Články k tématu: Severní Korea

Vysoký diplomat OSN čtyři dny jednal v KLDR

09.12. 09:52

Pchjongjang - Vysoký diplomat Organizace Spojných národů opustil po čtyřech dnech jednání s představiteli ministerstva zahraničí Severní Koreu.

Záhadná nemoc duchů? Severokorejci na ni umírají ve velkém

08.12. 16:26

Pchjongjang/Soul - Lidé, kteří utíkají ze Severní Koreje za svobodou, promluvili o hrůzách, které se na sever od 38. rovnoběžky na Korejském poloostrově dějí. Podle nich tam umírá řada lidí na tzv. "nemoc duchů". O co přesně se jedná? O tom informoval australský server News.

Japonsko už má dost KLDR, nakoupí rakety vzduch-země

08.12. 16:09

Tokio - Japonsko koupí řízené střely vzduch-země středního doletu schopné zasáhnout Severní Koreu. Podle expertů jde o kontroverzní krok, který by mohl zpochybnit pacifistickou politiku země.

reklama

Sportovní krize zažehnána? Američtí sportovci na olympiádu do Jižní Koreje pojedou

08.12. 08:19

Washington - Ani zvýšené napětí ve vztazích se Severní Koreou neovlivní start amerických sportovců a blížící se zimní olympiádě. Prohlásila to dnes mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová.

Válka je nevyhnutelná. Otázkou je jen to, kdy vypukne, varuje KLDR

07.12. 08:09

Pchjongjang - Válka na korejském poloostrově se stala nevyhnutelnou, uvedlo ve středu ministerstvo zahraničí KLDR. Podle něj za to mohou hrozby, které vůči Pchjongjangu zaznívají z Washingtonu.

Američané vyslali k přeletu nad Jižní Koreu strategický bombardér B-1B

06.12. 12:06

Soul - V rámci rozsáhlého cvičení amerického a jihokorejského vojenského letectva dnes vzlétl z ostrova Guam strategický bombardér B-1B. Simuloval útoky na pozemní cíle poblíž východního pobřeží Jižní Koreje.

Je KLDR schopna zničit svět? Podrobný pohled na jadernou výbavu Kim Čong-una

06.12. 10:18

Pchjongjang - Spojené státy americké a jejich asijští spojenci považují Severní Koreu za vážnou bezpečnostní hrozbu. Má jednu z největších armád na světě, která v kombinaci s eskalací raketových a jaderných testů a agresivní rétorikou vyvolala obavy na celém světě. Vůdce KLDR Kim Čong-un vidí…

Korea není sama. Kimovi zůstává nakloněna jedna jediná země

Aktualizovali jsme 5.12.2017, 22:03, 03.12. 20:57

Pchjongjang/Havana - Americký prezident vyzval svět k přetržení kontaktů se Severní Korejou, minimálně jedna země na světě ho však neposlechne. KLDR a Kubu pojí společný nepřítel - imperialistické Spojené státy americké, které podle nich narušují suverenitu ostatních zemí.

S KLDR bude vyjednávat vysoký diplomat za OSN, napětí v regionu stoupá

05.12. 16:17

Pchjongjang - Do Severní Koreje dnes přicestoval náměstek generálního tajemníka OSN pro politické záležitosti Jeffrey Feltman. Během čtyřdenní návštěvy chce zmírnit napětí v regionu, které vyvolala série raketových a jaderných testů KLDR.

Jak vypadá zábava v KLDR? Hitem je konzole z 80. let

05.12. 10:37

Pchjongjang - Země se sice všemožně snaží dokázat světu, že má na to být uznávanou jadernou velmocí a ve snaze dosáhnout svého snu, je ochotná obětovat i blaho obyvatel. Nicméně bavit se chce každý, i kdyby druhá polovina obyvatelstva neměla co jíst. A pokud jste zámožnější, můžete si dopřát i…

Zástupce OSN míří do Severní Koreje, má jednat o společných zájmech a obavách

04.12. 21:53

New York – Na návštěvu Severní Kojere se od úterý do párku vydá náměstek generálního tajemníka OSN pro politické záležitosti Jeffrey Feltman. Se zástupci komunistického režimu má projednávat „otázky společných zájmů a obav". Severokorejci prý s pozvánkou přišli na okraj zářijového Valného…

Evakuujte rodiny! Americký senátor tvrdí, že válka s KLDR se blíží

03.12. 19:35

Washington - Člen branného výboru amerického Senátu Lindsey Graham dnes vyzval Pentagon, aby zahájil evakuaci rodin amerických vojáků umístěných v Jižní Koreji, protože konflikt s KLDR se blíží. Graham to řekl v pořadu televize CBS.

Co se stane, když KLDR zaútočí jadernými raketami na Washington?

02.12. 10:01

Washington - Severní Korea úspěšně otestovala mezikontinentální raketu. Jak vážně by měl Bílý dům brát toto varování? Severokorejská televizní hlasatelka sice dokáže používat barvitá slova, aby zprávu vyzvedla do poetických výšin, nicméně faktem zůstává, že americká domovina je v ohrožení, varují…

Na Havaji se poprvé rozezněly sirény varující před jaderným útokem

02.12. 10:00

Honolulu (USA) - Americký stát Havaj v pátek poprvé od konce studené války otestoval systém varování před jaderným útokem. Havajské úřady se rozhodly obnovit pravidelné měsíční testy systému v souvislosti s rostoucí severokorejskou jadernou a raketovou hrozbou, napsal dnes zpravodajský server BBC…

Budou muset Češi do války proti Severní Koreji, pokud Kim zaútočí na Ameriku?

Aktualizovali jsme 1.12.2017, 22:07, 01.12. 17:03

KLDR v úterý večer odpálila další raketu, tentokrát se radují z mezikontinentální střely Hwasong-15, která by měla pokrýt celé Spojené státy. Evropa se však bát prý nemusí, Severokorejci tvrdí, že jejich rakety míří jen a pouze na USA. Je tomu však skutečně tak? Jako členové NATO by se náš konflikt…

Sergej Lavrov kritizoval Washington za postup vůči Severní Koreji

01.12. 17:39

Řím - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes tvrdě kritizoval postup Spojených států vůči Severní Koreji, která tento týden provedla další raketový test.

Havaj je v pozoru: Po testu severokorejské rakety oživuje varovný systém ze studené války

01.12. 08:04

Honolulu (USA) - Havajské úřady se rozhodly oživit letitý varovný systém z dob studené války, který měl upozorňovat obyvatelstvo na možný jaderný úder nepřítele. Napsala to agentura AP.

Strach z KLDR? Američané rozšíří raketový štít. Má to ale háček

30.11. 16:55

Washington - Americký kongres odhlasoval novou podobu Zákonu schvalující národní obranu (NDAA), čímž dal zelenou armádě, aby vyvinula novou a lepší protiraketovou armádu. Spojené státy americké tak v následujících letech čeká masivní rozšíření raketového štítu, reagují tak na rostoucí hrozby, které…

Návštěva čínského vyslance v KLDR řešení krize nepomohla. "Na rakeťáčka to nestačilo", směje se Trump

30.11. 16:53

Peking - Severní Korea tento týden pokusně vypálila svou zatím nejvyspělejší balistickou raketu. Z toho je podle amerikého prezidenta Donalda Trumpa patrné, že návštěva čínského vyslance v KLDR řešení krize na Korejském poloostrově příliš nepomohla.

Blokáda KLDR? Rusko odmítá, Lavrov zkritizoval manévry USA

30.11. 13:59

Minsk - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov během návštěvy Běloruska řekl, že Moskva nepodpoří blokádu Severní Koreje, k níž v noci na dnešek vyzvaly USA v Radě bezpečnosti kvůli dalšímu raketovému testu KLDR. Také kritizoval Spojené státy za jejich chování vůči Pchjongjangu.

Krize eskaluje: USA vyzvaly svět k přerušení všech kontaktů s KLDR a stažení velvyslanců

30.11. 08:03

New York - Spojené státy americké vyzvaly všechny země, aby ukončily veškeré diplomatické i obchodní vztahy se Severní Koreou. Její úterní raketový test podle Washingtonu přiblížil svět k válce. Ve středu v noci kvůli tomu zasedla Rada bezpečnosti OSN.

USA dnes vyhlásí nové sankce proti KLDR

29.11. 18:27

Washington - Americký prezident Donald Trump telefonicky hovořil s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Krátce poté oznámil, že Spojené státy dnes vyhlásí nové "velké" sankce proti Severní Koreji. O přesné povaze embarga se ale nezmínil.

KLDR provokuje, ale vinu na to mají i Američané, upozornil Kreml

29.11. 14:04

Moskva/Soul - Severokorejská zkouška balistické rakety je podle Kremlu provokací, která ohrožuje diplomatické řešení krize v regionu. Moskva doufá, že všechny strany zachovají klid a rozvahu.

Vypukne kvůli KLDR válka? Trump zničí Kimům režim, tvrdí vlivný republikán

29.11. 10:17

Washington/Pchjongjang - KLDR v úterý večer SEČ vyzkoušela novou mezikontinentální balistickou raketu, prý může zasáhnou celé území USA. Vlivný americký republikánský senátor Lindsey Graham se domnívá, že krize hrozí přerůst ve válku, pokud se situace v regionu nezmění.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací