Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hackeři opět úřadují, problémy hlásí Moneta a Raiffeisenbank

Raiffeisenbank
Raiffeisenbank
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Weby některých tuzemských bank čelí od rána útokům. Stalo se tak den poté, co proruská hackerská skupina NoName057(16) napadla weby a služby pěti českých bank a web pražské burzy. Stejná skupina se přihlásila i k dnešnímu útoku.

S útoky se potýká Raiffeisenbank a Moneta Money Bank, která na svém webu zobrazuje informaci o údržbě, na síti X ale naznačila, že je pod útokem. "Od dnešního rána bohužel nefungují naše webové stránky, internetové a mobilní bankovnictví Smart Banka. Usilovně pracujeme na znovuobnovení všech našich systémů. Vaše peníze ani citlivá data v ohrožení nejsou. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení," uvedla banka.

Na stejné síti informovali o problémech i zástupci Raiffeisenbank. "Aktuálně: Potýkáme se s výpadkem našich webových stránek, internetového a mobilního bankovnictví. Za vzniklé nepříjemnosti se omlouváme. Intenzivně pracujeme na řešení, tak aby byly naše služby opět brzy dostupné," napsali.

"Můžeme potvrdit, že v tuto chvíli mohou být některé naše služby včetně webu nedostupné," uvedla mluvčí Raiffeisenbank Tereza Kaiseršotová s tím, že teď zjišťuje další podrobnosti. Potvrdila, že jde o další DDoS útok. "Odpovídá to včerejší situaci, která se odehrávala u jiných bank," připustila.

S výpadky služeb se ve středu potýkaly Komerční banka, Česká spořitelna, ČSOB, Air Bank, Fio banka a pražská Burzu cenných papírů. Podle vyjádření jejich tiskových oddělení se banky staly terčem takzvaných DDoS útoků.

Ke středečním útokům na české banky se přihlásila proruská hackerská skupina NoName057(16). "Tady jsou výsledky naší práce," uvedla na Telegramu a vypsala seznam bank a služeb, jejichž fungování vyřadila. K dnešním útokům se posléze přihlásila stejná skupina hackerů. Uvedla to na svém účtu na Telegramu.

Témata:  banky Raiffeisenbank Moneta Money Bank hackeři

Související

Aktuálně se děje

8. května 2025 14:40

Všichni ho měli rádi. Česko reaguje na úmrtí Jiřího Bartošky

Česko oběhla ve čtvrtek odpoledne smutná zpráva. Ve věku 78 let zemřel legendární herec a prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška. Ihned se začaly objevovat první reakce. Ozval se například premiér Petr Fiala (ODS) či režisér Jan Hřebejk. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy