Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok na konvoj v Sýrii bude vyšetřovat OSN

OSN
OSN
Foto: Pixabay

New York - Tragickým útokem na humanitární konvoj v severosyrské provincii Halab se bude zabývat zvláštní vyšetřovací komise, kterou vytvoří OSN.

O plánovaném vzniku komise dnes informoval generální tajemník OSN Pan Ki-mun. Při náletu na kamiony s humanitární pomocí zahynuly dvě desítky lidí.

Šéf OSN zároveň vyzval všechny zainteresované strany, aby s vyšetřovali plně spolupracovaly. „Vyšetřovací komise zjistí fakta o incidentu a po skončení své práce podá zprávu generálnímu tajemníkovi. Generální tajemník si zprávu prostuduje a rozhodne o dalších krocích, které podnikne," uvedl mluvčí OSN.

Konvoj Červeného půlměsíce s humanitární pomocí byl zasažen minulý týden v pondělí u města Urm al-Kubra v severosyrské provincii Halab. USA i některé další země obvinily z útoku Rusko.

Britský velvyslanec při OSN Matthew Rycroft v této souvislosti dokonce hovořil o válečných zločinech. Moskva všechna obvinění odmítla.

Témata:  OSN (Organizace spojených národů) Sýrie Pan Ki-mun

Související

Aktuálně se děje

24. prosince 2025 8:55

Karlos Vémola byl údajně obviněn z drogové činnosti. Má mu hrozit až 18 let vězení

Českou scénou bojových sportů otřásla zpráva o úterním zásahu Národní protidrogové centrály, při kterém podle webu Novinky skončil v poutech i známý zápasník Karel Vémola. Kriminalisté vpadli do jeho vily v Měchenicích u Prahy dopoledne a až do odpoledních hodin zde prováděli domovní prohlídku. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy