Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Masakr ve Středoafrické republice: Islamisté zabili už 20 civilistů

Islamisté, ilustrační fotografie
Islamisté, ilustrační fotografie
Foto: Reprofoto Al-Jazeera

Bangui - Ve Středoafrické republice pokračuje násilí, které mají na svědomí islamisté z hnutí Séléka. Od pátku na různých místech v centrální oblasti země zabili nejméně 20 lidí.

Muslimští bojovníci v pátek a v sobotu zabili celkem nejméně 20 osob a další lidi zranili ve městě Kaga Bandoro a několika okolních vesnicích, upřesnila policie.

Mírová mise MINUSCA, kterou do země vyslala OSN už v dubnu 2014, dnes sdělila, že o víkendu posílila své vojenské jednotky v oblasti Kaga Bandoro, aby zabránila dalšímu násilí. Mise má nyní kolem 10.000 mužů.

Středoafrickou republiku sužuje násilí od převratu z března 2013, za nímž stálo muslimské hnutí Séléka vedené Michelem Djotodiou. V této převážně křesťanské zemi se pak Djotodia prohlásil prvním muslimským prezidentem.

V polovině ledna 2014 ale pod tlakem sousedních států odstoupil, neboť nedokázal zastavit rozbroje mezi muslimskou menšinou a křesťanskou majoritou. V konfliktu již zahynuly tisíce lidí a statisíce jich opustily své domovy.

Témata:  Středoafrická republika Séléka terorismus

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:09

Další hvězda v nemocnici. Tereza Ramba posílá fanouškům dobrou zprávu

Na seznam hvězd českého šoubyznysu, které v poslední době skončily v péči lékařů, přibyla Tereza Ramba. Fanouškům sice neozřejmila, co přesně jí je, vážné zdravotní problémy ale přiznala. Podle svých slov je naštěstí z nejhoršího venku.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.