Články k tématu: sněžka

Silnější než orkán Kyrill. Na Sněžce foukalo rychlostí 180 km/h, na polské straně 223 km/hod

Aktualizovali jsme 24.2.2020, 08:50, 24.02. 07:36

Na Sněžce v neděli večer největší náraz větru dosáhl rychlosti 180 kilometrů za hodinu. Šlo o podobnou rychlost na české straně hory, jakou meteorologové naměřili před dvěma týdny při bouři Sabine. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav na facebooku. Na polské straně Sněžky nárazy větru…

Počasí v Česku: Opět řádil orkán, vítr měl rychlost 135 km/h

21.02. 21:32

Vítr dnes v Česku dosáhl opět síly orkánu, na Sněžce v Krkonoších měl v nárazech rychlost až 135 kilometrů za hodinu. Silný byl třeba i na Milešovce v Českém středohoří, kde rychlost větru činila až 102 kilometrů za hodinu.

Sněžku opět bičoval orkán. Barák se klepe, jako na lodi, říká správce poštovny

11.02. 13:30

Na Sněžce i dnes dosahoval vítr v nárazech rychlosti orkánu, tedy více než 117,7 kilometru v hodině. Personál České poštovny na Sněžce, která je nejvýše položenou stavbou v ČR, proto plánuje návrat až ve středu, řekl dopoledne ČTK správce poštovny Dalibor Blaha. Od neděle je zabezpečená proti…

reklama

Bouře Sabine udeřila v ČR: Lidé bez elektřiny, vichr měl rychlost až 180 km/h

Aktualizovali jsme 10.2.2020, 16:52, 10.02. 08:06

Vítr v Česku dosáhl v noci na dnešek rychlosti až 180 kilometrů za hodinu, přerušil mnohde dopravu i dodávky proudu až pro 120.000 odběratelů. Spadlé stromy kromě výpadků proudu a přerušení železniční i silniční dopravy mohou také za jedno zranění. Na Prachaticku byl jeden člověk lehce zraněn po…

Zima vtrhla do Česka, napadl první sníh. Počasí do konce týdne

03.10. 10:38

Na hřebenech Krkonoš dnes napadl první sníh nadcházející zimy. Teploty klesly mírně pod nulu. Na Sněžce ve výšce 1603 metrů nad mořem byly dopoledne minus dva stupně.

Vandalství na Sněžce: KRNAP zvažuje trestní oznámení kvůli mandale

05.09. 16:38

Pod vrcholem Sněžky dnes někdo nad ránem vytvořil z kamenů spirálu o průměru asi šest metrů, tzv. mandalu, čímž nevratně poničil křehký ekosystém arkto-alpínské tundry. Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) vyzvala svědky k poskytnutí informací.

Vichr opět zastavil lanovku na Sněžku, v prosinci se změní její provoz

04.11. 12:49

Silný vítr dnes zastavil horní úsek kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Horní úsek lanovky stál kvůli silnému větru i v první polovině týdne. Meteorologové uvedli, že na hřebenech Krkonoš bude silný vítr o rychlosti až 70 kilometrů v hodině vát i v noci na pondělí a v pondělí a v úterý.…

Kvůli silnému větru nejezdí lanovka na Sněžku

14.10. 16:52

Kvůli silnému větru byla dnes uzavřena horní část lanové dráhy na Sněžku. V provozu zůstává dolní část z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu. Na svém webu to uvedli provozovatelé lanovky.

V Česku napadl první sníh. Jak bude příští týden?

24.09. 13:09

Pec pod Sněžkou - Na hřebenech Krkonoš v noci na dnešek napadl první sníh nadcházející zimy. Teploty klesly mírně pod nulu. Na Sněžce ve výšce 1603 metrů nad mořem byly minus dva stupně. Na hřebenech fouká silný vítr, který zastavil oba úseky kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Vítr…

Česko bičuje silný vítr, horní úsek lanovky na Sněžku stojí

23.06. 14:26

Pec pod Sněžkou - I dnes se Česko potýká se silným větrem. Na Sněžce dosahoval rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině. Lanovka, která může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, proto musela být zastavena.

Silný vítr zastavil lanovku na Sněžku. Čekají nás přeháňky. Předpověď počasí do konce týdne

17.05. 08:57

Pec pod Sněžkou - Horní úsek lanovky na Sněžku dnes stojí kvůli silnému větru. Turisté mohou při cestě na nejvyšší českou horu využít pouze spodní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu. Lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, řekl ČTK náčelník lanové dráhy Jiří Martinec.

Vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

28.01. 11:13

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Silný vítr dnes zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku. Turisté mohou při cestě na nejvyšší českou horu využít pouze spodní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu

Meteorologové varují: Česko zasáhne vichřice. Už dnes má potíže lanovka na Sněžku

26.12. 14:21

Praha - Meteorologové varují před silným větrem, který od středečního poledne do čtvrtečního rána zasáhne Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Horní úsek lanovky na Sněžku už dnes stojí kvůli vichřici.

Krkonoše pod sněhem, kvůli větru se komplikuje provoz lanovky na Sněžku

12.11. 14:04

Vrchlabí - Na hřebenech Krkonoš leží až čtvrt metru sněhu, začalo sněžit v pátek večer. Dnes na Sněžce mrzlo, teplota se pohybovala slabě pod nulou. Turisté mohli po většinu víkendu při cestě na nejvyšší českou horu využít pouze spodní úsek z Pece na Růžovou horu. Dnes před polednem se lanovka…

Část lanovky na Sněžku stojí, provoz komplikuje silný vítr

04.11. 13:52

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Silný vítr dnes zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku. Turisté mohou při cestě na nejvyšší českou horu využít pouze spodní úsek z Pece na Růžovou horu

Nejsilnější náraz větru zaznamenaly přístroje na Sněžce. Předpověď na další dny

29.10. 15:06

Praha - Ráno a dopoledne foukal v Česku silný západní, postupně severozápadní vítr o průměrných rychlostech 43 až 61 km/h, v nárazech až 120 km/h. Nejsilnější nápor větru dnes zaznamenaly měřicí přístroje na Sněžce - 180 kilometrů v hodině.

Chystáte se na výlet na Sněžku? Pozor, v listopadu bude provoz lanovky velmi omezený

25.10. 14:05

Pec pod Sněžkou - Kabinová lanovka přes Růžovou horu na Sněžku nebude jezdit od 30. října do 8. prosince s výjimkou víkendů a státního svátku 17. listopadu. Do plného provozu v zimní sezoně se lanovka rozjede v sobotu 9. prosince.

Vítr opět zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

07.10. 11:13

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Silný vítr dnes ráno opět zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku. Turisté tak mohou při cestě na nejvyšší českou horu využít pouze spodní úsek z Pece na Růžovou horu.

Na Sněžce je námraza a fouká silný vítr, horní úsek lanovky stojí

06.10. 11:06

Pec pod Sněžkou - V noci na dnešek na nejvyšší hoře ČR klesla teplota asi na jeden stupeň pod nulu a objevila se námraza. Vítr na Sněžce ráno dosahoval rychlosti kolem 90 kilometrů v hodině. Provoz lanovky je možný do rychlosti větru 60 kilometrů.

Šéf krkonošské horské služby zkolaboval při výstupu na Sněžku, první pomoc mu dával exministr Heger

01.10. 21:34

Hradec Králové - Náčelník krkonošské horské služby Adolf Klepš (53) dnes zkolaboval při výstupu na Sněžku, leží v kritickém stavu ve fakultní nemocnici v Hradci Králové.

Krkonoše trápí silný vítr, horní úsek lanovky na Sněžku nejede

05.07. 12:31

Pec pod Sněžkou - Kvůli silnému větru dnes není v provozu horní úsek kabinové lanovky na Sněžku. Na hřebenech Krkonoš bylo ráno polojasno, teplota se pohybovala kolem deseti stupňů Celsia.

Polští turisté našli na Sněžce Češku v bezvědomí, i přes pomoc záchranářů zemřela

28.05. 11:34

Praha - Pod vrcholkem Sněžky byla nalezena česká turistka (47) v bezvědomí. I přes pomoc horských a leteckých záchranářů se ji nepodařilo oživit. Neštěstí se stalo v sobotu odpoledne na takzvané Řetězové cestě.

Češi uklízí hory. Vyrazil do Krkonoš sbírat odpadky

20.05. 13:14

Vrchlabí (Trutnovsko) - Na 400 dobrovolníků a pracovníků správy Krkonošského národního parku (KRNAP) dnes vyrazilo sbírat pohozené odpadky v nejvyšších českých horách při akci Čisté Krkonoše.

Lanovka na Sněžku je kvůli větru zavřená

28.10. 11:30

Pec pod Sněžkou (Trutnovsku) - Silný vítr dnes zastavil horní úsek kabinové lanovky z Růžové hory na Sněžku.

reklama
Fotogalerie