reklama

Jeden tábor tvrdí, že pouze z vládních lavic lze prosazovat stranický program a strana by tudíž měla do koalice vstoupit. Druzí ale varují před faktem, že Andrej Babiš je trestně stíhaná osoba. Navíc si prý na politickém poli počíná jako predátor.

Zastáncem vládního angažmá je například bývalý místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach. Ten prosazuje aby ČSSD obsadila ministerstva a zdá se, že mu nevadí ani Babišovo trestní stíhání.

Na Škromachově facebookovém profilu se totiž o případném vládním angažmá rozhořela ostrá debata. Škromach se ptá, "kolik by asi měli mediálních výstupů lidé, kteří jsou proti vládní účasti, kdyby se o vstupu ČSSD do vlády nejednalo?".

Na to mu ale uživatelka jménem Jana Rosůlková odpověděla, že lidé ČSSD nevolí právě proto, že se "spřáhne s každým". "Mě jste taky zradili." dodává a dává tak najevo, že si nepřeje aby ČSSD do vlády vstupovala.

Škromach se jí následně ptá, čím jí sociální demokraté zklamali. "No asi tím, že se pachtujeme s podvodníkem." píše Martin Válek. Naráží tak na Babišovo stíhání v souvislosti s údajným podvodem okolo farmy Čapí hnízdo.

Bývalý místopředseda ČSSD ale přichází s upřímnou odpovědí. "Klídek, v politice je každý druhý podvodník" píše. Prý ale neřeší Babišovu vinu nebo nevinu, od toho jsou prý soudy. "A u politiků to v demokracie řeší občané ve volbách. A ti rozhodli." říká Škromach.

Ten navíc nepovažuje případný vstup do koalice s hnutím ANO za riziko. Případné politické sebevraždy jeho strany se proto nebojí. "Sebevraždu jsme páchali v minulých letech." dodává. 

0 komentářů Napište svůj názor

reklama