Články k tématu: portugalsko

Počet obětí koronaviru v Itálii roste, nákaza se šíří do Latinské Ameriky

02.03. 15:55

V severoitalské Lombardii, kde bylo z Itálie potvrzeno nejvíce nakažených novým koronavirem, zemřelo už 31 infikovaných, čímž se zvýšil počet obětí v Itálii na nejméně 41. Uvedla to dnes místní média s odvoláním na lombardskou regionální vládu. I ta musí nyní podstoupit testy poté, co se nákaza…

Portugalsko umožní eutanazii a asistovanou sebevraždu

20.02. 21:55

Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou sebevraždu u smrtelně nemocných pacientů. Informovala o tom agentura AFP, podle které se závěrečné hlasování očekává do začátku léta. Zda zákony vstoupí poté brzy v platnost, není ale jasné. Výhrady k nim…

Záchrana před koronavirem: Pro Evropany letí do Číny obří airbus

30.01. 16:41

Evropské země chystají kvůli novému koronaviru společnou evakuaci svých občanů z Číny. Z Portugalska odstartoval obří airbus A380, který by měl v Číně vyzvednout na 350 lidí z různých evropských zemí. Dnes o tom informovala agentura AP. Zájem o evakuaci má také pět Čechů.

reklama

Vteřiny před tragédií na Madeiře: Řidič autobusu zoufale brzdil, téměř všichni turisté z něj vypadli

Aktualizovali jsme 19.4.2019, 16:55, 19.04. 16:48

Příčiny středeční tragické nehody autobusu na Madeiře se stále ještě vyšetřují, podle svědků události však mohlo jít o selhání brzd, napsala dnes agentura DPA. Neštěstí si vyžádalo 29 obětí na životech, zřejmě většinou německých turistů, a dalších 27 lidí utrpělo zranění, z nichž 16 je stále v…

Tragédie na Madeiře: Autobus s turisty havaroval. Jsou až tři desítky obětí

Aktualizovali jsme 18.4.2019, 00:18, 17.04. 21:50

Při nehodě turistického autobusu na portugalském ostrově Madeira zahynulo dnes večer 28 lidí. Oběťmi jsou zřejmě němečtí turisté. Informovala o tom místní média s odvoláním na úřady. Příčinu nehody vyšetřuje policie. České ministerstvo zahraničí nemá informace o tom, že by v autobuse byli čeští…

Portugalsko zasáhla bouře Leslie, ničila co jí přišlo do cesty

14.10. 10:35

Polámané stromy a statisíce domácností bez elektřiny za sebou zanechala bouře Leslie, která se v noci přehnala přes Portugalsko. Vítr dosahoval rychlosti až 176 kilometrů v hodině, informovala agentura AFP. Šlo zřejmě o nejsilnější bouři z Atlantiku, jaká zasáhla Portugalsko od poloviny 19. století.

V Portugalsku našli tělo Čecha, který zmizel v moři

01.09. 14:06

Lisabon - Portugalští záchranáři dnes našli tělo Čecha, který v pátek zmizel při koupání v moři na ostrově Madeira. Informaci listu Correio da Manha o úmrtí českého občana ČTK potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová.

141 migrantů z lodě Aquarius si rozdělí pět zemí EU

14.08. 19:53

Madrid - Francii, Německo, Španělsko, Portugalsko a Lucembursko si rozdělí 141 migrantů, kteří jsou od pátku na palubě záchranářské lodi Aquarius. Plavidlo bude moci zakotvit na Maltě.

Smutek a melancholie? Jedna země si v něm libuje, lidé si raději ani nepřejí "dobrý den"

11.08. 13:04

Je těžké si nepovšimnout typické portugalské melancholie. Odráží se nejen na tvářích tamních obyvatel, ale je znatelná například i ve výrazech soch na lisabonských náměstích. Je to tak, Portugalsko je smutná země.

Uhasit lesy na jihu Portugalska potrvá několik dnů, hoří i v sousedním Španělsku

08.08. 21:48

Lisabon/Madrid - Uhasit lesní požár v turistickém regionu Algarve na jihu Portugalska potrvá ještě několik dní, řekl dnes portugalský premiér António Costa.Premiér v televizním vystoupení konstatoval, že během minulého týdne bylo po celé zemi uhašeno přes 500 požárů. Vláda kvůli požáru ocitla pod…

Požáry už trápí i Španělsko. Vlna veder se v pátek opět vrátí

07.08. 14:21

Madrid/Lisabon - Dnes mají být teploty na Pyrenejském poloostrově nižší než v předchozích dnech, ale už v pátek by měly opět růst. Horka a sucho ztěžují hašení požáru na jihu Portugalska, který od pátku zničil už na 15.000 hektarů.

