Články k tématu: portugalsko

Portugalský prezident je za hrdinu. Během dovolené zachránil v moři dvě ženy

17.08. 08:32

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa o víkendu pomohl zachránit dvě mladé ženy, které v moři spadly z převrhnuté kánoe. Informoval o tom deník La Vanguardia. Incident se stal v jihoportugalském regionu Algarve, kam jedenasedmdesátiletý prezident přijel strávit část dovolené.

V Portugalsku havaroval vysokorychlostní vlak. Dva mrtví, 37 zraněných

31.07. 19:50

Při havárii vysokorychlostního vlaku poblíž portugalského města Coimbra dnes zemřeli nejméně dva lidé a dalších 37 osob utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters. Podle portugalských médií se vlak s 212 pasažéry během cesty mezi Lisabonem a Bragou střetl s údržbovým vozidlem a vykolejil.

Počet obětí koronaviru v Itálii roste, nákaza se šíří do Latinské Ameriky

02.03. 15:55

V severoitalské Lombardii, kde bylo z Itálie potvrzeno nejvíce nakažených novým koronavirem, zemřelo už 31 infikovaných, čímž se zvýšil počet obětí v Itálii na nejméně 41. Uvedla to dnes místní média s odvoláním na lombardskou regionální vládu. I ta musí nyní podstoupit testy poté, co se nákaza…

reklama

Portugalsko umožní eutanazii a asistovanou sebevraždu

20.02. 21:55

Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou sebevraždu u smrtelně nemocných pacientů. Informovala o tom agentura AFP, podle které se závěrečné hlasování očekává do začátku léta. Zda zákony vstoupí poté brzy v platnost, není ale jasné. Výhrady k nim…

Záchrana před koronavirem: Pro Evropany letí do Číny obří airbus

30.01. 16:41

Evropské země chystají kvůli novému koronaviru společnou evakuaci svých občanů z Číny. Z Portugalska odstartoval obří airbus A380, který by měl v Číně vyzvednout na 350 lidí z různých evropských zemí. Dnes o tom informovala agentura AP. Zájem o evakuaci má také pět Čechů.

Vteřiny před tragédií na Madeiře: Řidič autobusu zoufale brzdil, téměř všichni turisté z něj vypadli

Aktualizovali jsme 19.4.2019, 16:55, 19.04. 16:48

Příčiny středeční tragické nehody autobusu na Madeiře se stále ještě vyšetřují, podle svědků události však mohlo jít o selhání brzd, napsala dnes agentura DPA. Neštěstí si vyžádalo 29 obětí na životech, zřejmě většinou německých turistů, a dalších 27 lidí utrpělo zranění, z nichž 16 je stále v…

Tragédie na Madeiře: Autobus s turisty havaroval. Jsou až tři desítky obětí

Aktualizovali jsme 18.4.2019, 00:18, 17.04. 21:50

Při nehodě turistického autobusu na portugalském ostrově Madeira zahynulo dnes večer 28 lidí. Oběťmi jsou zřejmě němečtí turisté. Informovala o tom místní média s odvoláním na úřady. Příčinu nehody vyšetřuje policie. České ministerstvo zahraničí nemá informace o tom, že by v autobuse byli čeští…

Portugalsko zasáhla bouře Leslie, ničila co jí přišlo do cesty

14.10. 10:35

Polámané stromy a statisíce domácností bez elektřiny za sebou zanechala bouře Leslie, která se v noci přehnala přes Portugalsko. Vítr dosahoval rychlosti až 176 kilometrů v hodině, informovala agentura AFP. Šlo zřejmě o nejsilnější bouři z Atlantiku, jaká zasáhla Portugalsko od poloviny 19. století.

V Portugalsku našli tělo Čecha, který zmizel v moři

01.09. 14:06

Lisabon - Portugalští záchranáři dnes našli tělo Čecha, který v pátek zmizel při koupání v moři na ostrově Madeira. Informaci listu Correio da Manha o úmrtí českého občana ČTK potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová.

141 migrantů z lodě Aquarius si rozdělí pět zemí EU

14.08. 19:53

Madrid - Francii, Německo, Španělsko, Portugalsko a Lucembursko si rozdělí 141 migrantů, kteří jsou od pátku na palubě záchranářské lodi Aquarius. Plavidlo bude moci zakotvit na Maltě.

Smutek a melancholie? Jedna země si v něm libuje, lidé si raději ani nepřejí "dobrý den"

11.08. 13:04

Je těžké si nepovšimnout typické portugalské melancholie. Odráží se nejen na tvářích tamních obyvatel, ale je znatelná například i ve výrazech soch na lisabonských náměstích. Je to tak, Portugalsko je smutná země.

