Články k tématu: Severní Korea

Severokorejský zběh se přiznal, že v KLDR spáchal vraždu

23.01. 12:44

Soul - Severokorejský voják (24), který v listopadu přeběhl do Jižní Koreje a byl při tom několikrát postřelen, spáchal v KLDR vraždu. Uvedl to prý výslechu.

EU rozšířila své sankce na dalších 17 lidí ze Severní Koreje a 7 z Venezuely

22.01. 15:04

Brusel - O 17 osob dnes Evropská unie rozšířila svůj seznam občanů Severní Koreje, kteří mají v EU zmrazený majetek a zakázaný vstup. Rada EU dnes také uvalila sankce na sedm osob z Venezuely.

KLDR vyslala do Soulu přípravný tým, jeho součástí je i šéfka populární hudební skupiny

21.01. 10:33

Soul - Do Jižní Koreje dorazil přípravný sedmičlenný tým umělecké skupiny z KLDR, která vystoupí při únorových olympiádě v Pchjongčchangu. Je v něm i šéfka hudební skupiny Moranbong a vedoucí státního orchestru Unhaso, který je zároveň ředitelem jednoho z útvarů ministerstva kultury KLDR.

reklama

Severní Korea vyšle do společného olympijského týmu 22 sportovců

20.01. 14:56

Lausanne/Soul - KLDR vyšle na zimní olympiádu v jihokorejském Pchjongčchangu 22 sportovců, kteří budou spolu se zástupci Jižní Koreje startovat pod jednotnou vlajkou. Obě země navíc postaví společný tým hokejistek.

Jaký byl severokorejský vůdce Kim Čong-un v dětství? Jeho bývalí přátelé otevřeně promluvili

20.01. 14:03

Pchjongjang - Severokorejský diktátor Kim Čong-un patří k nejostřeji sledovaným vládcům na světě. Dnes je Kim brutálním diktátorem, jež naváhá popravovat své příbuzné a čas od času pohrozí svým sousedům jaderným holokaustem. Takový ale nebyl vždycky. V době svého dětství a dospívání studoval na…

Severní Korea zrušila vyslání přípravného týmu do Pchjongčchangu

19.01. 19:01

Soul - KLDR zrušila plánovanou návštěvu delegace, která měla v Jižní Koreji připravit vystoupení severokorejské umělecké skupiny během únorových zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu. Informovala o tom jihokorejská agentura Jonhap. 

Společná korejská vlajka na OH rozčiluje konzervativce. Tančíme, jak Kim píská, zlobí se

19.01. 16:47

Soul - Ne všichni vnímají plánovanou účast severokorejské delegace na zimní olympiádě v Jižní Koreji pozitivně. Vlna kritiky se vzedmula mezi konzervativci hlavně proti plánu, aby obě Koreje nastoupily společně pod jednou vlajkou

Jednání o přitvrzení sankcí je provokace, zlobí se KLDR

18.01. 08:00

Ženeva/Moskva- Úterní schůzka 20 zemí k možnostem zvýšení sankčního tlaku na Severní Koreu v otázce jeho jaderného programu je provokace, tvrdí Pchjongjang.

Trump si stěžuje: Rusko nijak nepomáhá s řešením korejské krize, jen podrývá úsilí Číny

17.01. 21:58

Washington - Americký prezident Donald Trump v rozhovoru pro agenturu Reuters kritizoval Rusko. Podle něj nijak nepřispívá k řešení krize na Korejském poloostrově a navíc podrývá úsilí Číny, která sice již hodně pomohla, ale mohla by se snažit více.

Dohodnuto: Severní a Jižní Korea nastoupí na olympiádě pod společnou vlajkou

17.01. 17:24

Soul - Severní a Jižní Korea budou při slavnostním zahájení zimních olympijských her v Pchjongčchangu pochodovat společně pod jednou vlajkou. Dohodu ale musí ještě schválit Mezinárodní olympijský výbor, který se s představiteli obou Korejí sejde v sobotu v Lausanne.