Jih Portugalska sužuje lesní požár. Některé hotely musely být evakuovány

06.08. 17:00

Lisabon - Na jihu Portugalska se dál šíří lesní požár, který vypukl v pátek v turisty oblíbeném regionu Algarve. Zranění utrpělo 25 lidí a evakuováni byli hosté nejméně ze dvou hotelů.

V Portugalsku padají rekordy, naměřili přes 45 stupňů

04.08. 16:02

Lisabon/Madrid - Na několika místech Portugalska zaznamenali ve čtvrtek lokální teplotní rekordy, nejvyšší byla teplota v centrální části země, kde u města Abrantes naměřili 45,2 stupně Celsia.

Portugalsko zasáhl lesní požár, s ohněm bojuje 400 hasičů

03.08. 22:21

Lisabon - Na 400 hasičů bojuje s lesním požárem, který se dnes rozhořel v turistickém regionu na jihu Portugalska.

Teploty mají atakovat 50 stupňů. Evropu čeká peklo, úřady radí lidem nevycházet

Aktualizovali jsme 1.8.2018, 22:44, 01.08. 14:39

Madrid - Dnes má být na řadě míst Pyrenejského poloostrova přes 40 stupňů Celsia, oznámili meteorologové. Britský tisk dokonce varuje turisty, že v následujících dnech by se teploty ve Španělsku a Portugalsku mohly dostat až na 48 stupňů Celsia.

Jedna evropská země překvapila. O migranty stojí a vítá je

Aktualizovali jsme 29.6.2018, 22:13, 29.06. 18:56

Ženeva/Lisabon - Portugalsko má zájem o imigranty, aby zastavilo úbytek obyvatelstva. Informovala o tom dnes agentura AFP, která upozornila, že Portugalsko se v pohledu na migraci liší od většiny evropských států, které si přejí příliv uprchlíků omezit. Dnes byl shodou okolností Portugalec Antonio…

Portugalský umělec upozorňuje na znečištění prostředí, vytváří sochy zvířat z odpadků

28.05. 10:00

Lisabon - Klece, trubky a děravé plastikové popelnice se vrství v lisabonském ateliéru umělce Bordalo II, který vytváří z těchto hor odpadků sochy nevídaných zvířat a zároveň upozorňuje na znečištění životního prostředí. Mýval ze starých pneumatik na podstavci čtyři metry vysokém, nárazník a…

Fanoušci napadli fotbalisty Sportingu Lisabon

15.05. 22:26

Lisabon - Zhruba padesát maskovaných fanoušků vtrhlo do tréninkového centra Sportingu Lisabon a napadlo fotbalisty a realizační tým. Nejvážněji útok naštvaných příznivců odnesl nizozemský útočník Bas Dost, jenž utrpěl dvě tržné rány na hlavě.

Číňané masivně investují do portugalské energetiky

12.05. 17:18

LIsabon - Čínská státní firma China Three Gorges (CTG) nabídla 10,8 miliardy dolarů (skoro 231 miliard Kč) za zbylý podíl v portugalské energetické firmě EDP. Uvedla to ve svém pozdním pátečním sdělení v Lisabonu. V případě úspěchu by získala kontrolu nad největším producentem a distributorem…

Portugalsko: Prezident vetoval zákon, který nezletilým dovoloval volně měnit pohlaví

10.05. 14:22

Lisabon - Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa vetoval zákon usnadňující změnu pohlaví bez předchozího doporučení lékařů. Vadilo mu, že by k chirurgickému zákroku mohli volně i nezletilí, u nichž považuje zachování lékařského dohledu za "rozumné".

"Pokutová stávka"? Portugalští policisté bojují za vyšší platy netradičním způsobem

07.03. 09:25

Lisabon - Průzkum mezi portugalskými policisty zjišťoval, proč loni v zemi klesl počet pokut za dopravní přestupky o 55 procent. Důvodem nebyl soucit s řidiči, ale "pokutová stávka", jejímž cílem je prosadit zvýšení policejních platů.

Po požáru v Portugalsku nejméně osm mrtvých

14.01. 09:54

Lisabon - Nejméně osm mrtvých a desítky zraněných si vyžádal v sobotu večer výbuch plynu a následný požár v zábavním klubu v severním Portugalsku.

Extrémní počasí: Jih Evropy trápí nedostatek vody, Itálie zažila nejsušší rok za více než dvě stě let

04.12. 21:47

Řím/Madrid - Do italské historie se letošní rok zapíše jako nejsušší od roku 1800. Informovala o tom dnes agentura ANSA s odvoláním na národní výzkumnou radu (CNR).

Soud v Portugalsku řeší rozsudek odkazující na bibli. Legitimizuje násilí na ženách, varují kritici

26.10. 22:11

Lisabon – Portugalský nejvyšší správní soud se dnes rozhodl zabývat případem nedávného mírného soudního rozsudku, který odkazuje na bibli. Podle kritiků verdikt přehlíží, že se podvedený muž dopustil těžkého ublížení na zdraví své nevěrné manželky. 

reklama
Fotogalerie