Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Diplomatická mise tenisty Beckera v Africe se mění ve frašku, zřejmě má falešný pas

Tenis, ilustrační fotografie
Tenis, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Londýn - Trojnásobný wimbledonský vítěz Boris Becker se stal v dubnu zvláštním atašé Středoafrické republiky pro sport a kulturu v Evropské unii. Teď vychází najevo, že jeho diplomatický pas, kterým se ohání, je podle všeho falešný.

Právní zástupci bývalého tenisty se minulý týden obrátili na soud v Londýně s tvrzením, že když je Becker diplomatickým zástupcem, nemůže být vystaven právnímu sporu před soudem v žádné zemi.

V pondělí ministr zahraničí Středoafrické republiky Charles Armel Doubane pro německý list Die Welt odmítl, že by Becker v zemi požíval diplomatický status. 

Dnes navíc vysoký pracovník ministerstva Cherubin Moroubama uvedl, že sériové číslo Beckerova pasu, který byl vystaven v březnu, patří k dokumentům, jež byly v roce 2014 nevyplněné ukradeny. Becker ani nemá v pasu napsánu svou funkci zvláštního atašé, paradoxně je tam veden jako "poradce pro finanční záležitosti".

Na Beckera byl loni v Británii vyhlášen bankrot kvůli nesplacené půjčce ve výši 3,5 milionu eur (92 milionů korun) od soukromé banky Arbuthnot Latham & Co z roku 2015. Do insolvenčního řízení se následně přihlásil i Beckerův bývalý obchodní partner s pohledávkou 36,5 milionu eur (954 milionů korun).

Témata:  Středoafrická republika diplomacie Velká Británie tenis

Související

Aktuálně se děje

14. ledna 2025 14:09

Pellegrini a naschvál Studenkové. Vyznamenal kolegu, s nímž je herečka na nože

Slovenský prezident Peter Pellegrini o víkendu poprvé od nástupu do funkce uděloval státní vyznamenání a jedno chtěl udělit populární herečce Zdeně Studenkové, která je dobře známá i v Česku. Ona ale metál odmítla přijmout. Dostalo se naopak na jejího kolegu Juraje Kukuru, s nímž má velmi napjaté vztahy. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Donald Tump

Donald Trump chtěl zvrátit výsledky voleb. Kdyby nevyhrál, byl by odsouzen

Donald Trump, nově zvolený prezident Spojených států, byl podle zprávy zvláštního žalobce Jacka Smithe zapojen do bezprecedentního kriminálního úsilí o zvrácení výsledků prezidentských voleb v roce 2020. Žalobce ve své zprávě, kterou zveřejnilo ministerstvo spravedlnosti, uvedl, že Trump „inspiroval své příznivce k fyzickému násilí“ během nepokojů 6. ledna 2021 a vědomě šířil nepravdivé informace o údajných volebních podvodech.