Články k tématu: VZP

U VZP vzrostly náklady na nejmodernější léky o 13 procent

25.11. 16:10

Náklady na nejmodernější léky meziročně vzrostly u největší české zdravotní pojišťovny, Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), o 13,6 procenta. Pojišťovna, která má mezi klienty asi 60 procent obyvatel Česka, je hradila více pacientům než loni, částka vydaná na léčbu jednoho tak klesla. ČTK a…

Pozor, velká změna. Miliony Čechů dostanou novou "kartičku" VZP

12.09. 16:07

Miliony lidí čeká výměna průkazů pojištěnců, od poloviny září budou vypadat jinak. Nejde o hromadnou výměnu. Nový průkaz budou dostávat noví pojištěnci a ti, jimž skončí platnost starého průkazu.

Češi v problémech? Systém zdravotního pojištění není připraven na krizi, varují experti

16.10. 16:46

Český systém zdravotního pojištění není připraven na zhoršení ekonomické situace a případnou další hospodářskou krizi. Nemá dostatečné rezervy. I když bude letos zřejmě v mírném přebytku, výdaje rostou výrazně rychleji než příjmy. Vyplývá to z analýzy Národohospodářské fakulty Vysoké školy…

reklama

Státní zástupce obžaloval tři lidi v kauze IZIP

20.08. 16:35

Praha - Dozorující žalobce Pavel Prygl z pražského vrchního státního zastupitelství tvrdí, že obvinění v kauze Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) a firmy IZIP mohli svým jednáním obstarat firmě neoprávněný prospěch ve výši 162 milionů korun.

Správní radu VZP povede poslankyně Adámková (za ANO), Piráti poukazují na porblémy

26.02. 14:41

Praha - Předsedkyní správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) byla dnes zvolena poslankyně Věra Adámková (za ANO). Dosavadní šéf rady, hejtman a poslanec Jiří Běhounek (ČSSD) bude místopředsedou. Dalším byl zvolen Bohuslav Svoboda (ODS). Správní rada jmenuje a odvolává ředitele, schvaluje…

Ministr zdravotnictví připravuje změnu zákona, chce správní radu VZP bez poslanců

14.02. 13:18

Praha - Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) připravuje změnu zákona o veřejném zdravotním pojištění. Připravena má být v roce 2019 a platit možná od roku 2020. Podle návrhu má být v budoucnu správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) bez účasti poslanců.

Drahé léky na rakovinu? Náklady na léčbu pacientů vzrostly za pět let o pětinu

03.02. 13:59

Praha - Náklady na léčbu pacientů s rakovinou vzrostly za pět let o 20 procent, loni to bylo již zhruba 20 miliard korun. Nejnákladnější jsou podle zdravotních pojišťoven nádory trávicího traktu, prsu, mužských pohlavních orgánů a močového ústrojí. Vůbec nejčastější je nezhoubná rakovina kůže.

Příspěvky zdravotních pojišťoven na prevenci? Zájem je velký, loni přišly na miliardu

20.01. 14:18

Praha - Zdravotní pojišťovny loni klientům vyplatily na příspěvcích na prevenci asi miliardu korun. Nejoblíbenější jsou benefity na pohybové aktivity, následují různé druhy očkování či příspěvky pro těhotné.

Pacientka vyhrála spor s VZP, pojišťovna jí musí zaplatit speciální onkologickou léčbu

10.01. 20:56

Praha - Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) musí pacientce zaplatit speciální léčbu, jejíž uhrazení předtím odmítla. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud. 

VZP navrhuje, aby se na léčbě podíleli výrobci léků

30.11. 19:36

Praha - Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) navrhuje, aby se na léčbě pacientů nehrazené z veřejného zdravotního pojištění podílely farmaceutické firmy. Většinou jsou k ní třeba drahé moderní léky.

Pokousání či bodnutí hmyzem? VZP za léčbu ročně zaplatí desítky milionů ročně

02.08. 12:50

Praha - Téměř 21,5 milionu korun loni vynaložila Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) na léčbu pacientů pobodaných od včel, vos nebo pokousaných od jiného hmyzu.

Pojišťovny chtějí po postižených vozíky. Ti na ně sami doplácejí

20.07. 14:22

Praha - Zdravotní pojišťovny vyžadují po uplynutí užitné doby zpět invalidní vozíky i další pomůcky na míru, na které si lidé museli připlatit desetitisíce korun. Tuto praxi kritizuje Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP).

