Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie nepochybila. Inspekce uzavírá nehodu sportovního BMW i8

Policie ČR, ilustrační fotografie
Policie ČR, ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) uzavřela vyšetřování květnové nehody policejního sportovního BMW i8 v Brně, při které se zranil zástupce vedoucího hradního protokolu Vladimír Kruliš.

"Nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu ani jiného protiprávního jednání ze strany příslušníka Policie České republiky," uvedla mluvčí inspekce Radka Sandorová. Doplnila, že v tomto případě věc nelze vyřídit jinak, proto byla odložena.

Hybridní vůz za čtyři miliony korun policie převzala k testování v první polovině května, sloužil na silnicích v Jihomoravském kraji. Koncem května ale sjel do potoka v brněnských Chrlicích, řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Ve voze s ním jel zástupce šéfa hradního protokolu Kruliš. Oba se tehdy zranili.

Kruliš před nehodou s policií zajišťoval bezpečnost návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Jihomoravském kraji a při prezentaci policejní techniky podle prezidia projevil zájem o praktickou ukázku vozu.

Už v červnu policejní prezidium uvedlo, že přítomností Kruliše v policejním BMW nebyly porušeny právní předpisy. Mluvčí policejního prezidia Iveta Skupien tehdy řekla, že legislativní odbor policejního prezidia došel k závěru, že jízda civilní osoby je obecně možná v souladu s nařízením ministerstva vnitra, podle kterého "v dopravních prostředcích mohou být přepravováni jen příslušníci bezpečnostních sborů, zaměstnanci ministerstva a policie nebo osoby, jejichž přeprava souvisí s plněním služebních nebo pracovních úkolů".

Témata:  Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Policie ČR dopravní nehody

Související

Aktuálně se děje

11:41

Tučňáci a rypouši si musí uvědomit, proti komu stojí. Nebo na ně bude vyslán JD Vance

Donald Trump znovu nekompromisně udeřil tak, jak to ještě neudělal nikdo jiný. Kromě všech, kdo léta „zneužívali americké dobroty“, vyvíjí nátlak také na Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy. Uvalil na ně 10% cla, což by jistě otřáslo místní ekonomikou – pokud by tedy nějaká existovala.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.