Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Konvička svolal na odpoledne demonstraci přes saúdskoarabskou ambasádu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Michal Kalášek, EuroZprávy.cz

Praha - Iniciativa Martina Konvičky (IMK) svolala na dnešní odpoledne před saúdskoarabské velvyslanectví v Bubenči akci "s humorem do Mekky".

Magistrát shromáždění nezrušil ani přesto, že minulá akce IMK na Staroměstském náměstí způsobila paniku. Podle úředníků k tomu neměl důvod. K odvolání ani přesunutí akce organizátory nepřimělo ani oznámení magistrátu, že kvůli havárii kanalizace se akce před ambasádou nemůže konat.

V pátek se kvůli tomu pokusil dosáhnout zrušení akce náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). IMK to označila za naschvál a zvažuje i trestní oznámení.

Obavy už dřív vyjádřilo české ministerstvo zahraničí, které připomnělo odpovědnost státu za bezpečnost diplomatických zastoupení jiných států. Magistrát organizátory požádal, aby změnili místo konání, ti to ale odmítli.

V srpnu na Staroměstském náměstí vyvolala Konvičkova iniciativa svou protiislámskou akcí paniku mezi turisty. Vystupovali na ní maskovaní muži převlečení za bojovníky tzv. Islámského státu a stříleli z maket zbraní. Policie akci vyšetřuje jako výtržnictví.

Témata:  Martin Konvička demonstrace proti islámu

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.