Články k tématu: pytláctví

Pandemie covidu-19 způsobila nárůst pytláctví

22.07. 09:29

Když strážci v konžském národním parku Virunga tento měsíc objevili tříleté mládě gorily Theodora chycené v pytlácké pasti, věděli, že musí jednat rychle. Malý primát měl v nelegálním zařízení zaklíněnou levou ruku, což by bez rychlého zásahu mohlo omezit tok krve a způsobit infekci.

Pytláci zabili samce gorily horské, hrozí jim doživotí

12.06. 16:34

Pytláci v ugandském národním parku zabili samce gorily horské Rafikiho, kterému bylo asi 25 let a byl vůdce gorilí skupiny, uvedl dnes server BBC. Zatčeni byli kvůli tomu čtyři muži, kterým hrozí pokuta v přepočtu 128 milionů korun, nebo doživotní vězení za zabití ohroženého druhu.

Rusko zakročilo proti pytlákům z KLDR: Po přestřelce na moři pět zraněných

02.10. 12:55

Ruští pohraničníci použili zbraně při zadržení rybářského škuneru ze Severní Koreje, údajně pytlačícího v ruské ekonomické zóně v Japonském moři. Pět občanů KLDR utrpělo zranění, oznámila dnes agentura TASS s odvoláním na ruskou tajnou službu FSB, pod níž pohraničníci spadají. Komuniké ujistilo, že…

reklama

Masakr slonů: Pytláci povraždili desítky zvířat, ochranáři jsou v šoku

04.09. 11:03

Gaborone - Nejvíce slonů žije v Botswaně a místní úřady byly dlouhá léta známy svým nekompromisním přístupem k pytlákům. Dnes svět obletěla šokující zpráva. Organizace Sloni bez hranic (EWB) při leteckém průzkumu objevila na 90 zabitých chobotnatců.

Pyláci si v Africe našli novou kořist: Začali ve velkém vybíjet hrochy

15.10. 16:22

Johannesburg - Po slonech a nosorožcích se pytláci v Africe zaměřili na hrochy. Zuby těchto zvířat jsou například v Hongkongu značně ceněné. Jsou trvanlivé, levnější než slonovina a snadno se z nich vyřezávají dekorativní předměty a další tretky.

Vietnamská policie zabavila tři tuny nelegální slonoviny z Jihoafrické republiky

10.07. 12:35

Hanoj - Vietnam patří mezi hlavní tranzitní země i největší odběratele nelegální slonoviny a nosorožčích rohů. Tamní policie zabavila na severu země téměř tři tuny slonoviny, jednalo se o kontraband z Jihoafrické republiky.

V královédvorské zoo začali kvůli obavám z pytláků řezat nosorožcům rohy

21.03. 18:24

Dvůr Králové nad Labem - Zoologická zahrada Dvůr Králové nad Labem reaguje na incident ve francouzské zoo Thoiry, kde pytláci počátkem března kvůli rohovině usmrtili nosorožce. Ve dvorské zoo nyní žije 21 těchto ohrožených zvířat, veterináři jim preventivně začali rohy uřezávat.

Zimbabwe kvůli pytlákům odstraní rohy všem nosorožcům v rezervacích

31.08. 09:10

Harare - Úřady v Zimbabwe vyrazily do války s pytláky. Plánují odstranit rohy všem stům nosorožcům žijícím v místních národních parcích.

reklama
Fotogalerie