Články k tématu: Tuberkulóza

Tajemný pacient nula: Jak vznikají nové nemoci a jak se šíří?

15.12. 09:39

Na první pohled se dnes může zdát, že tuberkulóza je v rozvinuté společnosti minulostí. Opak je ale pravdou, jde totiž o jednu z nejstarších a nejrozšířenějších vážných chorob světa. Podle vědců se každou sekundou nakazí jeden pacient a zárodky nemoci v sobě nosí až třetina populace. Kde se ale…

Lék na cukrovku? Možná ho máme už vice než sto let, jen jsme ho používali jinak

24.10. 16:24

I když je to vice než 100 let co byla vakcína Calmette-Guerin (taky známý pod zkratkou BCG) objevena, stále dokáže mnohé vědce velmi překvapit svými efekty na lidský imunitní systém. Podle nedávného výzkumu v Massachusetts General Hospital Immunobiology Laboratory totiž BCG může obnovovat normální…

V Česku řádí tuberkulóza, může skončit smrtí. Třetinu nakažených tvoří cizinci

17.09. 19:38

Praha - Téměř třetina nemocných tuberkulózou léčených v Česku byli loni cizinci, nejvíc z Ukrajiny, Slovenska a Vietnamu. Celkem onemocnělo 505 lidí, cizinců bylo 159. Vyplývá to z přehledu zveřejněného Ústavem zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Tuberkulóza, dříve souchotiny, je vysoce…

reklama

V Baltimore museli evakuovat nemocnici, unikl vzorek vysoce nakažlivé tuberkulózy

07.07. 11:28

Baltimore - Prestižní nemocnice Johnse Hopkinse v Baltimoru nechala evakuovat dvě své budovy, důvodem byl únik vysoce nakažlivého zmrazeného vzorku tuberkulózy.

Zrušit očkování proti tuberkulóze bylo unáhlené a předčasné, varuje lékařka

08.02. 20:03

Praha - Zrušení plošného očkování dětí proti tuberkulóze (TBC) bylo možná předčasné. Myslí si to šéfka sněmovního výboru pro zdravotnictví, poslankyně a lékařka Věra Adámková (za ANO). 

Mezi uprchlíky v Evropě byla objevena nebezpečná nemoc, ani antibiotika ji nedokáží vyléčit

23.01. 08:15

Curych - Švýcarští lékaři oznámili, že mezi žadateli o azyl, kteří do Evropy přišli z Afriky, objevili nový kmen tuberkulózy, který je vysoce rezistentní vůči lékům. O studii, kterou zveřejnila univerzita v Curychu, informují evropská média.

Z Ukrajina přichází hrozba, o které se nemluví. V nebezpečí může být i Evropa

Aktualizovali jsme 4.9.2017, 22:30, 01.09. 16:46

Odessa - Ve třetím největším městě a hlavním turistickém centru na jihu Ukrajiny se kromě místních a návštěvníků v ulicích procházejí i lidi prchající z války na východě země, studenti nebo ekonomičtí migranti ze střední Asie. Svěží mořský vzduch zde obtěžkává nemoc, o které se nemluví -…

Americký stát přijal uprchlíky, třetina z nich má tuberkulózu

06.06. 15:19

Vermont – Americký stát Vermont od roku 2013 celkem přijal asi 900 uprchlíků. Jak nyní informuje investigativní zpravodajský server Vermont Watchdog, více než třetina z nich trpí nebezpečnou tuberkulózou.

Obavy z imigrantů byly zbytečné. Nemoci se nešíří, říkají lékaři

22.04. 13:01

Hradec Králové - Lékaři loni prohlédli 4400 migrantů, kteří prošli záchytnými zařízeními v Česku. Tuberkulóza byla zjištěna u tří cizinců, dva byli z Ukrajiny a jeden z Číny.

Rodilý mluvčí z Afriky učil děti na škole, jenže měl tuberkulózu. Mohl nakazit až 250 dětí

31.03. 12:37

Jihlava - Nepříjemnou situaci řeší na základní škole v Polné na Jihlavsku. Žáky druhého stupně tam jedno pololetí učil cizí jazyk i rodilý mluvčí z Afriky - ten se ale už několik měsíců léčí s nebezpečnou tuberkulózou. Více než 200 dětí kvůli tomu musí na vyšetření a kontroly.

Tuberkulóza u imigrantů? Jsme připraveni, říkají čeští lékaři

21.03. 14:03

Praha - V souvislosti s uprchlickou krizí panují obavy, že by se v ČR mohly šířit různé nemoci, především pak tuberkulóza. Podle vedoucího Národní monitorovací jednotky dohledu nad TBC Jiřího Wallenfelse se sice obavy nepotvrdily, vyhráno ale není.

reklama
Fotogalerie