Články k tématu: ženy

Závisí spokojený vztah na vzhledu? Podle vědců ano,. Ale ne tak, jak si myslíte

16.12. 11:50

Záleží ve vztahu na vzhledu? Vědci tvrdí, že ano – ale zřejmě ne tak, jak si myslíte. Studie provedená na 223 nově sezdaných párech u ZSA ukázala, že ženy jsou ve skutečnosti spokojenější s méně atraktivními partnery.

Jak to vypadá, kdy těhotné ženě "praskne voda"?Lidé stále věří celé řadě mýtů o porodu

Aktualizovali jsme 15.12.2017, 13:40, 15.12. 10:20

Porod je snad tím nejpřirozenějším jevem, který v přírodě existuje. Přesto o něm koluje celá řada mýtů, které mezi lidmi přetrvávají dlouhá léta. Server BBC vyvrací tři největší omyly o porodech a miminkách.

Je dlouhodobé užívání antikoncepce bezpečné? Nová studie zmařila naděje vědců

11.12. 12:23

Moderní antikoncepční pilulky, které mají nižší obsah estrogenu, mají méně nežádoucích účinků než starší antikoncepce. Velká dánská studie však naznačuje, že - stejně jako starší pilulky - i ty nové mírně zvyšují riziko rakoviny prsu, zejména při dlouhodobém užívání.

reklama

Jak zabránit útokům na ženy? Školení začne v nočních klubech

08.12. 15:46

Praha - Odborníci chtějí školit personál nočních klubů kvůli sexuálnímu násilí. Poradí jim, jak řešit potenciálně krizové situace nebo jak upravit prostředí. První výstupy se očekávají asi v březnu roku 2019. Podle průzkumu Agentury základních práv Evropské unie přibližně osm procent žen v EU…

Osobností roku magazínu Time je hnutí proti sexuálnímu obtěžování #MeToo

06.12. 16:48

New York - Osobností roku se letos stali všichni ti, kdo se připojili ke kampani proti sexuálnímu obtěžování #MeToo (#játaké). Dle časopisu Time sebrali odvahu a prolomili mlčení.

Nezapomeňte si natrhat "barborky", pořídit by si je měly hlavně vdavekchtivé dívky

04.12. 08:09

Praha - Dnes má svátek Barbora. Tradiční "barborky", tedy větvičky třešně nebo jiného stromu, si mohou nařezat a dát do vázy dívky toužící vdát se v příštím roce. Prastarého obyčeje se ale drží i mnohé vdané ženy.

Experti se dostali do úzkých: Proč žijí ženy déle než muži? Při výzkumu se objevil problém

29.11. 09:44

Ženy žijí déle, to je prostý fakt. Proč tomu tak je? To už je těžší hádanka, na kterou se snažili odpovědět vědci z univerzity v Alabamě.

Jak vypadá novodobý ideál krásy? Zapomeňte na posilovnu

28.11. 13:27

Řada mladíků a mužů tráví hodně volného času v posilovně, aby si tam vypracovali svaly a byli pro ženy atraktivnější. Právě pro ně ale máme špatnou zprávu – ti, kteří mají pár kilo navíc podle vědců žijí déle, mají lepší vztahy se svými dětmi a jsou pro ženy atraktivnější. Píše to magazín Newsweek.

Dneska je sexuální obtěžování i pozvání na rande, tvrdí známá ekonomka

28.11. 09:13

Praha - I v České republice se podobně jako ve zbytku světa rozjela velká debata o sexuálním obtěžování. Problém je v tom, že mnoho lidí neví, co si pod ním představit. A podobný problém má i známá ekonomka Markéta Šichtařová, která se na celou věc rozhodla podívat z jiného úhlu pohledu.

Ministerstvo spravedlnosti odmítá zpřísnění trestů za znásilnění

27.11. 17:21

Praha - Organizace proFem chce zpřísnění trestů za znásilnění a žádá sestavení návodu ohledně přístupu k obětem tohoto trestného činu při soudním řízení. Ministerstvo spravedlnosti to odmítá.

Víte, jak poznat nevěru? těchto devět signálů, že vám někdo leze do zelí

26.11. 09:32

Paříž - V době internetu a seznamek je pokušení nevěry silné jako nikdy předtím a týká se to mužů i žen. Francouzský týdeník L´Express přináší seznam několika signálů, které mohou naznačit, že to jde s vaším vztahem z kopce.

