Články k tématu: ženy

Ugandu rozděluje debata o sexuální výchově mladých dívek

dnes 11:30

Kampala - Sexuálně vzdělávat dívky už od věku deseti let? Právě s takovým nápadem přišli aktivisté. Podle vlády je to ale nemorální. Napsal to britský list The Guardian.

Nivea čelí obvinění z rasismu kvůli krému zesvětlujícímu kůži

19.10. 20:22

Abuja/Berlín – Nivea čelí nařčení z rasismu kvůli reklamě na krém zesvětlující pokožku, která se objevila v západoafrických státech jako je Nigérie, Ghana, Kamerun či Senegal. Německý výrobce kosmetiky však podobná obvinění odmítá.

V Česku jsou v rámci EU druhé největší rozdíly v platech mužů a žen

18.10. 22:12

Brusel - Ženy v Evropské unii vydělávají na hodinu méně než muži, rozdíl činí v průměru 16,3 procenta a týká se všech členských států osmadvacítky. Češky jsou na tom s platem nižším o 22,5 procenta kromě Estonek nejhůře.

reklama

Jak fungují naše pudy? Vědci porovnali základní lidské potřeby a zjistili, čemu dáváme přednost

12.10. 14:34

Sexuální touha a potřeba jíst patří po pudu sebezáchovy k nejsilnějším lidským přirozenostem. Většina mužů je ale díky neuronové mozkové síti naprogramována tak, aby podléhali spíše intimnímu pokušení. Ženy však tuto síť postrádají, a tak je pro ně jídlo v žebříčku priorit na vyšším místě.

Tisíce Izraelek a Palestinek ukončily pochod za mír, pokusily se vytvořit společný ženský parlament

09.10. 07:54

Jeruzalém - V Jeruzalémě skončil v neděli pochod za rychlé mírové řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Pořádaly ho tisíce Palestinek a Izraelek, které se také pokusily vytvořit svůj společný ženský parlament.

Pravda o Hollywoodu: Jak se stát slavnou herečkou?

Aktualizovali jsme 8.10.2017, 22:42, 08.10. 20:20

Hollywood - Říká se, že cesta ke slávě vede přes postel. V posledních letech se ale stále více ukazuje, že je opravdu zvykem mocných filmových osobností, včetně režisérů a producentů, nabízet mladým herečkám pomoc v kariéře výměnou za sexuální služby. Přiznala to podle serveru Sunday Times řada…

Do Sněmovny se mohlo dostat více žen, tvoří čtvrtinu kandidátů

02.10. 18:35

Praha – Po volbách by v Poslanecké sněmovně mohlo usednout více žen. Podíl by se mohl z nynější pětiny mírně zvýšit. Na kandidátních listinách totiž ženám připadá čtvrtina volitelných míst.

V katolickém Irsku demonstrovaly tisíce za pravo na interrupci

30.09. 21:22

Dublin - V centru Dublinu se dnes demonstrovalo za právo na interrupci. Příští rok v květnu či červnu se má v katolické zemi konat referendum o tom, zda budou potraty legalizovány. Účastníci pochodu skandovali tradiční hesla: "Moje tělo, moje volba."

Arab hrozil ženám upálením, pokud budou řídit auto

30.09. 09:23

Rijád - Na východě Saúdské Arábie byl zadržen muž, který hrozil upálením ženám, které usednou za volant. Jeho jméno policie neoznámila, případ ale potvrdilo saúdské ministerstvo vnitra, napsal britský list The Independent.

Krutá pravidla? Některé věci ženy v Saúdské Arábii stále nemohou dělat

30.09. 09:18

Rijád - Podle nařízení krále Salmána budou mít ženy v Saúdské Arábii povolení řídit automobil. V nábožensky konzervativní Saúdské Arábii to přitom až dosud bylo přísně zakázáno. Výnos by měl vejít v platnost v létě příštího roku. Přesto existuje celá řada věcí, které saudskoarabské ženy dál dělat…

Sologamie? Trendem je provdat se sama za sebe, cestovní kancelář nabízí obřady

29.09. 09:15

Řím - Italka Laura Mesiová, cvičitelka fitness, je toho názoru, že každý musí především milovat sám sebe. Provdala se proto sama za sebe. Na svatbě měla družičky, 70 hostů a také třípatrový dort.

Vědci zjistili, co si muži skutečně myslí o ženách

28.09. 11:59

Muži se domnívají, že chytré ženy jsou „sexy“ - alespoň teoreticky. Jak ale zjistili vědci z Univesity of Bufallo, v praxi je pak jejich názor úplně jiný,

Hormon lásky může způsobit i strach ze společnosti, říká studie

28.09. 11:08

Los Angeles - Podle vědců z Kalifornské univerzity má "hormon lásky" oxytocin i negativní účinky. Jeho zvýšená hladina může u žen, které mají špatné sociální zkušenosti z minulosti, vyvolávat větší strach ze sociální interakce než dříve.

