Domov

Kdo zaměstnává nejvíce osob? Nahlédněte na zajímavý žebříček

08.03. 10:07

Praha - Největšími zaměstnavateli v Česku jsou policie, Česká pošta a ministerstva obrany a spravedlnosti. U policie pracovalo na začátku letošního roku téměř 50.000 lidí, u pošty více než 31.000. Ze soukromých firem má nejvíc zaměstnanců pátý Agrofert patřící ministru financí Andreji Babišovi (ANO…

Odsouzený Janoušek je po operaci, ale stále na svobodě

08.03. 10:02

Brno - Roman Janoušek, odsouzený na 4,5 roku vězení za sražení starší vietnamské ženy, je už několik dní na svobodě. Trest si přitom ještě neodpykal. Jak je to možné?

Hledáte ještě střední školu? Tyto obory můžou pomoci v rozhodování

08.03. 09:49

Praha - Už jen osm dní mají žáci devátých tříd na to, aby si podali přihlášku na střední školu. Pokud i vaše dítko stále váhá, který obor by pro něj byl nejlepší, podívejte se, kde po škole snadno sežene zaměstnání a ještě si slušně vydělá.

reklama

Nezaměstnanost je opět menší, klesla na 6,3 procenta

08.03. 09:46

Praha - K 29. 2. 2016 evidoval Úřad práce ČR celkem 461 254 uchazečů o zaměstnání. To je o 6 149 méně než lednu a o 86 863 méně než v únoru 2015. Z celkového počtu lidí bez práce bylo 443 566 dosažitelných uchazečů (jsou schopni okamžitě nastoupit do vhodného zaměstnání). Podíl nezaměstnaných osob…

Před rokem unesli Čecha v Libyi. Rodina stále věří, že je naživu

08.03. 09:41

Praha - Je to už rok, co v Libyi unesli ozbrojenci napojení na Islámský stát devět lidí včetně Čecha - Pavla Hrůzy z Velkého Meziříčí. Stejně jako ostatní pracoval pro společnost na ropném poli. Dodnes o něm nejsou žádné zprávy. Podle všeho se nepodařilo kontaktovat únosce.

Hádka v baru skončila pobodáním. Nůž se našel po třech dnech

08.03. 09:36

Uherské Hradiště - Policisté v pondělí objevili nůž, kterým v pátek v noci v Uherském Hradišti po hospodské hádce pobodal jeden mladík druhého. Zraněný skončil v nemocnici, útočníka už policisté dopadli a obvinili z pokusu o vraždu.

Kolínem se prohánělo stádo divokých prasat, jedno se vydalo i na dětské hřiště

07.03. 21:44

Kolín - Stádo divokých prasat se v neděli vesele prohánělo po kolínských ulicích. Jedno sele se příhodně vydalo na dětské hřiště. Zděšení obyvatelé přivolali policisty, kteří během několika minut divočáky zahnali mimo město.

Průzkum ukázal, že Čechům nejvíce vadí korupce a přistěhovalectví

07.03. 20:53

Praha - V únoru letošního roku zařadilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) do svých výzkumů otázky, v nichž občané České republiky vyjadřovali svoji spokojenost nebo nespokojenost se stavem ve vybraných oblastech veřejného života.

Agresivita Ruska? Není stejná jak za studené války, varuje politolog

07.03. 20:49

Praha - Politolog Ondřej Slačálek tvrdí, že metafory studené války dnes nám má vsugerovat, že Rusko je pořád stejné. Zakrývá se ale při tom prý to důležité, a sice, že Putin je reakcí na 90. léta.

Zeman a Mezinárodní den žen? Láskou zasypává i cizí ženy

07.03. 20:34

Praha - Miloš Zeman společně se svou manželkou Ivanou zahájil dnes návštěvu Karlovarského kraje. Sotva však manželka odjela do dětského domova, prezident si pustil pusu na špacír. Prozradil, jak slaví Mezinárodní den žen.

Ubytovna pro uprchlíky v Drahonicích zůstane otevřená do konce roku

07.03. 19:38

Louny - Zařízení pro uprchlíky v Drahonicích na Lounsku bude zatím fungovat do konce roku. Ministerstvo vnitra neplánuje investovat do areálu, kde se vystřídalo od zprovoznění loni v říjnu 211 běženců. Obavy místních obyvatel z ubytovaných většinou pominuly. Lubenec, pod který Drahonice patří,…

IKEM si připsal další úspěšnou unikátní operaci. Transplantoval zrcadlově uložené orgány

07.03. 19:25

Praha - Lékaři z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) provedli další unikátní operaci. Transplantovali játra pacientce se zrcadlově uloženými orgány.

