Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Kladně hoří černá skládka pneumatik, kouř je vidět z velké dálky

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Kladno - V kladenské městské části Dubí hoří černá skládka pneumatik. Hustý černý kouř je viditelný z velké dálky, na místě zasahují čtyři hasičské jednotky.

"V blízkosti požáru je vlečka, na které stály vagony s uhlím. Podařilo se nám zajistit jejich odtažení, hrozilo, že požár na uhlí přeskočí," řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Stupeň poplachu podle ní zvýšen nebyl a zřejmě se ani zvyšovat nebude.

Obyvatelé okolních obcí byli vyzvání, aby zavřeli okna. "Informovali jsme inspekci životního prostředí, která obyvatelům okolních obcí doporučila zavřít okna," doplnila Kereková.

Témata:  kladno pneumatiky hasiči požáry

Aktuálně se děje

25. srpna 2026 15:13

Co předcházelo nečekanému skonu? Syn Václava Neckáře zkolaboval krátce po koncertu

Jediný syn legendárního zpěváka Václava Neckáře, Václav mladší, zemřel v pondělí odpoledne ve věku 52 let ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí v Praze. Podle oficiálního vyjádření rodiny přes manažera Karla Jiříčka byla příčinou úmrtí těžká infekce, pravděpodobně způsobená streptokokem. K úmrtí došlo po náhlém zdravotním kolapsu a následné sepsi, přičemž lékaři o jeho život bojovali na jednotce intenzivní péče i na oddělení ARO.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy