Články k tématu: Pyramidy

Jak byla postavena Velká pyramida v Gíze? Starobylý papyrus odhaluje tajemství

Aktualizovali jsme 1.1.2019, 22:51, 30.12. 12:48

V dokumentu britské stance Channel 4, představili archeologové nové důkazy o tom, jak byla postavena Velká pyramida v Egyptě. Nový pohled vychází z papyru objeveného ve starém přístavu Wadi al-Jarf, který leží na Rudém moři.

U egyptských pyramid vybuchla bomba. Zemřeli tři turisté a průvodce

28.12. 23:20

Výbuch bomby u autobusu se zahraničními turisty zabil dnes poblíž pyramid v egyptské Gíze tři Vietnamce a jejich místního průvodce, informovala agentura Reuters s odvoláním na egyptské úřady. Devět vietnamských turistů bylo zraněno, stejně jako jejich egyptský řidič. Je to první útok v Egyptě…

Nesmysly, které nás učili ve škole: Je diamant opravdu nejtvrdší látka? A kdo postavil pyramidy?

Aktualizovali jsme 28.11.2018, 22:07, 28.11. 10:53

Věci, které jsme dlouhé roky považovali za neochvějnou pravdu, se mohou v průběhu času měnit. Znalosti se neustále vyvíjejí a fakta se mění. Server  Business Insider připravil souhrn několika faktů, které jsou v tuto chvíli jiné, než jste se učili ve škole. 

reklama

Lákadlo pro turisty: V Gíze znovu zpřístupní jednu z velkých pyramid, dostala nové osvětlení

01.11. 10:56

V egyptské Gíze ode dneška znovu zpřístupní Rachefovu pyramidu, která je jednou ze tří velkých pyramid a v minulých měsících prošla restauratérskou údržbou. Oznámila to s odkazem na egyptské ministerstvo pro staré památky agentura AP.

Lidé tisíce let věřili bludu. Divů světa není sedm, jeden nikdy neexistoval

Aktualizovali jsme 26.10.2018, 22:03, 26.10. 12:45

O Sedmi divech světa slyšel každý. Málokdo je ale umí vyjmenovat, a ještě méně lidí ví, že jeden z nich podle historiků vlastně nikdy neexistoval. Překvapivé ale je i to, že oněch divů vlastně není sedm, ale mnohem víc

Ve škole jsme se učili hlouposti? Některé věci jsou ve skutečnosti úplně jinak

02.10. 13:53

Věci, které jsme dlouhé roky považovali za neochvějnou pravdu, se mohou v průběhu času měnit. Znalosti se neustále vyvíjejí a fakta se mění. Server  Business Insider připravil souhrn několika faktů, které jsou v tuto chvíli jiné, než jste se učili ve škole. 

Tajemství pyramid odhaleno: Co stojí na pozadí jediného stojícího divu světa?

Aktualizovali jsme 26.7.2018, 22:13, 25.07. 09:26

V novém dokumentu, vyslaném britským Channel 4, představili archeologové nové důkazy o tom, jak byla postavena Velká pyramida v Egyptě. Nový pohled vychází z papyru objeveného ve starém přístavu Wadi al-Jarf, který leží na Rudém moři.

Archeologové otevřeli pohřební komory pyramidy nedaleko súdánské metropole Chartúm +VIDEO

25.04. 09:00

Chartúm - Archeologové otevřeli pohřební komory v pyramidě, která leží na sever od súdánské metropole Chartúm. Na místě, kde se dříve nacházela královská metropole Meroe, objevili spolu s artefakty lidské a zvířecí kosti. Informovala o tom súdánská státní tisková agentura SUNA.

Postavili Velkou pyramidu v Gíze starověcí astronauté? Konečně máme jasný důkaz, hlásí badatelé

04.04. 17:17

Legendární film Hvězdná brána a na něj navazující stejnojmenný seriál vycházejí z jedné z nejznámějších konspiračních teorií, podle které vytvořili egyptské pyramidy mimozemšťané. Řada „věřících“ je ale přesvědčena, že nejde jen o teorii. A konečně prý našli důkaz.

Zapomeňte na Egypt. Kde ve skutečnosti leží největší pyramidy světa?

Aktualizovali jsme 10.2.2018, 22:24, 10.02. 09:15

Ve starověkém světě byla velká Cheopsova pyramida zařazena mezi 7 divů světa. Není tomu tak dlouho, co stále držela titul největší dochované stavby světa. Ovšem dnešní globální svět zná nejen pyramidy v Egyptě, ale také v Asii a v Americe. A tento dnešní pohled zcela mění známý a již zastaralý fakt…

Ükrývá Tutanchamonova hrobka další tajemství? Archeologové s detektory vyrážejí do práce

02.02. 08:03

Káhira - Archeologové budou v hrobce egyptského faraona Tutanchamona v Luxoru pátrat detektorem po možné další místnosti. S odkazem na sdělení egyptského ministerstva památek o tom informovala agentura AP.

Egypťané nejsou mistry ve stavbě pyramid? Jeden národ je dalece překonal

16.01. 11:44

Mezi neznámější stavební veledíla lidské civilizace jistě patří pyramidy. Svými rozměry patří k největším na světě egyptské pyramidy nedaleko Nilu. Ovšem pokud bychom hledali místo s největší četností pyramidálních staveb, byla by Mezoamerika a její slavná Mayská civilizace, kde se některá města…

Co skrývá Velká pyramida v Gíze? Vědec poodkryl pozadí mimořádného objevu

Aktualizovali jsme 21.11.2017, 22:03, 21.11. 11:05

Indiana Jones je považován za asi nejznámějšího lovce pokladů, který v klobouku a s bičem pobíhá egyptskou pouští a odhaluje starověká tajemství, konstatuje fyzik Don Lincoln v komentáři pro server CNN. Vědec, který působí v laboratoři Fermilab a pracuje s obřím urychlovačem částic CERN, dodává, že…

Velká pyramida v Gíze skrývala velké tajemství, vědci záhadnou místnost

02.11. 19:00

Káhira - Doposud neprozkoumanou místnost o délce 30 metrů objevili vědci uvnitř Cheopsovy pyramidy, největší podobné stavby na světě.

Tajemství pyramid: Jak byla postavena Velká pyramida v Gíze?

09.10. 10:18

V novém dokumentu, vyslaném britským Channel 4, představili archeologové nové důkazy o tom, jak byla postavena Velká pyramida v Egyptě. Nový pohled vychází z papyru objeveného ve starém přístavu Wadi al-Jarf, který leží na Rudém moři.

Egypt odkryl prastaré tajemství: Loď faraona Chufua

31.03. 14:11

Káhira - Evropský a japonský tým archeologů v Egyptě objevil v blízkosti pyramid v Gíze patrně největší část staroegyptské lodi faraona Chufua. Informovala agentura Reuters.

Největší pyramida světa: Neuvěříte, kde se ukrývala

Aktualizovali jsme 28.8.2016, 22:05, 28.08. 11:27

Cholula - Když první osadníci postavili kostel na kopci v mexickém městě Cholula, tak ještě netušili, že je pod ním ukrytá pyramida. Vědci její přítomnost odhalili v roce 1910, ale nevěděli, že se jedná o největší pyramidu na světě.

reklama
Fotogalerie