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) dotazovalo veřejnosti na to, proč lidé vstupují do politických stran a účastní se jejich aktivit a jaké důvody pro případný vstup do politické strany občané považují za správné. Obyvatelé se ve větší míře přiklánějí k vnímání…

Preferenční hlasy ženám uškodily, tvrdí Fórum 50%

09.10. 13:39

Praha - Preferenční hlasy v letošních krajských volbách ženám neprospěly. Bez nich by v zastupitelstvech krajů zasedlo 149 žen, tak získalo mandát jen 137 žen. Vyplývá to z analýzy společnosti Fórum 50%.

Politolog prozradil, co rozhoduje o vzniku koalice

09.10. 13:39

Brno - Klíčovým ukazatelem k vytvoření koalice v Jihomoravském kraji nebude ideová blízkost stran, ale personální vazby, míní politolog Michal Pink.

Soudci se musejí k politice a volbám vyjadřovat obezřetně, varuje ÚS

13.09. 17:05

Brno - Soudci se musejí k politice a volbám vyjadřovat obezřetně, váže je povinnost zdrženlivosti. Ústavní soud (ÚS) dnes proto zamítl stížnost Kamila Kydalky z Městského soudu v Praze, jenž podle kárného senátu chyboval, když aktivně vstoupil do debat kolem voleb v Mnichovicích u Prahy. Podle ÚS…

Novináři natočili poslance, pořádně ho zesměšnili +VIDEO

04.08. 16:45

Kyjev – Ukrajinským parlamentem otřásl skandál. Jeden z politiků byl při projednávání zákona nachytán novináři při prohlížení pornografického materiálu. Zprávy o nemístném chování přinesla ukrajinská internetová televize Golos Naroda.

Nezávislá policie? Jermanová otevřeně o sporu o reorganizaci

13.07. 09:40

Praha - Hostem pořadu Vaše téma byla v úterý místopředsedkyně Poslanecké sněmovny a hnutí ANO Jaroslava Jermanová. Zabývala se aktuálními tématy, mezi které patří například sporná reorganizace policie nebo kandidatura Jermanové na post hejtmanky Středočeského kraje.

Rozdíl mezi dobrým a špatným ministrem? Výsledeky se mohou dostavit až za několik let, říká novinářka

24.05. 14:50

Londýn - O tom, zda vláda dělá dobré či špatné kroky se velmi často debatuje, avšak poznat, zda je někdo dobrým ministrem není podle britské novinářky Isabely Hardmanové vždy jednoduché a mnohdy trvá roky, než se to ukáže.

Průzkum: Fandíte levici, nebo pravici? Češi odpovídali

17.05. 14:08

Praha - V rámci dubnového šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) položilo otázku, která na jedenáctibodové škále s body 1 až 5 reprezentujícími levou část spektra, s bodem 6 představujícím střed a body 7 až 11 zastupujícím pravou stranu, sleduje levopravou politickou orientaci: „V…

Oblíbený ukrajinský politik odmítá jít do vlády. Porošenkovy představitele kritizuje

13.05. 14:26

Lvov - Starosta ukrajinského města Lvov, Andrij Sadovyj (47), patří v zemi podle průzkumů k nejoblíbenějším politikům. Mnohokrát jej již zvali do Kyjeva, aby jej povýšili a on tak posílil vládu. On to rázně odmítá a často přední představitele Porošenkovy vlády kritizuje.

Budoucnost Německa v rukou strany AfD. Jaké jsou vyhlídky?

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 17:44, 27.04. 15:56

Berlín – Německá strana Alternativa pro Německo (AfD – Alternative für Deutschland) překvapila celou Evropu, když v březnových volbách porazila CDU (Křesťanskodemokratickou unii) Angely Merkelové. Bruselský týdeník Poolitico Europe nahlédl do pozadí a struktury této politické strany.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie