Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Doněčtí povstalci mají kromě Česka zastoupení i v Itálii

Vlajka Itálie
Vlajka Itálie
Foto: Pixabay

Řím - Po České republice bylo v Itálii otevřeno druhé stálé zastoupení Doněcké lidové republiky v Evropě, oznámila dnes z Říma ruská agentura TASS.

Kanceláře má v Turíně a o jejich otevření se postaral člen zastupitelstva regionu Piemont Maurizio Marone. S iniciativou přišla italská strana a doněcké "ministerstvo zahraničí" ji podpořilo, napsal TASS.

V Ostravě bylo takzvané zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky otevřeno letos počátkem září. České ministerstvo zahraničí reagovalo prohlášením, že centrum nepovažuje za diplomatické zastoupení, protože Česko existenci Doněcké lidové republiky neuznává.

Ministerstvo se původně dožadovalo zrušení spolku, který za centrem stojí, ale Krajský soud v Ostravě doporučil jeho přejmenování. Místní rejstříkový soud pak centru zaslal výzvu ke změně jména.

Podle Maroneho, který je zastupitelem krajně pravicové strany Fratelli d ́Italia (Bratři Itálie), má turínské centrum o doněckých vzbouřencích šířit pravdivé informace, má organizovat cesty italských podnikatelů na východ Ukrajiny a zabývat se "kulturou a osvětou".

Témata:  Doněck Itálie

Související

Aktuálně se děje

24. dubna 2025 16:35

24. dubna 2025 10:27

Daň z nemovitosti 2025: Blíží se platba, úřad začal rozesílat důležité informace

Blíží se lhůta pro úhradu daně z nemovitosti. Finanční správa v tuto chvíli začala s rozesíláním informací o výši daně, informoval úřad ve středu na webových stránkách. Poplatníci by měli částku znát nejpozději na konci května. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Demonstrace v Bratislavě (24.4.2025)

Slováci proti "ruskému" zákonu. Protesty po celé zemi míří na kontroverzní novelu

Ve čtvrtek večer se v několika slovenských městech i v zahraničí konají protestní shromáždění pod názvem Slovensko je Európa. Demonstrace se zaměřují zejména na odpor proti novele zákona o neziskových organizacích, kterou nedávno schválil slovenský parlament. Podle organizátorů tento zákon ohrožuje svobodu občanské společnosti a přibližuje Slovensko k autoritářskému modelu správy státu.