Pojišťovny loni daly na léčbu rakoviny přes 17 miliard

06.05. 15:39

Praha - Tři největší zdravotní pojišťovny, které zahrnují asi 80 procent trhu, vydaly loni na léčbu rakoviny více než 17 miliard korun. Vyplývá to z údajů, které ČTK pojišťovny poskytly.

Pojišťovna VZP požádala ČNB o licenci na povinné ručení, poskytovat ho chce ještě letos

20.04. 17:04

Praha - Pojišťovna VZP požádala Českou národní banku o licenci na poskytování pojištění odpovědnosti za provoz vozidla, takzvaného povinného ručení.

Ředitel VZP Kabátek dostane odměnu 1,3 milionu. Část správní rady protestuje

27.03. 17:37

Praha - Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek dostane roční odměnu 1,3 milionu korun hrubého. Sedm členů třicetičlenné správní rady s tím ale nesouhlasilo. Vadí jim, jak jsou nastavena kritéria, podle kterých se úspěšnost ředitele hodnotí.

Pečenka dostal dvouletou podmínku kvůli smlouvě VZP s Protonovým centrem

15.02. 13:22

Praha - Někdejší nucený správce VZP Antonín Pečenka dostal dvouletý podmíněný trest za podepsání smlouvy o smlouvě budoucí s firmou Proton Therapy Centre Czech, rozsudek není pravomocný. Obhajoba dokonce chtěla předvolat exministra zdravotnictví Davida Ratha, soud nevyhověl.

Kolik stojí zdravotní péče? Češi nemají ponětí, ukázal průzkum

07.02. 14:15

Praha - VZP se v průzkumu ptala veřejnosti na to, kolik stojí transplantace srdce, operace slepého střeva, porod či kolik pojišťovna platí za léky na recept. Z průzkumu vyplynulo, že většina Čechů netuší, kolik stojí zdravotní péče.

Babiš zuří kvůli VZP. Pojišťovna platila dvěma firmám 40krát víc, než je běžné

27.01. 16:25

Praha - Společná kontrola ministerstva zdravotnictví a financí odhalila, že Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) platila kapitálově propojeným pražským laboratořím OmniLab a Nemocnici svaté Alžběty téměř čtyřicetkrát vyšší částky, než je běžné. Kauzou se už zabývá policie.

Počet zdravotních pojišťoven by se měl snížit, myslí si Sobotka

19.01. 16:21

Praha - Počet zdravotních pojišťoven by se mohl v budoucnu snížit, soudí premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Kauza exsprávce VZP Pečenky se vrací k soudu

02.12. 14:28

Praha - Obvodní soud pro Prahu 3 se bude muset znovu zabývat případem někdejšího nuceného správce Všeobecné zdravotní pojišťovny Antonína Pečenky.

Stabilizace zdravotnictví? Samotná valorizace nepomůže, tvrdí šéf VZP

25.09. 15:34

Praha - Pravidelná automatická valorizace plateb za státní pojištěnce není základním klíčem, který by stabilizoval financování zdravotnictví. V dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to řekl ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR Zdeněk Kabátek.

Štein považuje svoje odvolání za neplatné, dál šéfuje VoZP

Aktualizovali jsme 23.9.2016, 20:47, 23.09. 18:19

Praha - Karel Štein trvá na tom, že je i nadále ředitelem Vojenské zdravotní pojišťovny. Jednání správní rady, která ho dnes na svém jednání odvolala, považuje podle prohlášení zaslaného ČTK za nezákonné.

Jak si vedou zdravotní pojišťovny? Podívejte se na přehled

15.09. 14:06

Praha - V nejlepší finanční kondici je ze zdravotních pojišťoven Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (ZPŠ). Na druhé pozici se umístila Oborová zdravotní pojišťovna (OZP), na třetí Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) společně s Vojenskou zdravotní pojišťovnou (VoZP). Vyplývá to z indexu zdraví…

Vláda dnes do správní rady VZP schválila Vojtěcha

05.09. 21:42

Praha - Vláda dnes do správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny schválila Adama Vojtěcha, který vedl speciální pracovní skupinu pro zdravotnictví ministra financí Andreje Babiše (ANO).

reklama
Fotogalerie