Na sociálních sítích bylo horko. Andrej Babiš a europoslanec KDU-ČSL se do sebe pustili

Aktualizovali jsme 7.3.2016, 18:50, 07.03. 08:54

Praha – Na sociálních sítích se strhla přestřelka mezi ministrem financí Andrejem Babišem a europoslancem KDU-ČSL Tomášem Zdechovským. Vicepremiér nazval lidovce udavačem, ten mu to ostře vrátil.

Krize ve zdravotnictví, chybí lékaři, sestry. A to i ve větších nemocnicích

07.03. 15:59

Praha - Situace v českém zdravotnictví je v posledních letech velice problematická, spousta menších nemocnic je nucena zavírat některá oddělení nebo rušit část lůžek, protože nemá dostatek personálu. Není ale jen nedostatek lékařů, chybí také zdravotní sestry. Navíc se problémy netýkají jen malých…

Téměř 1500 bankrotů bylo vyhlášeno v únoru, nejvíce od července

07.03. 15:52

Praha - Nová data společnosti CRIF - Czech Credit Bureau ukazují, že se zvyšuje počet osobních bankrotů. V únoru jich bylo vyhlášeno 1485, což bylo o 97 více než v lednu a zároveň nejvíce od loňského července.

Začněte připravovat plán na záchranu zdravotnictví, vyzývá vládu ČLK

07.03. 15:04

Praha - Prezident České lékařské komory Milan Kubek dnes vyzval vládu, aby připravila plán na záchranu zdravotnictví. Měl by obsahovat například pravidelnou valorizaci platby za státní pojištěnce, zvyšování platů či zavedení zdravotní daně na tabák a alkohol. Největším problémem nemocnic je nyní…

Česko je bezpečnější, během osmi let klesla kriminalita o třetinu

Aktualizovali jsme 7.3.2016, 14:25, 07.03. 09:12

Praha - Většina Čechů nemá policisty příliš v lásce a různé průzkumy veřejného mínění opakovaně ukazují, že podle lidí se bezpečnostní situace v Česku spíše zhoršuje než zlepšuje.

Zeman zkritizoval Karlovarský kraj za minimální pomoc obci Prameny

07.03. 14:20

Karlovy Vary - Prezident Miloš Zeman dnes na setkání s krajskými zastupiteli kritizoval to, že Karlovarský kraj zatím neodkoupil dluh obce Prameny, přestože by částku 1,9 milionu korun následně uhradil ruský investor. Zadlužená obec by tak přišla o významnou část svých dluhů. Kraj pro případný…

Uprchlická krize mění Evropu, umožňuje vzestup extrémistům

07.03. 14:12

Praha - Uprchlická krize nahrává extremistům. O víkendu to potvrdily volby na Slovensku, které do parlamentu vynesly ultrapravicovou Lidovou stranu Naše Slovensko kontroverzního předsedy Banskobystrického samosprávného kraje Mariana Kotleby. Kotlebovci ale nejsou zdaleka jedinou radikální stranou,…

Pronajímáte byt? Možná vás čekají změny, Marksová plánuje revoluční změnu

07.03. 14:06

Praha - Máte byt a chcete ho pronajímat? Příště budete možná potřebovat souhlas sousedů. Plánuje to ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Chce tak bojovat proti podnikavcům, kteří skupují byty a pak do nich stěhují nepřizpůsobivé.

Schwarzenberg se vydal na Hrad a nestačil se divit: Vypadá jako obléhaná pevnost

07.03. 14:03

Praha – Čestný předseda TOP 09 a někdejší prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg se vydal na Pražský hrad a nestačil se divit. Poukazuje na velká bezpečnostní opatření, která tam panují. Vracíme se prý do nedávné minulosti.

Hlídka zadržela dva opilé řidiče pár minut po sobě. Cestovali ve stejném voze

07.03. 13:50

Praha - Dva opilé řidiče zadrželi během několika minut policisté na pražském Smíchově. Oba hříšníci přitom cestovali ve stejném autě.

Náměstek ministra zdravotnictví Vymazal rezignoval. Patrně kvůli tendru na záchrannou službu

07.03. 13:36

Praha - Náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní péči Josef Vymazal (za ANO) k 11. březnu rezignoval, uvedl zdravotní důvody, informovalo ČTK ministerstvo. Podle zdrojů ČTK ale za jeho rezignací stojí především problémy s tendrem na leteckou záchrannou službu. Na rezignaci se dohodl Vymazal…

Čínští investoři by mohli pomoct Karlovarskému kraji, míní Zeman

07.03. 13:30

Karlovy Vary - Karlovarskému kraji by mohli podle prezidenta Miloše Zemana pomoci s investicemi, například do zchátralých památek, i jako lázeňští hosté Číňané. Očekávat se to dá v souvislosti s plánovanou návštěvou čínského prezidenta v České republice. Prezident to dnes řekl na setkání se…

reklama
Fotogalerie