Severní Korea pošle na olympiádu 230 roztleskávaček

17.01. 12:39

Soul - KLDR vyšle na zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu příští měsíc kromě sportovců i skupinu 230 roztleskávaček. Japonsko ale varuje před přílišným optimismem. Na úterní konferenci ve Vancouveru uvedlo, aby svět nebyl naivní, pokud jde o rozhovory mezi Severní a Jižní Koreou před…

Kim Čong-un umírá? Podle vědců má vážné zdravotní problémy

Aktualizovali jsme 16.1.2018, 22:23, 15.01. 09:20

Washington/Pchjongjang - Zdravotní stav severokorejského lídra Kim Čong-una není vůbec dobrý. Tato informace byla vypuštěna do světa jihokorejskými vědci, kteří problém odhalili díky novoročnímu projevu prezidenta KLDR. Co konkrétně není s Kimem v pořádku? Zprávu přinesla ruská agentura RIA s…

Sankce vůči KLDR musí pokračovat, shodla se část světa

16.01. 20:55

Vancouver (Kanada) - Tlak na Severní Koreu prostřednictvím sankcí s cílem přimět ji k ukončení jaderného programu musí pokračovat. Shodli se na tom dnes ve Vancouveru účastníci konference 20 zemí o KLDR.

Trump a Si Ťin-pching žádají změnu chování KLDR

16.01. 20:51

Washington - Americký prezident Donald Trump si dnes volal se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Oba politici vyjádřili naději na změnu chování Severní Koreje.

Severní a Jižní Kora jednají o vyslání umělecké skupiny KLDR na olympiádu

15.01. 09:57

Soul - Zástupci Jižní Koreje a KLDR se dnes sešli k dalšímu jednání o podrobnostech severokorejského plánu vyslat uměleckou skupinu na nadcházející zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu. Nedůvěra mezi Pchjongjangem a Soulem přetrvává i po úterní dohodě.

Trump se pře s novináři o překlad výroku o KLDR

14.01. 19:13

Washington - Bílý dům se dostal do dalšího sporu s americkými médii. Opět se týká přesné interpretace výroků prezidenta Donalda Trumpa.

Severní Korea chce jednat se Soulem o olympiádě

13.01. 10:15

Soul/Pchjongjang - Severní Korea navrhla uspořádat pracovní schůzku, na níž se dohodne vyslání umělecké skupiny Severokorejců na zimní olympijské hry, jež se budou konat v únoru v Jižní Koreji.

S Kim Čong-unem mám pravděpodobně velmi dobrý vztah, myslí si Trump

12.01. 08:00

Washington - Americký prezident Donald Trump v rozhovoru poskytnutém listu The Wall Street Journal uvedl, že má se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem "pravděpodobně" velmi dobrý vztah.

Kim Čong-un podle Putina splnil strategický úkol

11.01. 19:05

Moskva - Severokorejský vůdce Kim Čong-un je mazaný dospělý politik, první kolo napjaté situace na Korejském poloostrově vyhrál. V Moskvě to dnes prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Varovný signál? Američané rozmístili na ostrově Guam bombardéry B-2.

11.01. 16:02

Washington - Spojené státy rozmístily na ostrově Guam tři strategické bombardéry B-2 schopné nést jaderné zbraně. Jak dlouho na tichomořské základně zůstanou, není známo. USA už tam mají také několik nadzvukových bombardérů B-1.

Život v KLDR: Proč jsou severokorejské mobily a internet k smíchu?

10.01. 17:03

Není žádným tajemstvím, že Severní Korea žije dlouhodobě v izolaci. Tamní obyvatelé sice mají mobilní telefony a přístup k internetu, vše ale pouze ve vnitrostátním měřítku. Nyní se však podařilo zjistit, jak skutečně severokorejský internet funguje. A rozhodně není o co stát.

Packalové z KLDR? Kim vystřelil raketu Hwasong-12 na vlastní město

10.01. 08:13

Washington - Severokorejské pokusy raket neskončily vždy úspěchem. Jedna z nich testovaná minulý rok měla podle informací amerických a jihokorejských úřadů omylem zasáhnout jedno ze severokorejských měst. Podle těchto údajů se mělo jednat o neúspěšný test rakety středního doletu Hwasong-12. O…

Jihokorejský prezident Mun Če-in je připraven setkat se s Kim Čong-unem

10.01. 08:02

Soul - Jihokorejský prezident Mun Če-in je za určitých podmínek ochoten se setkat přímo se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem.

Severokorejci obnoví vojenskou linku s Jižní Koreou, pošlou delegaci na olympiádu

09.01. 12:38

Pchanmundžom - Jižní a Severní Korea se dnes dohodly na obnově vojenské horké linky. Civilní horká linka mezi oběma zeměmi byla zprovozněna již minulý týden.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací