Články k tématu: Severní Korea

Izraelci před 10 lety zničili v operací Ovocný sad jaderný reaktor v Sýrii

04.09. 10:54

Damašek - Letadla Izraele již dvakrát v minulosti dokázala zničit budovaná jaderná zařízení v okolních zemích. Po likvidaci iráckého reaktoru Osirak těsně před navážkou paliva v červnu 1981 se jednalo o zničení budovaného jaderného reaktoru na východě Sýrie 6. září 2007, který pomáhali Syřanům…

KLDR hrozí zkouškovou mezikontinentální střely, svět je na pozoru

04.09. 10:53

Soul - Podle jihokorejského ministerstva obrany připravuje KLDR další testy balistických raket, včetně mezikontinentální. Při nedělní jaderné zkoušce odpálila Severní Korea nálož o síle 50 kilotun TNT. Pro srovnání: Síla exploze bomby svržené na Nagasaki v srpnu 1945 byla 21 kilotun TNT.

Sestřelit severokorejskou raketu? Špatný nápad, domnívá se odborník

04.09. 10:18

Provokativní odpal rakety přes japonské území je brutální připomínkou strategické zranitelnosti Japonska a omezených možností premiéra Šinzó Abeho v boje s rostoucí jadernou a raketovou hrozbou Pchjongjangu, soudí John Nilsson-Wright. Expert na mezinárodní vztahy a Dálný východ působící na…

reklama

Jižní Korea reaguje na KLDR, uspořádala raketové cvičení

04.09. 09:09

Soul/Pchjongjang - Jižní Korea dnes uspořádala raketové cvičení, které je reakcí na nedělní oznámení Severní Koreje, že provedla zkoušku vodíkové bomby. Soul v cvičení simuloval útok na oblast, kde KLDR test uskutečnila. S odvoláním na jihokorejskou armádu o tom informovala agentura AFP.

Politika umírňování agresora nefunguje. Trump nevyloučil útok na KLDR ani rozsáhlé embargo

03.09. 19:21

Washington - Podle světových médií už americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi dochází trpělivost s nerozhodným postojem světového společenství vůči KLDR, která dnes provedla patrně zatím svůj nejzávažnější jaderný test.

Svět komentuje test KLDR, podle státníků jsou na stole všechny možnosti řešení

03.09. 16:55

Peking - Severní Korea dnes provedla svůj šestý jaderný test od roku 2006. Prezident Ruska a Číny se shodli na tom, že jejich cílem je nadále Korejský poloostrov bez jaderných zbraní. Britská premiérka Theresa Mayová chce, aby Rada bezpečnosti OSN uvalila na Pchjongjang nové sankce a urychlila…

Druhý otřes po testu vodíkové bomby v KLDR? Experti mají vysvětlení

Aktualizovali jsme 3.9.2017, 14:55, 03.09. 14:08

Soul/Peking - Americká geologická služba USGS stejně jako čínská dnes lokalizovala dva otřesy v oblasti, kde KLDR provedla již pět jaderných pokusů. Zatímco ten první lze vysvětlit, nad druhým si odborníci lámou hlavu.

Donald Trump: KLDR je zločinecký stát, rozumí jen jediné věci

03.09. 14:48

Washington/Soul/Peking - Dnešní severokorejská nukleární zkouška je podle amerického prezidenta Donalda Trumpa hrozbou bezpečnosti Spojených států. Sousedé KLDR po dnešním jaderném testu provádějí měření radioaktivity.

Sankce nepůsobí, severokorejský diktátor provedl po roce další jaderný test

03.09. 13:16

Pchjongjang - Severní Korea dosud provedla pět ověřených jaderných testů: v říjnu 2006, v květnu 2009, v únoru 2013 a dva v roce 2016 (leden a září), nejspíše pomocí bomb z plutonia. Dnes KLDR oznámila, že provedla další, šestý jaderný test vodíkové bomby, kterou ozkoušela již loni v lednu.

Premiér Sobotka: Test KLDR vede k eskalaci napětí

03.09. 13:01

Praha - Zkouška severokorejské jaderné bomby podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) vyhrocuje napětí v regionu, ale stále je možno řešit situaci diplomaticky. Pravicová opozice volá po rázných krocích.

Sáhneme i po jaderných zbraních, bude-li to při obraně Japonska třeba, tvrdí Američané

03.09. 12:21

Washington/Tokio/Moskva - Spojené státy jsou připraveny dostát svým závazkům bránit Japonsko, a to i za použití jaderných zbraní. K testu vodíkové bomby, který dnes provedla Severní Korea, přicházejí reakce také z Ruska či Francie.