Uhasit lesy na jihu Portugalska potrvá několik dnů, hoří i v sousedním Španělsku

08.08. 21:48

Lisabon/Madrid - Uhasit lesní požár v turistickém regionu Algarve na jihu Portugalska potrvá ještě několik dní, řekl dnes portugalský premiér António Costa.Premiér v televizním vystoupení konstatoval, že během minulého týdne bylo po celé zemi uhašeno přes 500 požárů. Vláda kvůli požáru ocitla pod…

Požáry už trápí i Španělsko. Vlna veder se v pátek opět vrátí

07.08. 14:21

Madrid/Lisabon - Dnes mají být teploty na Pyrenejském poloostrově nižší než v předchozích dnech, ale už v pátek by měly opět růst. Horka a sucho ztěžují hašení požáru na jihu Portugalska, který od pátku zničil už na 15.000 hektarů.

Jih Portugalska sužuje lesní požár. Některé hotely musely být evakuovány

06.08. 17:00

Lisabon - Na jihu Portugalska se dál šíří lesní požár, který vypukl v pátek v turisty oblíbeném regionu Algarve. Zranění utrpělo 25 lidí a evakuováni byli hosté nejméně ze dvou hotelů.

V Portugalsku padají rekordy, naměřili přes 45 stupňů

04.08. 16:02

Lisabon/Madrid - Na několika místech Portugalska zaznamenali ve čtvrtek lokální teplotní rekordy, nejvyšší byla teplota v centrální části země, kde u města Abrantes naměřili 45,2 stupně Celsia.

Portugalsko zasáhl lesní požár, s ohněm bojuje 400 hasičů

03.08. 22:21

Lisabon - Na 400 hasičů bojuje s lesním požárem, který se dnes rozhořel v turistickém regionu na jihu Portugalska.

Teploty mají atakovat 50 stupňů. Evropu čeká peklo, úřady radí lidem nevycházet

Aktualizovali jsme 1.8.2018, 22:44, 01.08. 14:39

Madrid - Dnes má být na řadě míst Pyrenejského poloostrova přes 40 stupňů Celsia, oznámili meteorologové. Britský tisk dokonce varuje turisty, že v následujících dnech by se teploty ve Španělsku a Portugalsku mohly dostat až na 48 stupňů Celsia.

Jedna evropská země překvapila. O migranty stojí a vítá je

Aktualizovali jsme 29.6.2018, 22:13, 29.06. 18:56

Ženeva/Lisabon - Portugalsko má zájem o imigranty, aby zastavilo úbytek obyvatelstva. Informovala o tom dnes agentura AFP, která upozornila, že Portugalsko se v pohledu na migraci liší od většiny evropských států, které si přejí příliv uprchlíků omezit. Dnes byl shodou okolností Portugalec Antonio…

Portugalský umělec upozorňuje na znečištění prostředí, vytváří sochy zvířat z odpadků

28.05. 10:00

Lisabon - Klece, trubky a děravé plastikové popelnice se vrství v lisabonském ateliéru umělce Bordalo II, který vytváří z těchto hor odpadků sochy nevídaných zvířat a zároveň upozorňuje na znečištění životního prostředí. Mýval ze starých pneumatik na podstavci čtyři metry vysokém, nárazník a…

Fanoušci napadli fotbalisty Sportingu Lisabon

15.05. 22:26

Lisabon - Zhruba padesát maskovaných fanoušků vtrhlo do tréninkového centra Sportingu Lisabon a napadlo fotbalisty a realizační tým. Nejvážněji útok naštvaných příznivců odnesl nizozemský útočník Bas Dost, jenž utrpěl dvě tržné rány na hlavě.

Číňané masivně investují do portugalské energetiky

12.05. 17:18

LIsabon - Čínská státní firma China Three Gorges (CTG) nabídla 10,8 miliardy dolarů (skoro 231 miliard Kč) za zbylý podíl v portugalské energetické firmě EDP. Uvedla to ve svém pozdním pátečním sdělení v Lisabonu. V případě úspěchu by získala kontrolu nad největším producentem a distributorem…

Portugalsko: Prezident vetoval zákon, který nezletilým dovoloval volně měnit pohlaví

10.05. 14:22

Lisabon - Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa vetoval zákon usnadňující změnu pohlaví bez předchozího doporučení lékařů. Vadilo mu, že by k chirurgickému zákroku mohli volně i nezletilí, u nichž považuje zachování lékařského dohledu za "rozumné".

"Pokutová stávka"? Portugalští policisté bojují za vyšší platy netradičním způsobem

07.03. 09:25

Lisabon - Průzkum mezi portugalskými policisty zjišťoval, proč loni v zemi klesl počet pokut za dopravní přestupky o 55 procent. Důvodem nebyl soucit s řidiči, ale "pokutová stávka", jejímž cílem je prosadit zvýšení policejních platů.

Po požáru v Portugalsku nejméně osm mrtvých

14.01. 09:54

Lisabon - Nejméně osm mrtvých a desítky zraněných si vyžádal v sobotu večer výbuch plynu a následný požár v zábavním klubu v severním Portugalsku.

reklama
Fotogalerie