V Itálii a Španělsku vyšly do ulic desetitisíce lidí, demonstrovali proti násilí na ženách

25.11. 18:07

Madrid - V řadě měst Itálie a Španělska dnes demonstrovaly desetitisíce lidí proti násilí na ženách, které si v těchto dvou zemích vyžádalo od začátku letošního roku bezmála 160 obětí. Největší demonstrace proti násilí na ženách se koná každoročně ve Španělsku v Madridu, kde má dnes pochod centrem…

Macron vyhlásil válku sexistické kultuře: Představil plán boje proti obtěžování žen

25.11. 17:36

Paříž - Prezident Emmanuel Macron chce bojovat proti sexuálnímu obtěžování a násilí, jejichž terčem jsou ve Francii ženy. Mají k tomu posloužit nové zákony, ale i osvěta.

Sexistické prasátečko: Porota udělila anticeny za vulgární reklamy

24.11. 13:01

Brno - Anticenu Sexistické prasátečko letos získalo od veřejnosti Free Radio. Odborná porota vybrala reklamu firmy FEKO LT na čištění kanalizace. Snahou organizátorů akce je již několik let upozorňovat na sexistické stereotypy, používání odhalených žen a sexu k propagaci produktu, který s nimi…

Ponižující praxe? Indonéská armáda a policie uchazečky podrobují testu panenství

23.11. 08:05

Jakarta - Indonéská armáda a policie u uchazeček stále provádí test panenství, vykonává je pod zástěrkou psychologického vyšetření. Organizace Human Rights Watch (HRW) tuto praktiku označila za "krutou a diskriminační".

Slavný moderátor obviněn z obtěžování, stěžuje si na něj hned osm žen

Aktualizovali jsme 21.11.2017, 21:52, 21.11. 14:37

Washington - Známého moderátora Charlieho Rose obvinilo osm žen ze sexuálního obtěžování. Televize CBS a další americké televizní stanice s ním následně přerušily spolupráci.

Káva je přežitek? Ženy si stále častěji dávají víno

19.11. 11:32

Brno - Mezi ženami je stále více těch, co rády pijí víno. Když si jdou spolu poklábosit, už neříkají, že chodí na kávu, ale na víno.

Ženy čelí sexuálnímu násilí denně, situace je kritická i v ČR

14.11. 16:02

Praha - Každá devátá žena v Evropské unii zažila nějaké sexuální násilí. Se sexuálním obtěžováním má zkušenost 55 procent žen. Pět procent žen se stalo obětí znásilnění. Podle výsledků celoevropského průzkumu zažilo násilí v Česku 32 procent žen.

"Naše těla jsou naše". Tisíce žen protestovaly v Brazílii proti zákazu interrupcí

14.11. 09:35

Rio de Janeiro - V ulicích Ria de Janeiro se v ponděli protestovalo proti návrhu zákonného opatření, které by bez výjimky znemožnilo provádět v Brazílii interrupci. Mezi demonstranty a policií došlo k drobným potyčkám.

Proč se muži a ženy liší? Vědci rozluštili stovky let starou hádanku

Aktualizovali jsme 10.11.2017, 22:02, 09.11. 16:14

Chování mužů a žen je v některých případech tak odlišné, jak jen to je možné. Vědci dlouho nevěděli proč, nová studie ale zjistila, co za tím vězí. Ženy jsou totiž od přírody hodnější, než muži.

Pozor na esemesky. Vědci dokáží z krátké zprávy určit lháře

10.11. 10:37

Ithaca (USA) - Zatímco lhaní při osobním kontaktu prozrazují všeobecně známé signály, v případě esemesek je to složitější. Vědci z Cornellovy univerzity ale tvrdí, že v textových zprávách našli vzorec naznačující, zda pisatel mluví pravdu.

Obviněním ze sexuálního obtěžování čelí i americký komik Louis C.K.

10.11. 08:54

Washington - Americký komik Louis C.K. v minulosti údajně sexuálně obtěžoval několik žen. Podle listu The New York Times jde o čtyři jeho kolegyně z branže a pátou neidentifikovanou ženu. Nové obvinění se vynořilo na herce Stevena Seagala.

Účinky, které výrobci tají. Co dělají s naším tělem mýdla a kosmetika?

09.11. 16:13

Ženy by měly zbystřit. Studie, kterou provedla Washingtonova univerzita v Saint Louis na vzorku 31 500 žen, totiž zjistila, že látky používané v make-upu, ale také v čistících prostředcích a v mýdlech mohou přiblížit menopauzu až o čtyři roky.

Úspěch českých političek? Jourová je na šestém místě na seznamu žen, které formují EU

09.11. 14:59

Brusel - Na seznamu serveru Politico, který obsahuje jména žen, jež utváří politiku Evropské unie, figuruje i česká eurokomisařka Věra Jourová. Obsadila šestou pozici.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací