Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Povstalci Jemenu zaútočili na hranici Saúdské Arábie

AuF1 a AMX-10P (Royal Saudi Land Force)
AuF1 a AMX-10P (Royal Saudi Land Force)
Foto: army.mil

Rijád - Při střetech saúdskoarabské armády se šíity na hranici s Jemenem padlo sedm vojáků. Konflikt vypukl poté, co se povstalci pokusili proniknout na území Saúdské Arábie.

Jemenský konflikt trvá od roku 2014, kdy šíité obsadili Saná a postupovali pak dále na jih. Loni v březnu do bojů zasáhla koalice vedená Saúdskou Arábií.

Rebelové podporovaní příslušníky armády, kteří zůstali loajální  exprezidentu Alímu Abdalláhu Sálihovi, se pokusil do Saúdské Arábie proniknout v oblasti Nadžrán na jihozápadě země, uvedla státní agentura SPA.

"Důstojník a šest vojáků saúdskoarabských ozbrojených složek padlo jako mučedníci," dodala agentura ve svém prohlášení s tím, že útok povstalců odvrátily i válečné letouny. Při střetech podle SPA zahynuly i desítky povstalců.

Témata:  Saudi Arabia Army Saúdská Arábie Jemen

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.