Severní Korea provedla test vodíkové bomby, byl "naprosto úspěšný"

03.09. 10:46

Pchjongjang - KLDR provedla zkoušku vodíkové bomby. Oznámila to dnes severokorejská státní televize, podle níž byl test "naprosto úspěšný". Severokorejská agentura KCNA uvedla, že inspekci nové vodíkové bomby provedl před testem vůdce komunistické KLDR Kim Čong-un.

Trump a japonský premiér řešili KLDR, tématem byla hlavně hrozba vodíkové bomby

03.09. 10:42

Washington - Americký prezident Donald Trump v noci na dnešek telefonicky hovořil s japonským předsedou vlády Shinzóem Abem o rostoucí hrozbě ze strany Severní Koreje. Oznámil to Bílý dům.

Kim zkontroloval vodíkovou bombu, je prý připravena k umístění na nosič

03.09. 09:53

Soul - Severokorejský vůdce Kim Čong-un provedl podle oficiální agentury KCNA inspekci miniaturizované vodíkové bomby, kterou je možné upevnit na novou balistickou mezikontinentální raketu.

V KLDR byly zaznamenány otřesy země, Jihokorejci mluví o jaderném testu

03.09. 07:04

Jižní Korea zaznamenala silné otřesy půdy. Údaje potvrdila Americká seizmologická služba USGS. Agentura Reuters k tomu uvedla, že podobné otřesy v zemi v minulosti způsobily jaderné testy. Jihokorejská armáda potvrdila, že zaznamenané otřesy byly vyvolány uměle.

Evropu nemusí zničit jaderná válka. Na likvidaci stačí jen jedna malá bomba

02.09. 13:39

Výhrůžky amerického prezidenta Trumpa zasáhnout Severní Koreu "ohněm a zuřivostí" vzbudily opět obavy z jaderného konfliktu. Podle některých analytiků se za poslední roky také zvýšila hrozba nukleární války nad Evropou či indickým subkontinentem. Jaderná světová válka by zničila svět, to všichni…

Soul chce sáhnout k účinnějším raketám, Trump není proti

02.09. 09:54

Soul/Washington - Severokorejský vývoj raket a jaderných zbraní vyvolává obavy Jižní Koreje. Soul zvažuje revizi dohody, kterou se dobrovolně zavázal nevyvíjet střely s doletem větším než 800 kilometrů.

KLDR již brzy vypustí raketu, která může zasáhnout USA i Evropu, varuje ministr

01.09. 12:29

Paříž - Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian dnes prohlásil, že by Severní Korea už za několik měsíců mohla být schopna vypustit balistickou raketu dlouhého doletu. Střela by prý mohla zasáhnout nejen USA, ale a i Evropu.

Londýn chce od velvyslance KLDR vysvětlení raketového testu

31.08. 20:12

Londýn - Britské ministerstvo zahraničí si dnes předvolalo severokorejského velvyslance, aby mu Londýn tlumočil jasné odsouzení pondělního odpálení severokorejské balistické rakety nad japonské území.

Bude KLDR dál provokovat? Japonsko nemá jinou možnost, příští raketu musí sestřelit

31.08. 16:08

Pchjongjang/Tokio - Severní Korea z místa nedaleko Pchjongjangu pondělí krátce před 23:00 SELČ odpálila raketu, která přeletěla Japonsko a dopadla do Tichého oceánu zhruba 1180 kilometrů východně od ostrova Hokkaidó. Japonská vláda v reakci na odpálení rakety varovala obyvatele v severním Japonsku…

KLDR vynesla trest smrti nad několika jihokorejskými novináři kvůli knize

31.08. 14:50

Pchjongjang - Soud v KLDR vynesl trest smrti nad reportéry dvou jihokorejských listů. Recenzovali knihu Kapitalistická korejská lidová republika, která pojednává o životě v totalitní zemi. Udělali také rozhovor s jejími britskými autory.

Nové sankce vůči KLDR? Podle Číny mohou být destruktivní

31.08. 13:52

Peking - KLDR v noci na úterý SELČ uskutečnila další raketová test, načež začaly mnohé země volat po ještě přísnějších sankcích. Tyto snahy dnes Čína ostře krizivala, označila je za "destruktivní".

Trump opět čeří vody kvůli KLDR, málokdo ale jeho tweet pochopil

Aktualizovali jsme 31.8.2017, 04:33, 30.08. 21:12

Washington – Šéf Bílého domu Donald Trump dnes opět vzbudil pozdvižení svým krátkým vzkazem na sociální síti Twitter. Příspěvek se týkal situace kolem Severní Koreje.

Rusko kvůli KLDR zuří, Čína viní z vojenského tlaku USA

Aktualizovali jsme 30.8.2017, 22:13, 29.08. 20:12

Moskva/Peking - Rusko po nejnovějším severokorejském raketovém testu trvá na tom, aby se KLDR podřídila rezolucím Rady bezpečnosti OSN. Čína tradičně vyzvala všechny zainteresované strany ke zdrženlivosti.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací