Články k tématu: ženy

Důchodci v ohrožení. Hrozí jim, že skončí bez peněz

Aktualizovali jsme 22.3.2018, 22:00, 20.03. 17:22

Praha - Chudobou je v Česku ohrožena více než čtvrtina seniorek nad 65 let, které žijí samy, ze seniorů to přitom je devět procent. Průměrný starobní důchod českých žen je o více než 2000 korun nižší než mužů. Podle ministra spravedlnosti a pro lidská práva Roberta Pelikána (ANO) je narovnávání…

Skryté tajemství polibku? Na naše zdraví má blahodárný vliv

včera 08:04

Vědci už si dlouho lámou hlavu nad banálně znějící otázkou. Co je to vlastně polibek? Existuje mnoho teorií a takzvanému francouzskému polibku se obecně přikládá zásadní role ve vztahu mezi jednotlivci, neboť působí ve třech hlavních oblastech: otevírá cestu k sexuálnímu aktu, vnáší do vztahu…

V Mississippi platí nový přísný zákon proti potratům, už čelí žalobě

20.03. 09:44

Jackson - Guvernér amerického státu Mississippi v pondělí podepsal nový protipotratový zákon, který je nejpřísnější v USA. Už na něj byla podána žaloba.

reklama

Saúdské Arabky nemusí nosit abáje, překvapivě oznámil korunní princ Salmán

19.03. 17:15

Rijád - Saúdské Arabky se v souladu s islámským pravidlem oblékají většinou to tmavých abájí zahalujících celé tělo a vlasy si zakrývají hidžábem. Saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán (32) však řekl, že to není nutné, pokud bude jejich oblečení slušné.

České dráhy zavedly kupé pouze pro ženy, podle Šabatové nejde o diskriminaci mužů

16.03. 13:28

Brno - Takzvaná dámská kupé v některých vlacích Českých drah (ČD) podle veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové muže nediskriminují.

Mississippi přijalo jeden z nejpřísnějších protipotratových zákonů v USA, kliniky se bouří

09.03. 08:54

Jackson - Poslanci amerického státu Mississippi ve čtvrtek schválili nový protipotratový zákon, který je nejpřísnější v USA. Jediná potratová klinika v Mississippi podle místních médií už připravuje žalobu.

MDŽ: Ženy za posledních sto let dosáhly plně jen na volební právo, rovnosti na trhu práce ale ne

08.03. 10:40

Praha - Ženy za posledních sto let dosáhly plně pouze na volební právo. Zastoupení žen ve vedoucích veřejných a politických funkcích je stále velice nízké a stejně tak nebylo dosaženo rovnosti na trhu práce.

Německá hymna není genderově vyvážená? Zmocněnkyně pro rovnoprávnost sklidila posměch

07.03. 08:48

Berlín - Německá zmocněnkyně pro rovnoprávnost Kristin Roseová-Möhringová chce přepsat slova státní hymny. Žádá, aby se slovo "otčina" změnilo na "vlast" a slovo "bratrsky" na "odvážně". Navrhovaná změna mnoho zastánců ale na politické scéně nenašla.

Uklízení je stejné jako 20 cigaret denně? Práce v domácnosti ničí ženám zdraví

Aktualizovali jsme 27.2.2018, 22:00, 26.02. 13:02

Studie vědců z Univerzity v Bergenu zjistila, že uklízení ničí zdraví stejně, jako 20 cigaret denně. Podle nich se ale problém se týká pouze žen. Proč na muže neúčinkuje?

Další uvolňování pravidel? Občanky Saúdské Arábie se mohou hlásit do armády

26.02. 22:07

Rijád – Vůbec poprvé v dějinách umožnila Saúdská Arábie ženám hlásit se do armády. Obyvatelky království do čtvrtka mohou podávat přihlášky v provinciích Rijád, Mekka, Medína a Kasím. 

Fico odmítá ratifikovat Istanbulskou úmluvu o potírání násilí na ženách

22.02. 16:46

Bratislava - Slovensko nehodlá přistoupit k ratifikaci takzvané Istanbulské úmluvy o potírání násilí na ženách, jednotlivá ustanovení úmluvy ohledně ochrany žen ale chce přenést do svého právního řádu. Text úmluvy prý zbytečně zpochybňuje přirozené rozdíly mezi muži a ženami.

Odvrácená tvář sexuálního byznysu? Zruinovaná města, lidé bez vody, úplatná policie

Aktualizovali jsme 17.2.2018, 18:32, 17.02. 11:43

Obřím nevěstincům připisuje policie vinu za to, že se město neustále propadá. Podle její vyšetřovací teorie tyto mega-bordely nelegálně kradou spodní vodu na "mydlinkové masáže", což působí problémy zejména v takových městech, jako je Bangkok.

České svatby? Mění tradice u hostin i oblečení ženichů a nevěst

17.02. 14:33

Zlín - Nevěsty v Česku už nemají bohaté princeznovské šaty, vybírají si spíše jednoduché a pohodlnější. U oblečení ženichů vede modrá a šedá barva, používají se slim obleky. Muži nosí například i dřevěné motýlky.

Nejde jen o Oxfam, i jiné organizace kryjí sexuální aféry, tvrdí prezident Haiti

17.02. 09:52

Port-au-Prince - Skandál kolem sexuálních přečinů organizace Oxfam je podle prezidenta Haiti jen špičkou ledovce, prošetřit by se měly také aktivity jiných skupin na Haiti po zemětřesení z roku 2010. Konkrétně zmínil Lékaře bez hranic.

Exšéf Oxfamu na Haiti prý prostitutky nikdy neplatil, přiznal ale vztah s místní ženou

15.02. 21:23

Londýn - K obviněním britských médií, že si humanitární pracovníci na Haiti, v Čadu a v Libérii platili prostitutky se dnes vůbec poprvé vyjádřil i bývalý šéf mise britské charity Oxfam na Haiti. Roland van Hauwermeiren přiznal určitá pochybení, popřel však, že by někdy platil za sexuální služby.

Skandál v australské vládě dopadl na všechny. Premiér zakázal ministrům sex

15.02. 15:50

Canberra - Australský premiér Malcolm Turnbull reaguje na skandál kolem vicepremiéra Barnabyho Joyce, který čeká dítě se svou bývalou sekretářkou. Podle nového etického kodexu vlády mají ministři zakázáno navazovat intimní vztahy se svými zaměstnanci.

Hádáte se s partnerem často? Pak váš vztah déle vydží

15.02. 14:15

Londýn - Páry, které se dovedou správným způsobem hádat, mají desetkrát větší naději, že spolu vydrží, než dvojice, které své problémy zametají pod koberec. Nejvýbušnějšími tématy ve vztahu jsou sex, peníze a zlozvyky.

Šikana, rasismus, sexuální zneužívání. Ze zkušeností humanitární pracovnice mrazí

15.02. 10:39

Zpráva, že pracovníci charitativní organizace Oxfam platili na Haiti za sex se zřejmě nezletilými dívkami v době, kdy ze země pokoušela vzpamatovat z následků ničivého zemětřesení, nepřekvapila bývalou humanitární pomocnici Šaistu Azízovou. Současná publicistka v komentáři pro server The Guardian…

Svatý Valentýn je tu: V kurzu jsou valentýnské večeře i lechtivé hry

14.02. 08:09

Praha - Oslava patrona zamilovaných, svatého Valentýna, se do střední a východní Evropy dostala po pádu komunismu z anglosaských zemí, v Česku tento svátek slaví až dvě třetiny lidí. Mezi klasické valentýnské dárky patří šperky, oblíbené jsou i romantické večeře. V e-shopech jdou na odbyt také…

MeToo za druhé světové? Ženy popadly zbraně a bojovaly proti Hitlerovi

10.02. 12:27

V minulosti bylo prakticky nemyslitelné, aby ženy sloužily v armádě. Dnes je tomu ale úplně jinak. Jaká byla úloha žen ve válce a kdy se poprvé začaly angažovat do vojenských konfliktů? Stojí snad za jejich nasazením do armády osvětová kampaň podobná současné vlně MeToo?

Nový zákaz ve Walesu: Nezletilci si nemohou dát propíchnout intimní místa ani jazyk

02.02. 09:57

Cardiff - Od 1. února platí ve Walesu nový zákon, podle kterého si lidé mladší osmnácti let nemohou nechat propíchnout jazyk, genitálie či bradavky, aby si je následně ozdobili šperkem. Uší, nosu, pupku a obočí se žádné zákonné omezení netýká.

Nevinné flirtování se může změnit v sexuální obtěžování? Kampaň MeToo zvýšila obavy

01.02. 11:44

Paříž - Podle nedávného průzkumu časopisu Elle si 72 procent mužů do pětatřiceti let myslí, že svádění je dnes mnohem obtížnější než dříve. Obavy z toho, že se nevinné flirtování může změnit v sexuální obtěžování, vzrostly hlavně kvůli kampani MeToo.

Seznamky pro sapiosexuály? Aneb když lidi přitahuje spíše IQ než krása

31.01. 10:18

Sydney/Řím - Někteří lidé jsou místo toho, aby považovali za sexy modré oči či světlé vlasy, fascinováni inteligencí. Ukázala to studie Západoaustralské univerzity zveřejněná v časopise Intelligence.

Irsko zlegalizuje potraty? Rozhodne se v referendu

30.01. 08:49

Dublin - V katolickém Irsku není možné uměle přerušit těhotenství po znásilnění, incestu ani při vážném poškození plodu. Přísný zákon by mohlo změnit referendum, které bylo vyhlášeno na květen.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací