Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lesům ČR za leden až duben klesl zisk o dvě procenta

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Hradec Králové - Lesům České republiky (LČR) za letošní leden až duben klesl hrubý zisk o dvě procenta na 1,92 miliardy korun z 1,95 miliardy korun ve stejném období loni. Nyní státní podnik chystá na druhou polovinu července vypsání pětiletého tendru 2018+ na lesní práce a prodej dřeva od 1. ledna 2018.

Tržby Lesů ČR za vlastní výrobky a služby za první čtyři měsíce letošního roku vzrostly o 53 milionů korun na 3,62 miliardy korun. Těžba dřeva zůstala na 2,4 milionu metru krychlových.

Lesy ČR loni vykázaly pokles čistého zisku o 23 procent na 4,16 miliardy korun z předloňských 5,4 miliardy korun. Pokles zisku podnik přičetl vyšší těžbě kalamitního dřeva z kůrovcových, větrných a jiných kalamit, které se na trhu prodávalo za výrazně nižší ceny.

Odhadovaná hodnota tendu 2018+ týkající se lesních prací činí dvě miliardy korun, objem dřeva k těžbě je 5,1 milionu metrů krychlových. Předmětem soutěže bude 52 územních jednotek. Hodnotícím kritériem, po splnění kvalifikačních požadavků, bude nabídnutá cena.

Lesy ČR většinu prací v lesích i prodej dřeva zadávají soukromým firmám prostřednictvím každoročních pětiletých tendrů zhruba pro pětinu území. Největšími obchodními partnery Lesů ČR jsou skupina PETRA, skupina Uniles a firmy Stora Enso Wood Products Ždírec, Kloboucká lesní a PROGLES.

Témata:  Lesy ČR veřejné zakázky dřevo

Související

Aktuálně se děje

11:01

To je drzost. Jaromír Soukup se brání po slovech Evy Feuereislové

Poslední vztah Jaromíra Soukupa s Evou Feuereislovou je prý definitivně u konce. Žena, které se přezdívá Plastic Queen, ho ukončila s odůvodněním, že podnikatel prý udržuje vztahy i s jinými ženami. Jak reagoval sám Soukup? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.