Články k tématu: studenti

Práce nebo podnikání? Studenti mají na sirotčí důchod nárok kdykoliv

06.08. 15:48

Praha - Studenti denní formy studia mají nárok na sirotčí důchod, i když zároveň pracují nebo podnikají. To se týká například letních prázdnin, kdy si většina z nich přivydělává na brigádách.

Penzion odmítl ubytovat turecké studenty. Araby nechceme, tvrdí

04.08. 16:15

Bratislava - Kritiku tureckého velvyslanectví i slovenského ministerstva zahraničí si vysloužil bratislavský penzion, který před časem odmítl ubytovat studenty z Turecka.

Francouzští studenti se bouří proti maturitám, petice je vzápětí zpražila

27.06. 08:46

Paříž - Proti maturitním otázkám protestují nejen čeští studenti. Franouzští středoškoláci tvrdí, že letošní test byl příliš složitý. Jako největší problém se ukázala angličtina.

reklama

Český student pobýval v Istanbulu. Jeho svědectví o muslimech překvapí

Aktualizovali jsme 14.6.2016, 22:11, 14.06. 16:58

Brno - Student Masarykovy univerzity Jakub Maděránek vzpomíná na svůj studijní pobyt v Istanbulu, který navštívil v rámci studia mezinárodních vztahů. Jeho svědectví možná mnohé překvapí.

Studenti dlouhodobě šikanovali učitelku, policie zahájila trestní stíhání

Aktualizovali jsme 8.6.2016, 15:07, 08.06. 13:27

Praha – Policie zahájila stíhání tří mladíky v kauze šikany učitelky z pražské střední průmyslové školy Na Třebešíně. Uvedl to mluvčí pražské policie Jan Daněk. Podle březnových závěrů České školní inspekce vedení školy při řešení šikany selhalo a porušilo školský zákon. 

Studenti řeší problém. Čeká je ústní maturita, ale pořád neznají výsledky písemných

16.05. 11:41

Praha - Od dnešního dne začínají na středních školách ústní maturity. Dnes by se také měli studenti dozvědět výsledky didaktických testů. Jenže zatímco některým už učitelé verdikt alespoň zčásti sdělili, jiní na něj stále marně čekají.

Gesto syrské vlády: Povolila studentům jít na zkoušky

Aktualizovali jsme 16.5.2016, 10:29, 16.05. 08:18

Damašek - Ačkoli v Sýrii stále zuří občanská válka, vláda se snaží ukázat, že stát funguje. Damašek povolil stovkám studentů, že mohou o víkendu opustit obléhané oblasti poblíž metropole a zúčastnit se závěrečných zkoušek.

Výpověď českých členů cizinecké legie: Přiletěli jsme do pěknýho pekla, říkají

Aktualizovali jsme 30.4.2016, 21:54, 30.04. 16:14

Praha - Dva studenti Univerzity obrany si přivezli z guyanské džungle ocenění za absolvování kurzu francouzské cizinecké legie. Jde o odznaky s vyobrazením jaguára.

Rodiče zaplatili 9 milionů korun za studia na Oxfordu. Dcera je utratila za drogy a večírky

23.04. 10:32

Londýn - Manželé Boardmanovi museli prodat dům, aby zaplatili studium jejich dcery Nicoly. Mysleli, že studuje doktorát na Oxfordu, ona ale zatím darované peníze utrácela za drogy, divoké večírky a tajnou svatbu. Dohromady vyhodila 8,5 milionu korun.

Ateista na sociálních sítích kritizoval radikální islám, nyní je po smrti

07.04. 12:25

Dháka - Bangladéšský student práv se na sociálních sítích bojoval proti radikálnímu islámu a propagoval ateismus, byl včera zabit.

Studenti si nejvíce půjčují na auto a studium, ukázala studie pro Evropskou komisi

08.03. 20:04

Praha - Téměř 40 % českých studentů nemá dostatečné povědomí o právech spojených se spotřebitelskými úvěry. Přitom o uzavření úvěrové smlouvy v příštích dvou letech uvažuje 29 % dotazovaných studentů. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Evropskou komisi zpracovala agentura TNS.

Hledáte ještě střední školu? Tyto obory můžou pomoci v rozhodování

08.03. 09:49

Praha - Už jen osm dní mají žáci devátých tříd na to, aby si podali přihlášku na střední školu. Pokud i vaše dítko stále váhá, který obor by pro něj byl nejlepší, podívejte se, kde po škole snadno sežene zaměstnání a ještě si slušně vydělá.

reklama
Fotogalerie