Královské nařízení: Ženy v Saúdské Arábie budou moci řídit auto

27.09. 08:20

Rijád - Ženy v Saúdské Arábii budou mít povolení řídit automobil. Vyplývá to z dnes vydaného královského nařízení, o kterém s odkazem na saúdskoarabskou státní agenturu SPA informovala AFP.

Jak ženy ničí mužům život? Obviňují je ze zneužívání dítěte

22.09. 19:27

Praha - Zbraní v boji o děti při rozvodu či rozchodu se stává falešné obvinění ze sexuálního zneužívání. Přistupují k němu některé ženy, aby svému expartnerovi znemožnily kontakt s potomkem.

Kojení má zdravotní výhody i pro matku, chrání je před rakovinou

20.09. 15:17

Praha - Kojení má výhody nejen pro dítě i matku. Chrání před rakovinou prsu nebo infarktem. V Česku je po propuštění z porodnice kojeno 95,1 procenta dětí, bez dalších příkrmů 81 procent. Po šesti měsících je ale výlučně kojeno jen 13,6 procenta dětí a spolu s příkrmy necelých 37 procent.

Velká změna? Saúdskoarabské ženy budou moci pracovat jako letové dispečerky

18.09. 17:35

Rijád - Saúdská Arábie rozšíří seznam zaměstnání, v nichž povolí pracovat ženám, o letové dispečerky. V ultrakonzervativní monarchii ženy nesmějí pracovat, cestovat nebo se vdát bez souhlasu mužského opatrovníka, což může být otec, bratr nebo manžel.

Tuniský prezident povolil ženám provdat se za nemuslima

14.09. 20:43

Tunis - Tunisanky muslimského vyznání se nyní mohou legálně provdat za nemuslimy. S odkazem na dnešní prohlášení tuniské prezidentské kanceláře o tom informoval zpravodajský server BBC.

Kolik peněz utratí ženy za péči o své pohlaví? Částky jdou do desetitisíců

Aktualizovali jsme 5.9.2017, 23:04, 05.09. 13:45

Prakticky vše dnes stojí peníze, dvojnásob to platí o kráse a zdraví. Kdo chce být mladý, pohledný a fit, připlatí si, a mnohdy nemalé částky. Peníze ale neutrácíme jen za holiče, kadeřníka, modeláž nehtů nebo za léky, ženy mají ještě další položku, se kterou je v rozpočtu třeba počítat - své…

Pozor na manželství a učení. Podle vědců způsobují rakovinu

05.09. 10:39

Pokud máte vysokoškolský diplom a zároveň žijete s druhou osobou v manželství, pak byste měli zpozornět. Podle švédských vědců jste totiž více ohrožení rakovinou mozku, než lidé s nižším vzděláním nebo svobodní. Vyplývá to ze studie, kterou odborníci zveřejnili v magazínu Journal of Epidemiological…

Cizinky oloupily ženu, která měla mít poměrem s manželem jedné z nich

04.09. 16:05

Praha - Trojice rozlícených cizinek se v Praze vypravila za krajankou, která údajně udržovala poměr s manželem jedné z nich. Ženám teď hrozí až 12 let za mřížemi. V průběhu vyšetřování totiž vyšlo najevo, že se dopustily i loupeže. Pražský městský soud kauzu projedná příští měsíc.

Jak poznat, že vám někdo lže?

04.09. 15:05

Mezinárodní právnická firma se sídlem v Austrálii provedla výzkum, podle jehož výsledků žije jeden z pěti manželských párů z celého světa ve lži. Manželé si lžou ve věcech majetku, osobních vztahů i své minulosti. Lži se ale netýkají jen párů, narazit na ně můžete i mezi přáteli nebo dětmi. Jeden…

Sekty, které ovládají ženy? Většina z nich je krajně nebezpečná

Aktualizovali jsme 3.9.2017, 23:07, 03.09. 12:34

Vůdci kultů jsou fascinující, mají okouzlující osobnost a podivné představy o životě a názory, které si my neumíme představit. Jde tohle vůbec skloubit s představou ženy? Vám možná ne, ovšem v historii jich několik bylo. A pohlavím se omezit rozhodně nenechaly.

Konec mužů a žen? Kanada zavádí genderově neutrální pasy

31.08. 22:44

Ottawa - Kanada jako první v Americe umožňuje vydávání genderově neutrálních pasů. Občané Kanady, kteří se necítí být ani ženou, ani mužem, mohou při žádosti o pas vyplňovat do kolonky pohlaví písmenko "X".

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací